سامانه بام

سامانه بام
بررسی کلی
آخرین آپدیت: 1401/09/01

بررسی نرم افزار بام (سامانه بانک‌داری اینترنتی بانک ملی ایران) نشان می‌دهد که هدف از ایجاد آن، به عنوان سامانه نوآور و ارائه خدمت بیشتر به کاربران است. در این سامانه می‌توانید لیست حساب‌ها، مانده، صورتحساب، تنظیمات حساب، انتقال پول درون بانکی و بین بانکی، مدیریت سقف انتقال پول، عملیات کارت به کارت، عملیات چک، پرداخت قبض و ... را انجام دهید. سامانه بام برنده جشنواره وب و موبایل ایران سال ۹۶ در حوزه‌ی اپلیکیشن‌های بانکی و پرداخت شده است. 

اپلیکیشن سامانه بام

طراحی سامانه بام به گونه‌ای است که کاربر هم می‌تواند طراحی و پیام‌های ویژه‌اش را دریافت کند و هم می‌تواند براساس کاربردهایی که نیاز دارد، صفحه پیش خوان را چیدمان کند.

از دیگر ویژگی‌های مهم این سامانه، می‌توان به حذف ابزارهای رمزساز جانبی و امنیت سامانه با روش‌هایی که مستقل از سخت افزار جانبی هستند، اشاره کرد.

با توجه به اینکه بانک ملی،ارزش زیادی برای مشتریان خود قائل است و هم چنین توجه به اینکه بیشتر کارهای روزمره مشتریان مثل کنترل بودجه بندی های مختلف زندگی، به یاد داشتن عنوان هزینه‌ها و سایر اطلاعات بانکی، در ارتباط با حساب بانکی‌شان است، این سامانه در تلاش بوده که با ایجاد قابلیت‌های مختلف، خدمات بانکداری وسیعی را ارائه دهد، چرا که شعار همیشگی آنها آسایش مشتریان است.

به دلیل استفاده افراد از وسایل الکترونیکی متفاوت ازجمله تلفن همراه، لپ تاپ و رایانه، صفحات این سامانه به گونه‌ای طراحی شده است که بدون اینکه نیازی به تنظیمات خاصی داشته باشد، توسط کاربر استفاده می‌شود.

نکته قابل توجه این است که عناوین مختلف تراکنشی از جمله پایا، ساتنا و .... وجود دارد، بخش‌های انتقال وجه این سامانه توانایی تشخیص نوع تراکنش را دارد و نیازی به تعیین نوع تراکنش از سوی مشتری نیست.

 نحوه عضویت در سامانه بام

جهت ثبت نام مشتریان در این سامانه، لازم است شماره همراه مشتری به صورت کتبی به شعبات بانک ملی ارائه شود،چرا که  مراحل امنیتی سامانه به صورت پیامک به شماره همراه مشتری ارسال خواهد شد.

در ابتدا لازم است، سایر مشتریان به یکی از شعب بانک ملی مراجعه کرده و با پر کردن فرم موردنظر، اقدام به تکمیل مراحل ثبت نام کنند.

امکانات سامانه بام چیست؟

در ادامه به بررسی امکانات سامانه بام می‌پردازیم:

خلاصه حساب‌ها

در قسمت خلاصه حساب‌ها، امکان مشاهده لیست حساب‌های معلق و اطلاعات مختصر در مورد آنها وجود دارد. شماره حساب ، مانده‌های حساب و نوع حساب از جمله این اطلاعات هستند

صورتحساب

در بخش صورت حساب  سامانه بام، کاربر توانایی مشاهده تاریخچه لیست تراکنش ها و جزییات آنها را تا یک روز قبل دارند. هم چنین تراکنش‌ها با دسته بندی درآمد و مخارج در بازه‌های زمانی مختلف( هفتگی و ماهیانه) به صورت نمودار مشاهده می‌شود. ، هم چنین  تراکنش های روز جاری به صورت آنلاین برای کاربر نمایش داده می شود.

محاسبه اقساط تسهیلات

در قسمت محاسبه اقساط تسهیلات، کاربر این امکان را دارد که اقساط تسهیلات خودش را با مقادیر دلخواه،نوع تسهیلات، مدت زمان تسهیلات با نرخ‌های دلخواه خودش یا نرخ‌های موجود در بانک تعیین کند.هم چنین در این بخش، مبلغ اصل وام به مبلغ کل بازپرداخت به صورت گرافیکی نشان داده می‌شود.

