حسابداری

بررسی 11 مورد از معیار های انتخاب نرم افزار حسابداری + معرفی 6 نرم افزار حسابداری کاربردی

بررسی معیار های انتخاب نرم افزار حسابداری به شما کمک می‌کند تا بی‌گدار به آب نزنید و در وقت و هزینه خود صرفه‌جویی کنید و در نهایت بهترین بازگشت سرمایه را داشته باشید. انتخاب نرم افزار حسابداری با توجه به بسیاری از عناصر شرکت یا کسب و کار انجام می‎شود. نحوه انتخاب نرم افزار حسابداری این گونه است که در ابتدا باید نوع کسب و کار خود را مشخص کنید و با توجه به آن، نوع نرم افزار حسابداری مورد نظر خود را پیدا کنید. در این مقاله از وب سایت زینسی قصد داریم راهنمای کامل انتخاب نرم افزارهای حسابداری را برایتان شرح دهیم و چندین گزینه خوب را برایتان بررسی کنیم. با ادامه‌ این مقاله همراه ما باشید.

فهرست مطالب نمایش عناوین

اهمیت انتخاب نرم افزار حسابداری چیست؟

هیچ کسب و کاری بدون حسابداری زنده نمی­‌ماند. از زمان‌های گذشته که با چرتکه مدیریت مالی کسب و کار را انجام می­دادند، تاکنون که نرم افزارهای حسابداری عضو جدایی ناپذیر و از ضروریات توسعه­ مدیریت مالی شده‌اند. نرم افزارهایی که محاسبات را بدون خطا انجام می­دهند و مسیر مالی پیش رو را برای صاحبان کسب و کار روشن می­کنند.

اما آیا تا کنون فکر کرده‌اید اهمیت نرم افزارهای حسابداری در چیست و چرا کسب و کار شما باید از نرم افزارهای حسابداری استفاده کند؟ و یا معیار های انتخاب نرم افزار حسابداری چیست ؟

اهمیت انتخاب نرم افزار حسابداری
اهمیت انتخاب نرم افزار حسابداری بسیار زیاد است.

با توجه به محبوبیت نرم افزارهای حسابداری، چند دسته بندی از وب سایت زینسی، به معرفی نرم افزارهای حسابداری تولیدی، تجاری اداری، فروشگاهی و … اختصاص یافته است. شما با کلیک روی هر لینک می‌توانید به تمامی نرم افزارهای آن دسترسی داشته باشید. همچنین می‌توانید از طریق ابزار مقایسه زینسی به مقایسه نرم افزارهای حسابداری بپردازید.

معیار های انتخاب نرم افزار حسابداری

به نقل از businessnewsdaily نرم افزار حسابداری برای راه اندازی یک کسب و کار ضروری است.  نرم افزار حسابداری به شما کمک می کند تا حساب‌های پرداختنی و هزینه‌های خود را در یک مکان پیگیری کنید. گزینه‌های نرم‌افزاری حسابداری از نظر اندازه، قابلیت‌ها و ادغام متفاوت هستند.

در انتخاب نرم افزار حسابداری باید به چه نکاتی توجه کرد؟ همانطور که گفتیم استفاده از نرم افزارهای حسابداری برای هر کسب و کاری ضروری می‌باشد. شاید با خودتان بگویید که کسب و کار کوچک من نیاز به نرم افزار حسابداری ندارد، ولی باید بگوییم که کسب و کارتان هر چند هم کوچک باشد، به نرم افزار حسابداری نیاز دارد و فقط امکانات نرم افزارهای مورد نیاز کسب و کار شما با نرم افزارهای حسابداری سازمانی و بزرگ متفاوت می‌باشد. در ادامه مواردی را برایتان مطرح می‌کنیم که باید در انتخاب نرم افزار حسابداری مناسبِ کسب و کارتان، به آن‌ها توجه کنید.

در ادامه مواردی را برایتان مطرح می‌کنیم که باید در انتخاب نرم افزار حسابداری مناسبِ کسب و کارتان به آن‌ها توجه کنید. در انتخاب برنامه حسابداری در ابتدا باید نوع کسب و کار خود را مشخص کنید و بعد از آن به بررسی انواع نرم افزارهای حسابداری بپردازید.

