دولینگو | Duolingo

دولینگو | Duolingo
بررسی کلی
آخرین آپدیت: 1401/09/15

مطمئناً بیشتر شما نام نرم افزار دولینگو Duolingo در حوزه‌ آموزش زبان را شنیده‌اید، نرم افزار Duolingo می‌تواند به شما در یادگیری تعداد زیادی زبان‌ها جمله از زبان انگلیسی کمک کند.

این اپلیکیشن به گونه‌ای طراحی شده است که با درس‌های جذاب و سرگرم کننده (و اعتیاد آور!) زبان انگلیسی را به شما آموزش می‌دهد و هنگامی که به اندازه کافی خوب کار کردید، برای پاسخ‌های صحیح به شما امتیاز تعلق می‌گیرد و سطحتان بالاتر می‌رود. همچنین می‌توانید سکه‌های مجازی کسب کنید، سطوح جدید را باز کنید و شاهد افزایش "نمره تسلط" خود باشید.

نرم افزار Duolingo

نرم افزار Duolingo به‌گونه‌ای طراحی شده که سرگرم کننده باشد و مانند یک بازی کار کند، بنابراین اگر از بازی کردن با تلفن همراه خود لذت می‌برید، این اپلیکیشن نیز می‌تواند یک روش عالی برای یادگیری زبان باشد همزمان که شما در حال انجام یک بازی هستید.

رابط کاربری آن به‌ خوبی طراحی شده است و تعداد زیادی کاربر، از Duolingo استفاده می‌کنند. این برنامه در سراسر جهان بسیار محبوب است و حتی در بسیاری از کلاس‌های درس برای یادگیری زبان استفاده می‌شود و دارای فروم‌های تخصصی و عمومی که بسیار مفید هستند.

شماری از مردم از این نکته انتقاد کرده‌اند که نرم افزار Duolingo از جمله‌های غیرواقعی تولید شده توسط رایانه استفاده می‌کنند که به خصوص در شرایط واقعی زندگی به شما کمکی نمی‌کنند.

این نرم افزار با فروش ترجمه‌های کاربران از محتوای وب درآمد کسب می‌کند. (ممکن است شما در این مورد احساس خوبی نداشته باشید). 

ویژگی‌های نرم افزار Duolingo

اپلیکیشن دولینگو با داشتن ۳۰۰ میلیون کاربر از سراسر دنیا و شعار همیشگیش تحت عنوان یادگیری زبان به صورت رایگان برای همیشه، یک اپلیکیشن کمک آموزشی در زمینه زبان انگلیسی است.

درآمد این اپلیکیشن از طریق تبلیغات درون برنامه‌ای فراهم می‌شود و استفاده آز آن کاملا رایگان است. 

اپلیکیشن دولینگو با پشتیبانی از ۳۰ زبان مختلف، کمک بزرگی به امر آموزش آنلاین کرده است. متاسفانه در بین زبان‌های این برنامه، زبان فارسی وجود ندارد و امکان یادگیری زبان انگلیسی به کمک زبان فارسی نیز میسر نخواهد بود، ولی با تسلط به یکی از۳۰ زبان موجود، توانایی یادگیری زبان جدید وجود دارد.

در ابتدا لازم است با مراجعه به وب سایت رسمی برنامه، اقدام به دانلود نرم افزار یا اپلیکیشن کرده و بر روی گوشی نصب کنید.

مسیرهای یادگیری دولینگو

در اپلیکیشن دولینگو، دو مسیر برای شروع یادگیری زبان وجود دارد:

اولین مسیر به عنوان یادگیری زبان برای اولین بار و به عنوان مبتدی بوده و دومین روش، مخصوص افرادی است که آشنایی کامل با زبان انگلیسی ندارند.

در صورت انتخاب مسیر دوم توسط کاربر، یک آزمون تحت عنوان آزمون تعیین سطح، از فرد موردنظر گرفته می‌شود و سپس وارد مرحله یادگیری خواهد شد.

محیط اپلیکیشن دولینگو

اولین قسمت زبان اول یا مبدا انگلیسی است. در صفحه اصلی، بخش‌های مختلفی با عناوین خانواده، سفر، رستوران، عبارات و ... وجود دارد. چینش این بخش‌ها در اپلیکیشن دولینگو به صورتی است که تا تمرین‌های مرحله قبل تکمیل نشده باشند، به مرحله بعدی دسترسی نخواهید داشت.

برای دسترسی کاربران به درسنامه، لازم است بر روی بخش موردنظر کلیک کنند و وارد بخش Tips  شوند.

در صورت اتمام درسنامه، برروی گزینه start  کلیک کنید تا تمرین و مرور برای کاربر شروع شود.

مزایای اپلیکیشن دولینگو

در ادامه به برخی از مزایای برنامه دولینگو اشاره خواهیم کرد.

استفاده از گیمیفیکیشن یا بازی‌سازی

یکی از جذاب‌ترین بخش‌ها و ویژگی‌های نرم افزار دولینگو، بهره‌مندی از گیمیفیکیشن یا بازی سازی است. المان‌هایی نظیر امتیاز، مدال و رقابت با دیگران برای کاربران در این بخش وجود دارد که یادگیری زبان را به یک بازی سرگرم کننده تبدیل کرده است.

واحد پولی به نام lingot  در این بخش طراحی شده است که با قرار گرفتن کاربر در مسیرها و چالش‌های مختلف دریافت می‌شود. با پول‌های جمع آوری شده، امکان دسترسی به بخش‌هایی وجود دارد که فقط با این پول باز می‌شوند.

