Google Translate

Google Translate
بررسی کلی
آخرین آپدیت: 1400/08/11

Google Translate یا دیکشنری گوگل یکی از ابزارهای قدرتمند این کمپانی می‌باشد که در سال ۲۰۰۶ معرفی شد. 

با گسترش شبکه های اجتماعی و سهولت ارتباط مردم از سراسر دنیا با یکدیگر افراد در سراسر دنیا نیاز به برنامه مترجم روی گوشی همراه خود دارند. برنامه های مترجم مختلفی ساخته و به بازار عرضه شده است. شرکت گوگل نیز یکی از بهترین و موفق ترین برنامه های مترجم را در اختیار کاربران قرار داده است. دیکشنری گوگل از سال ۲۰۰۶ تا کنون تغییرات زیادی داشته و به یک برنامه کاربردی و مورد نیاز همه افراد جامعه تبدیل شده است. 

با Google Translate شما میتوانید به راحتی و در زمان کوتاهی متن ها را بین بیش از ۱۰3 زبان دنیا، از هر زبانی به هر زبانی، ترجمه کنید. بزرگترین مزیت این برنامه در مقایسه با برنامه های مشابه پشتیبانی از تعداد بسیار زیادی زبان است.
برای استفاده از Google Translate تنها کافیست متن مورد نظرتان را کپی و در دیکشنری گوگل جایگذاری کنید، سپس زبان هدف مورد نظر را مشخص کنید و ترجمه را دریافت کنید. این سرویس قدرتمند گوگل می‌تواند به طور خودکار زبان متن شما را تشخیص دهد و روند ترجمه را آغاز کند.
همچنین شما میتوانید بدون اتصال به اینترنت نیز از این برنامه استفاده کنید. هرچند قابلیت ترجمه آفلاین Google Translate برای تمام زبان‌ها وجود ندارد اما حدود ۶۰ زبان را دربر گرفته و رفته رفته بر تعداد آن نیز افزوده می‌شود.
از دیگر ویژگی‌های منحصر به فرد دیکشنری Google Translate، قابلیت صوتی این برنامه، گوش دادن به متن وارد شده و ترجمه می‌باشد.  سرعت برنامه در ترجمه مکالمات صوتی نیز قابل توجه است. نکته قابل ذکر این است که امکان ترجمه صوتی در حال حاضر تنها برای 43 زبان فراهم است.
برای ترجمه Google Translate شما را تنها محدود به ورود متن با تایپ یا کپی کردن نمی‌کند و شما می‌توانید متن خود را به روش‌های دیگر مثل صدا و عکس وارد کنید. با دوربین خود متن را وارد کنید و ترجمه آن را مشاهده کنید. این برنامه عکس هایی که نوشته هایی روی آنها وجود دارد را به 50 زبان زنده دنیا ترجمه می کند.
در رابطه با برخی زبان ها از قبیل زبان های چینی، کره ای و ژاپنی که تلفظ آن برای کاربر کار راحتی نیست، گوگل ترانسلیتور این امکان را فراهم کرده که کاربر شکل کلمات را بکشد و گوگل آن را به زبان مورد نظر ترجمه کند. این قابلیت برنامه نیز در حال حاضر برای 95 زبان فعال است. اپلیکیشن در این نوع ترجمه نیز دقت مناسبی دارد.  

از معایب این برنامه این است که امکان پخش تصویر ندارد؛ اما مزایای آن بسیار زیاد است. جستجو.ی هوشمند، نمایش Phonetic Transcription، امکان یادداشت برداری، امکان علامت گذاری از مزایای  مترجم گوگل هستند. 

شما نیز می توانید این برنامه را نصب کرده و از قابلیت های آن بهره مند شوید. لطفا تجربیات خود را با زینسی به اشتراک بگذارید. 


ویژگی‌ها و امکانات اپلیکیشن Google Translate

- ترجمه آنلاین متون بیش از 103 زبان دنیا
-ترجمه آنی مکالمات (در رابطه با بیش از 43 زبان دنیا)
- امکان ورود متن با صدا
- امکان ترجمه با عکس
-  قابلیت ترجمه آفلاین
- خروجی صوتی ترجمه
- امکان ذخیره سازی
-قابلیت ترجمه متون پیام کوتاه
-امکان اضافه کردن کلمات یا عبارات به دیکشنری برنامه
- امکان ترجمه زنده متون از طریق دوربین گوشی (در رابطه با 88 زبان دنیا)


نرم افزار Google Translate
نرم افزار Google Translate
نرم افزار Google Translate
نرم افزار Google Translate
نرم افزار Google Translate
نرم افزار Google Translate

نام

Google. LLC

ایمیل

googleplay-support@google.com

وبسایت

ویژگی ها
ویژگی به عنوان دیکشنری

اجرای افلاین

جستجوی هوشمند

پخش صوتی

دارای نمایش Phonetic transcription

یادداشت برداری

علامت گذاری

پخش تصویر

آخرین نسخه اپلیکیشن را از کافه بازار دریافت کنید

نسخه‌های موجود

قبلا از این نرم‌افزار استفاده کرده‌اید؟

نوشتن نظر