۱.تعیین نوع کسب و کار جهت انتخاب نرم افزار حسابداری

قبل از هر کاری بهتر است نوع و زمینه فعالیت کسب و کارتان مشخص گردد، زیرا نوع کسب و کار یکی از معیار های انتخاب نرم افزار حسابداری است و حتی امکانات مورد نیاز باید از روی نوع کسب و کار تعیین گردد. انواع نرم افزارهای حسابداری شامل موارد زیر است:

 • فروشگاهی
 • صنعتی
 • تولیدی
 • پیمانکاری
 • و …

کدام نرم افزار به زمینه فعالیت شما نزدیک‌تر است؟ برای یک فروشگاه نرم افزار حسابداری می‌خواهید یا یک کارخانه؟ با مشخص کردن نوع نرم افزار، یک مرحله مهم از انتخاب نرم افزار حسابداری را طی نموده‌اید.

تعیین نوع کسب و کار جهت انتخاب نرم افزار حسابداری
تعیین نوع کسب و کار جهت انتخاب نرم افزار حسابداری اهمیت زیادی دارد.

برخی از کسب و کارها بسیار متفاوت و پیچیده هستند. طبیعتا یک شرکت متفاوت به نرم افزار متفاوتی هم نیاز دارد. برخی از شرکت‌ها به نرم افزاری اختصاصی حسابداری نیازمند هستند که در بازار مشابه آن وجود ندارد. در این مواقع، شرکت امکانات مورد نیاز خود را به برنامه نویسان تحویل می‌دهد و برنامه نویس طبق نیاز شرکت به صورت اختصاصی نرم افزار حسابداری مربوط به آن را طراحی می­کند.

طبیعی است که طراحی این نرم افزار بسیار گران‌تر از نرم افزارهای عمومی ‌باشد. معمولا شرکت‌ها این روش را به دلیل هزینه زیاد ترجیح نمی‌دهند، ولی برخی از سازمان‌ها به علت متفاوت بودن نیازهایشان،مجبور هستند نرم افزار حسابداری اختصاصی سفارش دهند.

2.تعیین اندازه کسب و کار جهت انتخاب نرم افزار حسابداری

بسته به این که کسب و کار شما کوچک یا بزرگ، انتخاب نرم افزار حسابداری نیز تحت تاثیر قرار می‌گیرد. مثلا فروشگاه شما بزرگ است یا کوچک؟

یک کارگاه تولیدی کوچک دارید یا یک کارخانه بزرگ؟ در ادامه نکات مورد نیاز برای کسب و کارهای کوچک، متوسط و بزرگ را بیان می‌کنیم.

نرم افزارهای حسابداری مناسب کسب و کارهای شخصی و خیلی کوچک

کسب و کارهایی که کمتر از ۵ کارمند دارند، جزو کسب و کارهای شخصی و خیلی کوچک به شمار می‌آیند. رایگان بودن یا ارزان بودن نرم افزار یکی از مهم ترین معیار های انتخاب نرم افزار حسابداری در این نوع کسب و کار ها است با امکانات زیر نیاز دارند:

 • مدیریت بدهی‌هامدیریت حساب‌های دریافت
 • دریافت گزارش‌های مالی
 • امکان صدور فاکتور
 • امکان دریافت رسید چاپی
 • امکان پرداخت حقوق و دستمزد
 • مدیریت حساب‌های مشتری به تعداد محدود

 نرم افزارهای حسابداری مناسب کسب و کارهای کوچک و متوسط

کسب و کارهای کوچک و متوسط برای مدیریت امور حسابداری خود به نرم افزاری نیاز دارند که امنیت زیادی داشته و تشخیص خطای آن بالا باشد. سیستم تشخیص خطای چند لایه و گزارش‌های دقیقی جزئ معیار های انتخاب نرم افزار حسابداری در این نوع کسب و کارهاست. برای به کارگیری این نوع نرم افزارها به کمی آموزش و یادگیری نیاز دارید. به­ طوری ­که می‌توانید از مشاوره و پشتیبانی آن برای یادگیری استفاده کنید. این نرم افزارها علاوه بر امکانات عمومی نرم افزار حسابداری به امکاناتی همچون موارد زیر نیاز دارند:

