زینسی | نرم‌ افزارهای حسابداری ابری را بیشتر بشناسید!

نرم‌ افزارهای حسابداری ابری را بیشتر بشناسید!

نرم‌ افزار حسابداری ابری یک نرم‌افزار پیچیده برای اکثر افراد محسوب می‌شود. در حقیقت با توجه به گسترش مفهوم پردازش ابری در رایانه‌ها، این نرم‌افزار بین مردم شناخته‌شد و جزو مهم‌ترین اجزای محاسباتی آن‌ها قرار گرفت.

حسابداری نقش پررنگی در دادوستدهای اقتصادی دارد. این شغل در کسب ‌و‌کار حرف اول را می‌زند. همچنین با انتخاب رشته حسابداری از آینده شغلی خود اطمینان پیدا می‌کنید. حسابداری یک زبان تجارت به حساب می‌آید که یک حسابدار از طریق آن اطلاعات لازم را به مدیران شرکت انتقال می‌دهد.

حسابداری از سیستم‌های مختلفی برخوردار است که هرکدام از آن‌ها بسته به نیاز شرکت و کارخانه استفاده می‌شوند. مدت زیادی می‌گذرد که افراد با ابزارهای مختلف حسابداری کار می‌کنند. اصل مهم هر شرکتی انتخاب و استفاده درست از نرم‌افزار است.

در این بخش ما سعی داریم در رابطه با حسابداری ابری که امروزه رواج بیشتری پیدا کرده است، صحبت کنیم. این نوع حسابداری باعث تسریع سرعت کار شما می‌شود. همچنین از فوت وقت جلوگیری می‌کند. اگر رشته مورد مطالعه شما حسابداری است، این بخش را از دست ندهید.


نرم‌ افزار حسابداری ابری چیست؟


نرم‌افزار ابری همانند نرم‌افزارهای حسابداری سنتی است. این نوع مانند مدل تجاری از طریق سرورهای از راه دور استفاده می‌شود. اطلاعات به «ابر» ارسال و در آنجا پردازش و به کاربر برگردانده خواهند شد. تمام عملکردهای برنامه خارج از سایت انجام می‌گیرد. 

در برنامه ابری، کاربران از طریق اینترنت به برنامه‌های نرم‌افزاری دسترسی پیدا می‌کنند. حسابداری ابری انعطاف‌پذیرتر است. از طریق این روش، این امکان را دارید که داده‌های حسابداری را در هر مکانی که هستید و از هر دستگاهی به چند رایانه دیگر انتقال دهید.

با استفاده از نرم‌ افزار های حسابداری ابری تمام اطلاعات و گزارشات مالی شرکت شما به صورت خودکار به‌روزرسانی می‌شوند. همچنین شما هر لحظه به سوابق مالی خود آگاه هستید. ناگفته نماند که درصد خطای کمتری نسبت به سایر نرم‌افزارها دارد.

با استفاده از این برنامه، معاملات چندارزی را با کارآیی بیشتر و بهتری مدیریت می‌کنید. با حسابداری ابری، نیاز به خرید سخت‌افزارهای گران‌قیمت ندارید. با راه‌‌حل‌های ابری، کسب‌و‌کارها با بهترین تجهیزات و با هزینه آسان صورت می‌گیرد.همچنین حسابداری ابری نسبت به سایر نمونه‌ها نیاز به تعمیر و نگهداری ندارد. با انتخاب این نرم‌افزار مشکلات مالی شما کامل خواهد شد. 


برای حسابداری ابری به چه نوع نرم‌افزاری نیاز داریم و هزینه آن چقدر است؟

Quickbooks Online و Xero در دسته نرم‌افزارهای حسابداری ابری قرار می‌گیرند. یک مزیت اساسی در این برنامه‌ها وجود دارد که شما این امکان را دارید که براساس نوع شرکت و متناسب با نیازهای تجاری خود نرم‌افزار را ویرایش کنید. 

این نرم‌افزارها به‌طور خودکار اسناد را دریافت می‌کنند و اطلاعات جدید و به‌روزی را در اختیار شما قرار می‌دهند. هزینه این برنامه‌ها بسته به نیاز کسب‌وکار شما دارد و ممکن است برای هر شرکتی متغیر باشد. 


آیا اطلاعات مالی من در حسابداری ابری امن است؟

این نرم‌ افزار ها بسیار امن‌تری برای ذخیره اطلاعات مالی نسبت به سایر برنامه‌ها به ما ارائه می‌دهد. برای مثال ممکن است رایانه شرکتی سرقت شود و شما دیگر هیچ دسترسی به رایانه و اطلاعات مالی نداشته باشید.

نکته آخری که باید ذکر کنیم، این است که در صورت خرابی یا بروز مشکل در یک شبکه، شما به داده‌های خود دسترسی پیدا می‌کنید. 