تاریخچه انتقال پول

تاریخچه انتقال پول‌های قبلی مثل تاریخ انتقال،مبلغ انتقالی و وضعیت پرداخت در قسمت تاریخچه انتقال پول مشاهده می‌شود

مشخصات کاربر

در قسمت مشخصات کاربر، اطلاعات شناسنامه‌ای، تماسی قابل مشاهده است. هم چنین اگر کاربری نیاز به اصلاح اطلاعات خود و یا تغییر رمز داشته باشد، از این بخش اقدام می‌کند. تنظیم زبان پیش فرض، مانده پیش فرض و اسم مورد نظر جهت نمایش در پرتال سامانه، در این قسمت انجام می‌گیرد.

پرداخت قبض

یکی دیگر از امکانات این سامانه، امکان پرداخت قبوض است. در این قسمت می‌توانید با وارد کردن شناسه قبض و پرداخت  به صورت تکی و یا به صورت دسته‌ای، اقدام به پرداخت قبوض مدنظر خود کنید. هم چنین امکان ثبت قبض‌ها در سیستم و پرداخت آن‌ها در زمان مناسب توسط کارت‌های بانک ملی امکان پذیر است.

انتقال پول کارت به کارت

در قسمت نامبرده، کاربر توانایی انقال پول کارت به کارت به صورت درون بانکی و یا شتابی را دارد. هم چنین کاربران می‌توانند از دفترچه تماس کاربر، مقصد مورد نظر را برای انتقال پول مشخص کنند.

انتقال پول

امکان انتقال پول بین حساب‌های بانکی ملی و سایرین، پایا و ساتنا به صورت آنی و یا با زمان بندی مناسب، در بخش انتقال پول انجام می‌پذیرد.هم چنین در این قسمت، کاربران می‌توانند به انجام ویرایش و یا حذف درخواست‌های که ثبت شده است، بپردازند.


ویژگی‌ها و امکانات سامانه بام

- سهولت فرآیند ثبت نام کاربر

- یکپارچه بودن خدمات ارائه شده بصورت یکجا و ارائه خدمات مالی و غیرمالی

- قابلیت تنظیم و انتخاب چیدمان عناصر و برنامک ها برای هر کاربر

- امکان نمایش هوشمند محتوی و قابلیت‌ها

- مجهز به مجموعه کاملی از امکانات مدیریت مالی

- نمایش نمودارهای کاربردی

- امکان مشاهده لیست حساب‌ها

- امکان مشاهده مانده صورت حساب

- امکان پرداخت قبوض

- انتقال پول بین بانکی و درون بانکی

- عملیات چک

- مدیریت سقف انتقال پول

نرم افزار سامانه بام
نرم افزار سامانه بام
نرم افزار سامانه بام
نرم افزار سامانه بام
نرم افزار سامانه بام
نرم افزار سامانه بام
نرم افزار سامانه بام
نرم افزار سامانه بام
نرم افزار سامانه بام
نرم افزار سامانه بام

نام

بانک ملی ایران

ایمیل

info@bam.com

شماره تماس

021-83386

وبسایت

ویژگی ها
ویژگی به عنوان عملیات بانکی

پایا و ساتنا

گردش حساب

خدمات چک

پرداخت قبض

مسدودکردن کارت

دریافت شبا

دفترچه یادداشت

قابلیت اتصال به touch ID

خرید شارژ و بسته اینترنتی

کلوپ مشتریان

کیف پول

پرداخت با بارکد

نسخه‌های موجود
نسخه اندروید سامانه بام
نسخه ویندوز سامانه بام
ویندوز
نسخه لینوکس سامانه بام
لینوکس
نسخه مکینتاش سامانه بام
مکینتاش

قبلا از این نرم‌افزار استفاده کرده‌اید؟

نوشتن نظر
نظرات

داود خانی گنبد

24 مرداد 1401

بسیارخوب است ممنون فقط برنامه من عمل نمیکنه رمزنمیده تابرنامه بازسه

داود خانی گنبد

24 مرداد 1401

بسیارخوب است ممنون فقط برنامه من عمل نمیکنه رمزنمیده تابرنامه بازسه