 • قابلیت دسترسی به نرم افزار در هر زمان و مکان
 • امکان شخصی سازی نرم افزار
 • امکان تحلیل و پیش بینی داده‌ها
 • امکان استفاده از پردازش‌های ابری

نرم افزارهای حسابداری مناسب کسب و کارهای بزرگ و پیچیده

سازمان‌های بزرگ و پیچیده علاوه بر نرم افزارهای حسابداری باید از نرم افزارهای برنامه ریزی منابع انسانی (ERP) استفاده کنند تا اطلاعات تمام بخش‌های سازمان‌ در یک پایگاه داده ذخیره شود. در واقع این دو نرم افزار مکمل هم عمل می‌کنند و در نتیجه باعث بهبود روند کسب و کار می‌گردند. نرم افزار حسابداری مورد نیاز سازمان‌های بزرگ معمولا قیمت بالایی دارد و نصب آن کاری سخت و زمان‌بر است.

3.آفلاین یا آنلاین بودن نرم افزار حسابداری

به نقل از profitbooks یکی از اولین سوالاتی که هنگام انتخاب نرم افزار حسابداری باید از خود بپرسید این است که آیا نرم افزار آنلاین می‌خواهید یا نرم افزار آفلاین (مبتنی بر دسکتاپ). چه زمانی باید به سراغ نرم افزار آفلاین (مبتنی بر دسکتاپ) بروید؟

در حالی که نرم افزارهای مبتنی بر ابر به دلیل مزایای فراوانی که دارند به طور فزاینده‌ای محبوب شده‌اند، اما شرایط خاصی وجود دارد که نرم افزارهای مبتنی بر دسکتاپ ممکن است مناسب‌تر باشند.

نرم افزارهای مبتنی بر ابر
مزایای نرم افزارهای مبتنی بر ابر بیشتر است.

به عنوان مثال اگر یک فروشگاه خرده‌فروشی دارید و باید تعداد زیادی فاکتور را به سرعت از طریق پیشخوان ایجاد کنید، یا اگر در محل کسب و کار خود اتصال اینترنتی ندارید، باید از نرم افزار آفلاین یا نصبی استفاده کنید.

چه زمانی باید به سراغ نرم افزار آنلاین (مبتنی بر ابر) بروید؟ توجه به این نکته مهم است که نرم افزار حسابداری آنلاین چندین مزیت را نسبت به نرم افزار آفلاین ارائه می‌دهد، از جمله:

 • پشتیبان گیری خودکار و نگهداری توسط ارائه دهنده نرم افزار
 • همگام سازی داده‌ها در تمام دفاتر
 • ادغام با سایر برنامه‌های کاربردی مبتنی بر ابر
 • دسترسی به داده‌های مالی در هر زمان و هر جا

بعد از بررسی شرایط کسب و کارتان، در مورد آنلاین و یا آفلاین بودن نرم افزار حسابداری تصمیم بگیرید.

4.شناسایی دقیق نیازهای کسب و کار جهت انتخاب نرم افزار حسابداری

نیازهای کسب و کار خود را شناسایی کرده و سپس نرم افزار مناسب را انتخاب کنید. در غیر این صورت ممکن است کسب و کار شما به امکانات مختلفی همچون مدیریت مالیاتی و … نیاز داشته باشید، اما نرم افزار انتخابی شما این ویژگی را پشتیبانی نکند. اصل مهم برای انتخاب نرم افزار حسابداری، شناسایی دقیق نیازها و ویژگی‌های کلی کسب و کارهاست.

