گوگل مپ | Google Maps

گوگل مپ | Google Maps
بررسی کلی
آخرین آپدیت: 1400/08/12

Google map  یا نقشه گوگل یکی دیگر از خدمات مجموعه گوگل می‌باشد و به کمک آن می‌توانید سریع‌تر و آسان‌تر حرکت کنید. Google map نقشه‌ای کامل را در اختیار شما قرار می‌دهد و در آن فقط خیابان‌ها و کوچه‌ها مشخص نیستند، بلکه می‌توانید از اتفاقات اطراف خود با خبر شوید. به عنوان مثال از منوی گوگل مپ تازه باز شده‌ها را انتخاب کنید تا با مراکز خرید و مغازه‌هایی که به تازگی در اطراف شما باز شده‌اند آشنا شوید. همچنین می‌توانید خوراکی فروشی‌ها، فست فود‌ها و رستوران‌ها را بیابید. حتی می‌توانید به تماشای عکس‌ها بپردازید و یا خودتان عکسی را اضافه کنید.

گوگل مپ اطلاعات مربوط به ترافیک و مسیریابی را هم در اختیار شما قرار می‌دهد. می‌توانید مانند اپلیکیشن‌های مسیریابی مبدا و مقصد خود را تعریف کنید تا مسیر و زمان رسیدن را به شما نشان دهد. اگر نیاز به پمپ بنزین دارید با این برنامه از پمپ بنزین‌های اطراف خود مطلع شوید. علاوه بر پمپ بنزین امکان مشاهده کافه‌، رستوران، هتل، درمانگاه و بیمارستان در نزدیکی شما نیز وجود دارد.

شما برای اینکه لوکیشن خود در را با گوگل مپ به اشتراک بگذارید باید وارد نقشه شده و پس از انتخاب لوکیشن خود روی آن ضربه بزنید. در مرحله بعدد گزینه share your location را انتخاب کرده و از طریق شبکه ای اجتماعی یا پیامک لوکیشن خود را برای دیگران ارسال کنید.  لوکیشنی که به این طریق وارد کرده ایدف تنها یک ساعت اعتبار دارد. در صورتی که می خواهید مدت اعتبار آن را افزایش دهید باید گزینه + را لمس کنید تا به مدت زمان اعتبار لوکیشن شما اضافه شود.  

این برنامه مزایای بسیاری زیادی دارد. نمایش ترافیک، نمایش لایه ماهواره، نمایش محدوده طرح ترافیک، نمایش حوادث و اخطارها، نمایش چند مسیر برای رسیدن به مقصد، نمایش حداکثر سرعت مجاز از مزایای این برنامه است. اما این برنامه ایستگاه های اتوبوس، مترو و قطار و زمان رسیدن  اتوبوس و قطار را نشان نمی دهد. همچنین نزدیکترین ایستگاه ها را نیز به شما نمایش نمی دهد. علاوه بر این منوی این برنامه به انگلیسی بوده و امکان تغییر منوی اصلی به فارسی وجود ندارد.

نام برخی مکان ها به فارسی روی این برنامه وجود دارد. بنابراین شما می توانید نام مکان ها را به فارسی روی آن جستجو کرده یا نام مکانی را به زبان فارسی به آن اضافه کنید.

گوگل مپ ویژگی‌های بسیاری دارد، اما همه آنها در تمامی کشورها فعال نیستند. نظر و تجربه خودتان را درباره اپلیکیشن google map با ما در میان بگذارید.

ویژگی‌ها و امکانات اپلیکیشن google map

- جستجوی آدرس
- ایجاد لیست مکان‌های مورد علاقه
- مشاهده اماکن عمومی اطراف مانند فروشگاه‌ها، پمپ بنزین، رستوران و کافه و بیمارستان‌ها
- مسیریابی هوشمند و آسان برای رسیدن به مقصد
-نمایش زمان رفت و آمد وسایل نقلیه عمومی
- نمایش حجم ترافیک

نرم افزار گوگل مپ | Google Maps
نرم افزار گوگل مپ | Google Maps
نرم افزار گوگل مپ | Google Maps
نرم افزار گوگل مپ | Google Maps
نرم افزار گوگل مپ | Google Maps
نرم افزار گوگل مپ | Google Maps
نرم افزار گوگل مپ | Google Maps
نرم افزار گوگل مپ | Google Maps

نام

Google. LLC

ایمیل

googleplay-support@google.com

وبسایت

ویژگی ها
ویژگی به عنوان مسیریابی

نمایش ترافیک

نمایش لایه ماهواره ای

نمایش چند مسیر

نمایش دوربین های ترافیکی و کنترل سرعت

نمایش حوادث و اخطارها

حداکثر سرعت مجاز

محدوده طرح ترافیک

اجرا به صورت افلاین

شبکه اجتماعی

مسیریابی مترو و قطار

زمان رسیدن قطار

مسیریابی اتوبوس

زمان رسیدن اتوبوس

نمایش نزدیکترین ایستگاه

آخرین نسخه اپلیکیشن را از کافه بازار دریافت کنید

نسخه‌های موجود
نسخه ویندوز گوگل مپ | Google Maps
ویندوز
نسخه لینوکس گوگل مپ | Google Maps
لینوکس
نسخه مکینتاش گوگل مپ | Google Maps
مکینتاش

قبلا از این نرم‌افزار استفاده کرده‌اید؟

نوشتن نظر
نظرات

پاکدین مجرد

26 اسفند 1399

چند باری بدون مشکل از گوگل مپ استفاده کردم اما به نظرم اصلا برنامه‌ی خوبی نیست. من مشخص میکنم کجا هستم و به کجا میخوام برم اما مسیر را به من نشان نمیدهد. فک میکنم نیاز هست گوگل این برنامه را به روز کند و مشکلاتش را برطرف کند.