صرفه جویی در هزینه ها

نرم‌افزار ابری با وجود پیچیدگی که دارد، ولی کاربردی‌ است؛ بنابراین جای هیچ نگرانی نیست. شرکت‌هایی که از حسابداری ابری استفاده می‌کنند، برای ذخیره داده‌ها به سرور کمتری احتیاج پیدا می‌کنند. کارکنان فناوری اطلاعات نیازی به محافظت و به‌روزرسانی سیستم حسابداری ابری ندارند.

 هزینه‌های کمتر و خرید نرم‌افزار جدید نشان‌دهنده پس‌انداز بیشتر برای مشاغل است. هر زمان که شرکت رشد می کند، مدیران شرکت‌ها با مجوز نرم‌افزار، هزینه‌های اضافی و مدیریت سیستم‌ مواجه می‌شوند.


مزایای نرم‌ افزار حسابداری ابری را نادیده نگیرید

آیا با بانکداری اینترنتی آشنا هستید؟ هر زمان با دسترسی به اطلاعات بانکی خود در حقیقت از حسابداری ابری استفاده کرده‌اید. این نرم‌افزار، داده‌ها را در موقعیت زمانی و مکانی و از طریق هر دستگاهی به صورت آنلاین در دسترس شما و اطرافیان قرار می‌دهد.

اجرای آنلاین حساب‌های تجاری دارای مزایای زیادی است که به چند نمونه از آن در ادامه اشاره خواهیم کرد.


توانایی خودکارسازی بسیاری از فرآیندهای حسابداری 

این قابلیت، حسابداران را قادر می‌سازد که در زمان خود صرفه‌جویی لازم را انجام دهند. همچنین باعث افزایش راندمان شرکت می‌شود. این مزیت در رشد شرکت تاثیر بسزایی دارد.

امکان دسترسی به داده‌ها بدون در نظر گرفتن موقعیت مکانی و زمانی

یکی از مهم‌ترین مزیت این نرم‌افزار خدمات از راه دور است که ارتباط در هر زمان از شبانه‌روز را تسهیل می‌کند. همچنین موجب شکل‌گیری ارتباط محکم و صمیمی بین حسابدار و مشتری می‌شود.

امکان به‌روزرسانی داده‌ها در ثانیه

امکان دسترسی سریع به اطلاعات مالی در اسرع وقت باعث می‌شود که مدیران شرکت‌ها از طریق گزارش مالی به‌روز تصمیمات مطمئن‌تری بگیرند.

توانایی مقیاس‌گذاری آسان برای تامین نیازهای رو‌به‌رشد کسب‌و‌کار

نرم‌ افزار حسابداری ابری این امکان را دارد که معاملات زیادی را انجام دهد. این برنامه بدون ایجاد تغییری در هزینه‌ها از تمام معاملات شما پشتیبانی خواهد کرد. 

ایجاد محیطی جدید بدون صفحه کاغذ

با استفاده از این نرم‌افزار دیگر نیازی به ذخیره اسناد کاغذی ندارید. این امر باعث می‌شود که هزینه‌های کمتری را متحمل شوید. همچنین باعث زیبایی فضای اداری شما خواهد شد.

استفاده آسان

نرم‌ افزار حسابداری مشاغل کوچک، از طریق برنامه ابری انجام نمی‌گیرد، به همین دلیل خسته‌کننده است. این امر به ورود داده‌های دستی نیاز دارد و باعث فوت وقت و فرصت شما می‌شود که نرم‌افزار ابری از این کار جلوگیری خواهد کرد. با داده های قابل دسترسی در ابر هوشمندتر کار کنید

این نرم‌افزار به شما این امکان را می‌دهد که تجارت و فعالیت خود را به صورت غیرحضوری در منزل اداره کنید. این اطمینان را داشته باشید که بدون حضور در محل کار تصویری صحیح و به‌روز از نحوه فعالیت کسب‌و‌کار خود دارید.


کلام آخر

حال که با حسابداری ابری و نرم‌افزار مورد‌نیاز آن آشنا شده‌اید، با خیال راحت اقدام به دریافت این نرم‌افزار کنید و سوابق مالی خود را از سرقت نجات دهید. با امنیتی که این سیستم حسابداری در خود دارد، قطعا رضایت شما را جذب می کند.

حسابداری ابری فرآیندی باارزش و مهم است که در شرکت‌های مختلف استفاده می‌شود. شما با استفاده از برنامه‌های ابری از مزایای ویژه‌ای برخوردار می‌شوید. همچنین با استفاده از این مزایا، به رشد شرکت خود کمک خواهید کرد.

اگر شرکت و رشد آن برای شما مهم است، باید از نرم‌افزاری استفاده کنید که گزارشات مالی شما را به صورت به‌روز و بدون اشکال در اختیار شما قرار دهد که این کار را حسابداری ابری بر عهده گرفته است. 

نظر شما درباره این مقاله مهم است