هنگام شناسایی نیازها، باید سخت افزار مورد نیاز برای نصب نرم افزارهای حسابداری را نیز در نظر بگیرید، زیرا احتمال دارد نرم افزار انتخابی شما مناسب با سخت افزارهای سیستم نباشد و به میزان حافظه بیشتر و یا حتی پایگاه داده قوی‌تری برای پیاده‌سازی آن نیاز داشته باشد.

برای صرفه جویی در هزینه و انتخاب درست نرم افزار بهتر است نیازهای شرکت خود را مشخص کرده و نرم افزارها را طبق این نیازها بسنجید و مناسب‌ترین آن‌ها را انتخاب کنید.

نکته: اگر بهترین و قوی‌ترین نرم افزار حسابداری را خریداری کنید ولی با اصول اولیه حسابداری آشنا نباشید، نرم افزار انتخابی برایتان موثر نخواهد بود. پس قبل از هر اقدامی باید با اصول اولیه حسابداری آشنا شوید.

5.بررسی بودجه یک معیار مهم انتخاب نرم افزار حسابداری

نرم افزارهای حسابداری رنج قیمت بسیار متفاوتی دارند. به طوری که قیمت آن‌ها از ۵۰ هزار تومان شروع می‎شود و تا چند میلیون تومان افزایش می­یابد. در انتخاب نرم افزار حسابداری باید بودجه را برای خرید آن تعیین کرده و سپس با توجه به بودجه و امکانات مورد نیاز شرکت یا سازمان، نرم افزار حسابداری را انتخاب نمایید.

توصیه می­کنیم قبل از خرید نرم افزارهای حسابداری از نسخه‌های رایگان آن به عنوان تست استفاده کنید و سپس اقدام به پرداخت مبلغ نمایید. در این صورت در هزینه‌های شرکت صرفه‌جویی کرده‌اید.

بررسی بودجه در انتخاب نرم افزار حسابداری
بررسی بودجه یک معیار مهم انتخاب نرم افزار حسابداری است.

از آن جایی که نرم افزارهای حسابداری تاثیر بسزایی در رشد کسب و کار شما دارند، اگر بعد از خرید نرم افزار حسابداری متوجه انتخابِ اشتباه نرم افزار شدید سریعا اقدام به تعویض آن نمایید، زیرا در صورت عدم تعویض آن صدمه‌های جبران ناپذیری به کسب و کارتان وارد می‌شود که قطعا میزان این صدمه‌ها از قیمت نرم افزار بیشتر خواهد بود.

6.قابلیت ارتقا و شخصی سازی نرم افزار حسابداری

یکی دیگر از معیار های انتخاب نرم افزار حسابداری ، توجه به قابلیت ارتقا و شخصی سازی است. معمولا نرم افزار حسابداری را برای طولانی مدت انتخاب می‌کنند. آیا در سال آینده اندازه کسب و کار شما بزرگ‌تر خواهد شد؟ احتمال اینکه نیازهای جدیدی ظاهر شود، چقدر است؟ این احتمالات را هنگام انتخاب برنامه حسابداری در نظر بگیرید. نرم افزار انتخابی باید قابلیت ارتقا به سطح مورد نظر شما را داشته باشد تا با پیشرفت کسب و کار به جای تعویض نرم افزار، قابلیت‌های آن را ارتقا دهید.

همچنین ممکن است یک ویژگی جدید به کسب و کار شما اضافه شود که رقبای شما این ویژگی را ندارند، بنابراین قابلیت شخصی سازی نرم افزار بر اساس امکانات کسب و کارتان اهمیت ویژه‌ای دارد.

7.امکان تهیه نسخه پشتیبان از نرم افزار حسابداری

یک لحظه تصور کنید که اطلاعات چندین ساله ثبت شده شرکت شما به دلیل مشکل نرم افزاری یا سخت افزاری از بین برود، چه حسی به شما دست می‌دهد؟ هنگام خرید و انتخاب نرم افزار حسابداری حتما به قابلیت تهیه نسخه پشتیبان اهمیت قائل شوید. درست است که اکثر نرم افزارهای حسابداری این ویژگی را دارند، اما بررسی مجدد این ویژگی توسط شما نیز خالی از لطف نیست.

