whatsapp

whatsapp
بررسی کلی
آخرین آپدیت: 1400/07/08

واتساپ پیام رسانی است که با آن می توانید پیام ارسال کنید و یا تماس صوتی و تصویری رایگان برقرار کنید Whatsapp از محبوب ترین اپلیکیشن های شبکه اجتماعی است و در گروه برترین اپلیکیشن‌ها از نگاه اپل نیز جای گرفته است. این اپلیکیشن پیام رسان ویژگی‌های بسیاری دارد و رایگان بودن، راحتی و سرعت خوب آن نیز موجب شده تا افراد زیادی از آن استفاده کنند.
در واتساپ می‌توانید گروه تشکیل دهید و با اعضای گروه به صحبت و چت کردن بپردازید. در صورتی که می‌خواهید متکلم وحده باشید، گروه را به کانال تبدیل کنید تا تنها افرادی که به عنوان ادمین انتخاب و معرفی شده‌اند بتوانند در گروه پیام بگذارند. واتساپ این امکان را فراهم کرده تا هر فایلی را که می‌خواهید با دوستان و خانواده خود به اشتراک بگذارید. عکس و فیلم ارسال کنید و یا مدارک مختلف را به دست هم برسانید. همچنین می‌توانید از اطلاعات خود نسخه پشتیبان تهیه کنید و با استفاده از قابلیت بک آپ گرفتن این برنامه آرشیوی از پیام های خود در واتساپ ذخیره نمایید
در Whatsapp امکان برقراری تماس از طریق اینترنت و یا تماس تصویری نیز وجود دارد. برای برقراری تماس نیازی به دعوت کردن فرد یا مشخص کردن زمان نیست. هر وقت که بخواهید می‌توانید یک تماس صوتی یا تصویری داشته باشید. ارسال استیکر و یا قرستادن پیام به صورت صوتی نیز از دیگر ویژگی‌های این اپلیکیشن می‌باشد. بر اساس آخرین به روزرسانی‌های انجام شده، 8 نفر به صورت همزمان امکان شرکت در تماس تصویری این برنامه را دارند.


واتساپ ورزن مخصوص ویندوز نیز دارد. برای استفاده از ورزن ویندوز این برنامه حتما باید واتساپ را روی موبایل فعال کرد. به عبارت دیگر نسخه مخصوص دسکتاپ برنامه بدون واتساپ موبایل قابل استفاده نیست. واتساپ دارای نسخه وب (Whatsapp Web) نیز است. این نسخه مانند نسخه دسکتاپ عمل کرده و پس از اتصال به گوشی قابل استفاده می شود. البته نسخه وب امکان برقراری تماس صوتی و تصویری ندارد. قابلیت برقراری تماس صوتی و تصویری این برنامه تنها مربوط به نسخه موبایلی آن می شود.

از معایب این برنامه این است که برای استفاده از تمام قابلیت‌ها و امکانات برنامه واتس‌اپ نیاز به اتصال به اینترنت است. البته حجم اینترنت مصرفی در تماس‌های صوتی و تصویری این برنامه زیاد نیست. علاوه بر این تمام افرادی که شماره شما را داشته باشند این امکان را دارند که اطلاعاتی از قبیل نام کاربری و تصویر پروفایل شما را ببینند. البته شما می توانید تنظیمات واتساپ را طوری انجام دهید که تنها دوستانتان تصویر پروفایل شما را ببینند.  اما اوجود فضای ابری، مدبربت مخاطبان، امان ساخت گروه و استفاده از استیکر، امکان پشتیبان گیری، برقراری تماس تصویری و صوتی، ارتباط با google map  از مزایای آن است. 

نظر شما در رابطه با این برنامه پیام رسان چیست؟ لطفا زینسی را از نظرات خود آگاه کنید.

ویژگی‌ها و امکانات پیام رسان Whatsapp

- امکان ارسال عکس، فیلم، ویس، پیام متنی و استیکر
- امکان برقراری تماس صوتی و تصویری (رایگان)
- امکان پشتیبان گیری از اطلاعات و داده‌ها و تهیه آرشیو
- تشکیل گروه
-امکان برقراری تماس گروهی
-امکان به اشتراک گذاشتن لوکیشن
-امکان ایمیل کردن پیامها به صورت مستقیم
-کاملا رایگان
- امکان اجرا روی کامپیوتر
نرم افزار whatsapp
نرم افزار whatsapp
نرم افزار whatsapp
نرم افزار whatsapp
نرم افزار whatsapp
نرم افزار whatsapp
نرم افزار whatsapp
نرم افزار whatsapp
نرم افزار whatsapp
نرم افزار whatsapp
نرم افزار whatsapp
نرم افزار whatsapp
نرم افزار whatsapp
نرم افزار whatsapp
نرم افزار whatsapp
نرم افزار whatsapp
ویژگی ها
ویژگی به عنوان شبکه های اجتماعی

فضای ذخیره ابری

قابل استفاده در وب

امکان پشتیبان گیری

مدیریت مخاطبان

دسترسی آفلاین

رایگان

استیکر

تماس صوتی

تماس تصویری

ساخت گروه

ارتباط با googlemap

قبلا از این نرم‌افزار استفاده کرده‌اید؟

نوشتن نظر