واژه‌نامه شخصی

در برنامه دولینگو، ساختن واژه نامه شخصی امکان پذیر است. در این بخش واژه‌های جدید آموزشی به سلیقه کاربر چیده می‎شود.

استفاده از داستان و پادکست

داستان و پادکست، بخش بسیار مفیدی برای تمرین زبان جدید است اما برای همه زبان‌ها فعال نیست.

امکان رقابت و مشارکت با سایر زبان‌آموزان

بخشی تحت عنوان league  در دولینگو وجود دارد که کاربران با استفاده از آن، می‌توانند میزان پیشرفت خودشان را در مسیر یادگیری با دیگران مقایسه کنند. همچنین با کاربران دیگر به طرح سوال یا بحث در مورد موضوع خاصی بپردازند.

معایب اپلیکیشن دولینگو

در ادامه چند مورد از معایب برنامه دولینگو بیان می شود.

بلااستفاده برای یادگیری زبان انگلیسی

همانطور که در قسمت بالا اشاره کردیم، این برنامه از زبان فارسی پشتیبانی نمی‌کند و درنتیجه ایرانیان نمی‌توانند به عنوان یک کمک آموزشی از آن استفاده کنند. در صورت مسلط بودن به زبان انگلیسی، می‌توانند زبان انگلیسی را به عنوان مبدا و سایر زبان‌ها را به عنوان زبان مقصد در نظر بگیرند.

با استفاده از آمارهای موجود در وبلاگ دولینگو، محبوب‌ترین زبان‌ها نزد ایرانیان، زبان فرانسه و آلمانی است.

استفاده از ترجمه برای یادگیری لغات جدید

در حالت کلی، برخی از افراد معتقدند که استفاده نکردن از ترجمه، در یادگیری زبان جدید کار سختی است اما امروزه با توجه به پیشرفت علوم و روش‌های علمی و کاربردی، این کار به راحتی امکان پذیر است و یادگیری زبان، مانند زبان مادری بسیار آسان خواهد بود.

تمرکز روی یادگیری به جای فراگیری زبان

توجه داشته باشید که کلمه یادگیری و فراگیری زبان با یکدیگر تفاوت‌های زیادی دارند.  لازم است به این نکته توجه داشته باشیم که به کمک برنامه دولینگو، فراگیری یا یادگیری واقعی که همه  ما به دنبالش هستیم، اتفاق نمی افتد.

طبق ادعای دولینگو، ۳۴ ساعت آموزش در اپلیکیشن دولینگو، با یک ترمِ کامل یادگیری زبان در دانشگاه برابر است.

فاقد راهکار برای مکالمه

با توجه به این که در بین مهارت‌های چهارگانه زبان، صحبت کردن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، اپلیکیشن دولینگو برای مکالمه فاقد راهکار طراحی شده است.امکانات و ویژگی‌های اپلیکیشن Duolingo

- امکان باز کردن ویژگی‌های جدید با سکه

- رابط کاربری ساده

- کاملا رایگان

- واژه نامه شخصی

- یادگیری با بازی‌های سرگرم کننده

- دارای 30 زبان مختلف

- دارای آزمون تعیین سطح

نرم افزار دولینگو | Duolingo
نرم افزار دولینگو | Duolingo
نرم افزار دولینگو | Duolingo
نرم افزار دولینگو | Duolingo
نرم افزار دولینگو | Duolingo
نرم افزار دولینگو | Duolingo
نرم افزار دولینگو | Duolingo
نرم افزار دولینگو | Duolingo

نام

Duolingo Education

ایمیل

android@duolingo.com

آدرس

Duolingo 5900 Penn Avenue Pittsburgh PA 15206

وبسایت

ویژگی ها
ویژگی به عنوان نرم افزار و اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی

اتصال با اکانت گوگل یا فیس بوک

هوش مصنوعی

جعبه لایتنر

شبکه اجتماعی

افزایش مهارت Listening

افزایش مهارت Reading

افزایش مهارت Speaking

افزایش مهارت Writing

آموزش مجازی

آموزش آنلاین

یادگیری با فیلم

خرید درون برنامه ای

نسخه‌های موجود
نسخه اندروید دولینگو | Duolingo
نسخه ویندوز دولینگو | Duolingo
ویندوز
نسخه لینوکس دولینگو | Duolingo
لینوکس
نسخه مکینتاش دولینگو | Duolingo
مکینتاش

قبلا از این نرم‌افزار استفاده کرده‌اید؟

نوشتن نظر
نظرات

نکیسا هروی

23 اسفند 1399

بسیار عالی 👍❤ کاش زبان فارسی را هم اضافه کنید تا این برنامه کامل شود

گلنام خسروپناه

01 دی 1399

بهترین اپلییکشن زبانی که وجود داره واقعا بی نظیرهههههههههه به نظرم تنها روش کاربردی که بی دردسر زبان یاد بگیری راضیم شدیدددددد

آذر نجفی

04 آذر 1399

سلام این برنامه عالیه اما یه خواهش دارم که فارسی هم بهش اضافه بشه آخه چطوری میشه با یه زبان دیگه که بلد هم نیستی شروع کنی به یاد گیری مثلا میخوای انگلیسی یاد بگیری بعد زبان که بلدی درش فارسی نیست