8.رابط کاربری، راه اندازی و نصب آسان

یک نرم افزار حسابداری خوب باید رابط کاربری آسانی داشته باشد. هر چقدر رابط کاربری یک نرم افزار آسان باشد، سرعت العمل استفاده از آن بالاتر می‌رود و در نهایت موجب صرفه جویی در زمان می‎شود. راه اندازی و نصب آسان نیز جزو معیار های انتخاب نرم افزار حسابداری است.  برای مطمئن شدن از این موضوع، قبل از خرید نسخه دموی رایگان نرم افزارها را امتحان کنید.

9.پشتیبانی خوب

وقتی صحبت از یک نرم افزار حسابداری خوب به میان می‌آید نمی‌توانیم پشتیبانی خوب را نادیده بگیریم. تصور کنید نرم افزار شما به مشکل برخورده است و کارکنان همگی منتظر رفع مشکل هستند.

پشتیبانی خوب
پشتیبانی خوب جزو معیارهای مهم انتخاب نرم افزار حسابداری است.

شما با پشتیبانی تماس می‎گیرید ولی جوابی دریافت نمی‌کنید! عدم داشتن پشتیبانی خوب، باعث هدر رفتن هزینه و زمان شما خواهد بود، بنابراین هنگام انتخاب این نرم افزارها پشتیبانی قوی را به عنوان معیار مهم بررسی کنید.

10. قابلیت یکپارچگی و ادغام نرم افزار حسابداری با دیگر نرم افزارها

کسب و کارهای متوسط تا بزرگ علاقمند به ادغام نرم افزارهای خود هستند و نمی‌خواهند نرم افزارها به صورت جداگانه عمل کنند. یک نرم افزار حسابداری خوب باید قابلیت ادغام با دیگر نرم افزارهای مالی یا سی آر ام و … را داشته باشد. به این ترتیب کارکنان مجبور نمی‌شوند در هر سیستم، اطلاعات را به صورت جدا وارد کنند. هنگام انتخاب و خرید نرم افزار حسابداری این نکته مهم را نیز مد نظر داشته باشید.

11.ارائه گزارش‌های ساده و پیشرفته با سرعت بالا

شما نمی‌توانید ساعت‌ها منتظر دریافت گزارش از نرم افزار حسابداری بمانید. زمان در بیشتر کسب و کارها حرف اول را می‌زند. هنگام انتخاب نرم افزار حسابداری به سرعت ارائه گزارش‌ها دقت کنید. همچنین گزارش‌های ارائه شده باید بر اساس نیاز شما باشند و نرم افزار توانایی ارائه گزارش‌های ساده و پیشرفته را داشته باشد.

شما می توانید بهترین نرم افزار حسابداری در این مطلب ببینید.

بررسی گزینه‌های مناسب برای انتخاب نرم افزار حسابداری

برای انتخاب نرم افزار حسابداری پس از بررسی معیار های انتخب نرم افزار حسابداری باید با گزینه های موجود آشنایی لازم را داشته باشید، پس ادامه مطلب را از دست ندهید. در این بخش به معرفی بهترین نرم افزارهای حسابداری می‌پردازیم.

۱.نرم افزار حسابداری هلو

در حوزه­ کسب و کار کمتر کسی پیدا می‌شود که نرم افزار حسابداری هلو را نشناسد. در حقیقت نرم افزار هلو جزو بهترین نرم افزارهای حسابداری بوده که چندین سال است توانسته نظر کاربران را به خود جلب کند و رضایت آن‌ها را نیز کسب نماید. نرم افزار حسابداری هلو خدمات مختلفی برای کسب و کارهای گوناگون ارائه داده است که می تواند یکی از معیار های انتخاب نرم افزار حسابداری باشد که توجه هر کسب و کاری را به خود جلب می‌کند.

مجموعه هلو، نرم افزار شرکتی، نرم افزار فروشگاهی، نرم افزار تولیدی، نرم افزار حسابداری شخصی و … را با هدف‌های متنوعی توسعه داده است. شما باید با توجه به کسب و کارتان، نرم‌افزار حسابداری مناسب را انتخاب نمایید. دقت داشته باشید نرم افزار انتخابی، توانایی برآورده نمودن نیازهای کسب و کارتان را داشته باشد.

توسعه‌دهندگان نرم‌افزار هلو سعی کرده‌اند رابط کاربری ساده‌ای را برای کاربران ارائه دهند. در کنارِ ساده بودن محیط نرم افزار، حرفه‎‌ای‌ترین امکانات حسابداری در این نرم افزارها جایگزین شده است.

از دیگر امکانات نرم افزارهای حسابداری هلو می‌توان به ارائه گزارش‌های دقیق اشاره کرد. برای خرید و دانلود نرم افزار حسابداری هلو به وب سایت این مجموعه مراجعه کنید. آیا شما تجربه استفاده از نرم افزار حسابداری هلو را دارید؟

۲. نرم افزار حسابداری سپیدار

یکی دیگر از نرم افزارهای پرکاربرد در زمینه حسابداری، سپیدار نام دارد. حتی اگر کمی با نرم افزارهای حسابداری آشنا باشید، ممکن است نام نرم افزار حسابداری سپیدار به گوشتان خورده باشد و یا حتی از آن استفاده کرده‌ باشید. توسعه دهندگان این نرم افزار با قرار دادن ویژگی‌های مختلف سعی کرده‌اند بازار نرم‌افزاری حسابداری را از آنِ خود کنند. حال برای ما سوال پیش می‌آید که انتخاب نرم افزار حسابداری سپیدار چه مزیت هایی دارد که تا این حد توانسته نظر کاربران را به خود جلب کند؟

نرم افزار حسابداری سپیدار همکاران سیستم در چهار حوزه مختلف خدماتی، تولیدی، بازرگانی و پیمانکاری فعالیت دارد. در واقع نرم افزار سپیدار بخش‌های عملیاتی حسابداری و مالی و همچنین تامین، خرید، فروش و مشتریان را تحت پوشش خود قرار می‌دهد.

نرم افزار حسابداری سپیدار
نرم افزار حسابداری سپیدار یکی از نرم افزارهای حسابداری پرطرفدار در ایران است.

توسعه دهندگان نرم افزار سپیدار همکاران سیستم علاوه بر ارائه نرم افزاری با امکانات عالی، در زمینه آموزش نیز فعالیت‌های بسیار زیادی دارند و همواره سعی نموده­اند کاربران خود را آموزش دهند. از این رو آموزش‌های رایگانی را در اختیار آن‌ها قرار می­‌دهند. برای خرید و دانلود نرم افزار حسابداری سپیدار به وب سایت سپیدار سیستم مراجعه کنید.

۳. نرم افزار حسابداری رافع

نرم افزار رافع از دیگر نرم افزارهای حسابداری پرطرفدار است. شرکت رافع نرم افزارهای مختلفی برای کسب و کارهای متفاوت در نظر گرفته است که عبارتند از:

 • نرم افزار رافع مناسب برای فروشگاه‌ها و اصناف
 • نرم افزار رافع مناسب برای شرکت‌ها و موسسات متوسط
 • نرم افزار رافع برای شرکت‌ها و موسسات بزرگ

شما باید با توجه به نوع کسب و کار خود تصمیم بگیرید کدام نرم افزار برایتان مناسب‌تر و کاربردی‌تر خواهد بود. بعد از انتخاب نرم افزار حسابداری موظف به چک کردن ویژگی‌های نرم‌افزار هستید تا بدانید با نیازهای سازمان شما مطابقت دارد یا خیر؟

توسعه دهندگان نرم‌افزارهای رافع همواره سعی دارند جدیدترین تکنولوژی را در نرم افزار خود استفاده کنند که این مورد می‌تواند یکی از معیار های مهم انتخاب نرم افزار حسابداری باشد. همچنین این مجموعه روش‌هایی را جهت پردازش سریع اطلاعات و آنالیز و تحلیل آن در نظر داشته و همواره سعی در ارتقای نرم‌افزار خود دارند.

توسعه دهندگان نرم افزارهای حسابداری رافع برای مشتریان خود خدمات پس از فروش نیز در نظر گرفته‌اند. این گونه که شما می‌توانید با بخش پشتیبانی این نرم افزار ارتباط برقرار کرده و تمامی سوالات و مشکلات خود را مطرح کنید و پاسخ دریافت نمایید. آیا شما تجربه استفاده از نرم افزار حسابداری رافع را دارید؟

۴.نرم افزار حسابداری بامداد

یکی دیگر از نرم افزارهای مناسب برای حسابداری، نرم افزار بامداد است. بامداد علاوه بر این که تمام امکانات مربوط به نرم افزارهای حسابداری را ارائه می‌دهد، تلاش می‌کند تا خدمات مربوط به امور مالیاتی کسب و کارها را نیز فراهم کند. همچنین قصد دارد در زمینه تحلیل انبار و بررسی کدینگ کالا به مشتری یاری رساند.

از دیگر خدمات نرم‌افزار بامداد، امکان سفارشی سازی آن برای سازمان شماست. توسعه دهندگان این نرم افزار همواره سعی دارند پشتیبانی قوی را نسبت به نرم‌افزار ارائه دهند تا همه مشکلات مربوط به نرم افزار به سرعت رفع گردد. آیا شما تجربه استفاده از این نرم افزار را دارید؟ برای درخواست نسخه دمو ، خرید و دانلود نرم افزار به وب سایت این مجموعه مراجعه کنید.

۵.نرم افزار حسابداری پوشا

پوشا یکی دیگر از نرم افزارهای حسابداری است که شما می‌توانید برای انجام امور مالی کسب و کارتان از آن استفاده کنید. اولین مزیت نرم افزار پوشا، تحت وب بودن آن است. با وجودِ این مزیت، شما می‌توانید در هر لحظه به داده‌های حسابداری خود دسترسی داشته باشید. دسترسی دائمی به نرم افزار به عنوان یک معیار مهم در انتخاب نرم افزار حسابداری است. در این نرم‌افزار امکان استفاده از تکنولوژی OSS نیز وجود دارد. شما با این ویژگی می‌توانید با توجه به نیازهای هر کاربر به او اجازه فعالیت دهید.

عموما این نرم‌افزار در زمینه‌های حسابداری مالی فروشگاه‌ها و تولیدی‌های صنعت پوشاک قابل استفاده است. با خرید نرم افزار پوشا در واقع یک مجموعه یکپارچه مالی را برای خود فراهم می‌کنید، زیرا با کمک آن می‌توانید حقوق و دستمزدها را تعریف کنید و کنترل عملیات انبار را نیز به دست بگیرید. آیا شما تجربه استفاده از نرم افزار حسابداری پوشا را دارید؟ اگر مایل به دانلود و خرید نرم افزار حسابداری پوشا هستید، از طریق وب سایت این مجموعه نسخه دموی نرم افزار را درخواست کنید.

۶. نرم افزار حسابداری پارمیس پرو

یکی دیگر از نرم افزارهای حسابداری معروف ایرانی در زمینه حسابداری، پارمیس پرو نام دارد. شاید برایتان سوال پیش بیاید که این نرم‌افزار دقیقا برای چه کسب و کارهایی مناسب است؟ در جواب این پرسش باید بگوییم این نرم افزار مناسب اصناف، فروشگاه‌ها و شرکت‌های تولیدی و بازرگانی در ابعاد کوچک و متوسط است.

نرم افزار حسابداری پارمیس پرو
یکی از نرم افزارهای معروف در ایران، نرم افزار حسابداری پارمیس پرو است.

با دانلود نرم افزار پارمیس پرو می‌توانید کالاهای خود را به صورت دقیق و حساب ‌شده استفاده کنید، لیست تولید را مشاهده نمایید، عملیات تولید را ثبت کنید و از امکان ثبت هزینه‌ها و … بهره ببرید. همچنین می‌توانید با کمک این نرم افزار گزارش‌های بسیار دقیقی از مانده کالاها به دست آورید. آیا شما تجربه استفاده از نرم افزار حسابداری پارمیس پرو را دارید؟ برای خرید و دانلود نرم افزار حسابداری پارمیس پرو به وب سایت این مجموعه مراجعه کنید.

زینسی، پلتفرمی برای بررسی و انتخاب نرم افزارهای حسابداری

در این مقاله از زینسی با معیار های انتخاب نرم افزار حسابداری آشنا شدیم و عناوین برخی از بهترین نرم افزارهای حسابداری را نام بردیم. با رعایت نکات ذکر شده در این مقاله و استفاده از نسخه‌های آزمایشی رایگان هر نرم افزار، در وقت و هزینه خود صرفه جویی خواهید کرد. برای انتخاب بهترین نرم افزار قبل از خرید، دقت زیادی به خرج دهید و دسته بندی حسابداری زینسی را مورد بررسی قرار دهید. میزان بودجه و شناسایی نیازهای نوع کسب و کارتان از جمله مواردی است که باید به آن‌ها توجه کنید. این مقاله به صورت اختصاصی برای شما گردآوری شده است. خوشحال می‎شویم اگر نظرها و پیشنهادهای خودتان را در بخش کامنت مطرح کنید.

منابع:

امتیاز شما به این مقاله

نوشته های مشابه

‫16 دیدگاه ها

 1. واسه همه نرم افزارهای حسابداری نسخه آزمایشی رایگان وجود داره یا فقطب بعضیاشون؟ برای من خیلی مهمه این نکته

 2. معیار های انتخاب نرم افزار حسابداری به نظرم مهم ترینش همون قیمته. رافع خیلی خوبه

 3. معیار های انتخاب نرم افزار حسابداری مرتب و کاملا به جا بود منم موقع انتخاب نرم افزارم همین مراحل رو طی کرده بودم

 4. معیار های انتخاب نرم افزار حسابداری مسلما اولیش قیمته …. دومیش قابلیت شخصی سازی …. سومیش پشتیبانی. این سه تا باشه برای من حلله

 5. معیار های انتخاب نرم افزار حسابداری خیلی زیاده … قیمتش … شخصی سازی …. امکانات خاص

 6. معیار های انتخاب نرم افزار حسابداری هلو و بامداد خوبه فقط تو ایران یه مشکلی هست، اونم پشتیبانیه. خوب جواب نمیدن

 7. نرم افزار حسابداری رافع بهترینه ویژگی های توپی داره توصیه میکنم حتما تهیه کنید این نرم افزار رو

 8. در پاسخ به نیما سلطان خواه

  ممنون که تجربه تون رو در اختیار ما و دیگر کاربران زینسی قرار میدید

 9. معیار های انتخاب نرم افزار حسابداری کمی پیچیده س و خیلی اهمیت داره. به نظرم معیارهای بامداد عالیه

 10. قیمت هم جزو معیار های انتخاب نرم افزار حسابداری هست چون کسب‌و‌کارهای نوپا واقعا نمیتونن هزینه زیادی رو برای نرم افزاراشون بذارن

 11. جزو معیار های انتخاب نرم افزار حسابداری شناسایی نیازهای دقیق کسب ‌‌و کاره … بعضی مواقع نمیشناسیم که باید از مشاور ها کمک بگیریم

 12. در پاسخ به حسین
  حسین عزیز با نظرتون موافقم. حتما موقع انتخاب نرم افزار حسابداری مشاوره دریافت کنید.

 13. معیار های انتخاب نرم افزار حسابداری رو خوب بررسی کردین ممنون.

 14. در پاسخ به حسن
  ممنون از همراهی و توجه تون حسن عزیز.

 15. معیار های انتخاب نرم افزار حسابداری رو خیلی عالی بررسی کردین و تقریبا میتونم بگم همه نکات لازم رو گفتید. ممنون از شما

 16. در پاسخ به سینا
  سینای عزیز خوشحالیم که مقاله معیارهای انتخاب نرم افزار حسابداری مورد توجه تون قرار گرفته. ممنون از همراهی شما دوست عزیز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا