معرفی اپ

اپلیکیشن آشپزی ایرانی و خارجی به همراه دستورپخت

اپلیکیشن آشپزی یکی از امکانات امروز است که آشپزی را برای ما آسان تر می کند. این نوع اپلیکیشن ها کمک می کند تا دردسر کمتری در پخت غذا های مختلف داشته باشیم.

آیا شما هم سعی می‌کنید با آشپزی دل افراد را به دست آورید؟ شاید هم کسی با آشپزی‌ دل از شما برده باشد. این هنر اصیل، فرصتی فراهم می‌‌نماید تا علاوه بر آماده نمودن غذا به صورتی لذت‌‌بخش، با کسانی که دوستشان داریم تعامل داشته باشیم. در مورد هر نوع پخت‌‌وپز نکاتی حائز اهمیت وجود دارد که فن آشپزی را به ویژه برای افرادی که عاشقانه آن را دوست می‌‌دارند لذت‌‌بخش می‌‌نماید. زینسی در تلاش است تا در این مقاله 5 تا از بهترینهای اپلیکیشن آشپزی را با شما در میان بگذارد. باشد که مقبول افتد.

آشپزی راحت با اپلیکیشن آشپزی
اپلیکیشن آشپزی به شما کمک می کند تا راحت تر آموزش ببینید.

با اپلیکیشن آشپزی، سرآشپز بین المللی در خانه داشته باشید

در سراسر دنیا، سر‌‌آشپز‌‌های مختلف، نکات گوناگونی درباره‌ی آشپزی مطرح می‌نمایند. اما شاید مهم‌‌ترینِ این نکات، پخت ‌‌و پز همراه با عشق و علاقه است. شاید خودتان نیز این را تجربه کرده باشید. در روزهای مختلف یک نوع مشخص غذا را پخته‌اید. مواد اولیه یکسان بوده است، اطلاعات و تجربه‌ی شما پیرامون پخت این غذا نیز تغییری نکرده است.

اما در یک نوبت این غذا خوش‌‌طعم‌‌تر و لذیذ‌‌تر از نوبت دیگر بوده است. واقعا دلیل آن چه می‌تواند‌ باشد؟ شک نکنید عشق و احساسی که یک آشپز به غذایش دارد، از جمله مهم‌‌ترین چاشنی‌‌های غذا محسوب می‌‌شود. یک چاشنی با عطر و طعمی بهشتی.

سر آشپز بین المللی با اپلیکیشن آشپزی
سر آشپز بین المللی شوید با اپلیکیشن آشپزی

چرا بهتر است از اپلیکیشن آشپزی استفاده کنیم

علاوه بر این، نکات دیگری وجود دارد که هم‌‌اکنون آن‌‌ها را بازگو می‌‌نماییم:
دور کردن استرس از خود، به ویژه زمانی که مهمان دارید از مهم‌ترین‌هاست. استرس باعث می‌‌شود دست و پایتان را گم کنید و نکاتی که همیشه آویزه‌ی گوشتان بوده را به دست فراموشی بسپارید.

از ادویه‌‌جاتی استفاده کنید که نور، گرما و رطوبت ندیده باشند.

در شرایط خاص، مثلا وقتی شخص مهمی را به منزل‌‌تان دعوت نموده‌‌اید غذا یا رسپی جدیدی را امتحان نکنید.
آشپزی بیش از هر چیز به اندوختنِ تجربه نیاز دارد. بنابراین پس از آموختنِ دستور غذا سعی کنید چندین بار آن را درست کنید تا فوت و فن آن را بشناسید.

پیش از آن‌‌ که غذایتان را در ظرف اصلی بکشید حتما طعم و مزه‌‌اش را تست کنید.

مهم‌‌تر این که با خودتان بیش از حد سخت‌‌گیر نباشید. شاید اگر در قسمتی خاص از دستور اشتباهی از شما سر بزند، غذای شما به یک رسپی جدید و خوش‌‌طعم تبدیل شود.

با توجه به محبوبیت انواع اپلیکیشن آشپزی، یک دسته بندی از وب‌‌سایت زینسی، به معرفی اپلیکیشن‌‌های دستور آشپزی اختصاص یافته است و شما با کلیک روی این لینک می‌توانید به تمامی اپلیکیشن‌های آن دسترسی پیدا کنید. همچنین می‌توانید از طریق ابزار مقایسه‌ی زینسی به مقایسه‌‌ی اپلیکیشن‌های مربوطه بپردازید.

اپلیکیشن آشپزی محبوب
در ادامه جذاب ترین اپلیکیشن های َآشپزی را ببینید.

جذاب ترین های اپلیکیشن آشپزی

وجود میلیون‌‌ها اپلیکیشن مختلف در زمینه‌‌های متفاوت، چیزی دور از ذهن نیست بلکه ارتباطی همه جانبه با پیشرفت تکنولوژی دارد. فرایند آشپزی نیز از این گردونه عقب نیفتاده و خود را به این قافله رسانده است. اپ‌‌های متفاوتی وجود دارند که کاربرانِ علاقه‌‌مند به آشپزی با سر زدن به آنها می‌‌توانند دستور انواع غذاها، کیکها، دسرها و شیرینی‌ها را بیاموزند.

اپلیکیشن آموزش آشپزی زعفرون

اگر به دنبال یک اپلیکیشن آشپزیِ ایرانی می‌‌گردید و گمان برده‌‌اید که یادگیری آشپزی کاری سخت و مشقت‌‌بار است، حتما اپلیکیشن زعفرون را امتحان کنید.

این اپ در قالب عکس و ویدئو آشپزی را به شما می‌‌آموزد. رنگ و لعاب سفره‌‌های شما با استفاده از اطلاعاتی که فقط به دست برنامه‌ی زعفرون ضبط شده است، بیشتر خواهد شد. وجود دستورهای مختلف از غذاهای ملل دیگر و با شرایط مختلف نظیرِ کالری‌‌های متفاوت از مزیتهای این اپلیکیشن محبوب است.

اپلیکیشن آموزش آشپزی
در این تصویر نمایی از اپلیکیشن آشپزی زعفرون می بینید.

اپلیکیشن آشپزی ایرانی تاندوری

یکی از انواع اپلیکیشن‌‌آشپزی ایرانیِ تاندوری نام دارد. قابلیتهای تاندوری فقط در آشپزی و آموزش آن خلاصه نمی‌‌شود؛ بلکه اخبار مختلف در همین حوزه و تاریخچه‌ی مربوط به هر غذا، از ویژگی‌‌های جالبِ این اپ است. متون، عکس‌‌ها و ویدئوها در این اپلیکیشن شما را در آشپزی یاری می‌‌دهد.

اپلیکیشن آموزش آشپزی تاندوری
در این تصویر نمایی از اپلیکیشن آموزش آشپزی تاندوری می بینید.

اپلیکیشن آموزش آشپزی انگلیسی  Tasty

از جمله محبوب‌‌ترین اپ‌‌هایی که برای آشپزی وجود دارد می‌‌توان به برنامه Tasty اشاره نمود. تمامیِ دستورهایی که در این برنامه وجود دارند، آموزش‌‌های خود را به صورت مصور و در غالب ویدئوها در اختیارتان قرار خواهند داد. این ویدئوها غالباً کوتاه و بسیار جذاب هستند. میزان جذابیت این فیلم‌‌ها به قدری است که اشخاصی که به آشپزی علاقه ندارند هم به آن جذب خواهند شد.

دستورالعملِ پختِ ۳۰۰۰ غذای مختلف در Tastyوجود دارد که شما را گام به گام به پخت نهایی غذا نزدیک می‌کند. هنگام کاربری این اپ، شاید به نظرتان برسد که سازندگانِ آن به دلیل افزودن به جذابیت غذاها و ویدئوهای وابسته به آنها، از قیمتی که هر غذا ممکن است برای شما ایجاد کند و میزان سلامت آن غافل مانده‌‌اند.

اپلیکیشن آشپزی Tasty
در این تصویر نمایی از اپلیکیشن آشپزی tasty می بینید

اپلیکیشن آشپزی Big Oven

این اپِ جذاب یکی از نمونه‌‌های فوق‌‌العاده جذاب آموزش آشپزی است. در Big Oven چرا که شما با انتخاب چند ماده‌‌ی غذایی که در منزل دارید و ارائه‌ی نام آنها به نرم‌‌افزار، قادر خواهید بود با رسپیِ تقدیمیِ اپ، به درست کردن غذا مشغول شوید. این برنامه هر دو نسخه‌ی قابل ارائه برای اندروید و ios را دارد. پس از پخت غذا می‌‌توانید عکسهایی که از غذای خود گرفته‌‌اید را در برنامه آپلود نمایید.

 

اپلیکیشن آموزش آشپزی پاپریکا

از جمله برنامه‌‌های جذاب دیگر که می‌‌توانید آن را روی گوشی و یا تبلت نصب نمایید، اپلیکیشن پاپریکا اشاره کرد. در این برنامه، اگر دستورالعمل خاصی برای غذای خود دارید می‌‌توانید آن را با سایرین به اشتراک بگذارید. علاوه بر این، برنامه‌‌ریزی در طول یک هفته برای غذاهایِ مصرفی‌‌تان، از جمله سایر قابلیتهای پاپریکا است. بر این اساس، اپلیکیشن پاپریکا به شما گوشزد خواهد کرد که در طول این یک هفته به کدام انواع مواد غذایی نیاز خواهید داشت. بنابراین قادر خواهید بود یک‌باره به فروشگاه رفته و مواد غذایی مورد نیاز برای یک هفته‌‌ را خریداری نمایید.

 

سخن پایانی برای انتخاب اپلیکیشن آشپزی

اگر زندگی‌‌تان به گوشی یا تبلت گره خورده است، باید بدانید که حتی به کمک آن، آشپزی هم می‌‌توانید انجام دهید. نرم‌‌افزارهای فوق‌‌العاده‌‌ای وجود دارد که شرکت زینسی تلاش کرد در این نوشتار آنها را به شما معرفی نماید تا بتوانید مشکلات آشپزی خود را برطرف نموده و به درست کردن رسپی‌‌های جدید مبادرت ورزید. این نرم‌‌افزارها شاملِ زعفرون، Tasty، Big oven، پاپریکا و تانوری هستند.

نویسندگان زینسی این مقاله را به صورت اختصاصی برای شما که علاقمند به آشپزی هستید گردآوری نموده‌‌اند. هر کدام از این اپ‌‌ها قابلیت‌‌های مختص به خود را دارند که با توجه به نیاز خویش می‌‌توانید یکی را برگزینید. اگر تجربه‌ای در حوزه‌ی کاربری اپلیکیشن‌های آشپزی دارید و یا اینکه اپلیکیشن‌های بیشتری را می‌شناسید، حتما در بخش نظرات با ما در میان بگذارید. ممنون که همراه ما هستید. نظرات و پیشنهادات شما راه ما را روشن کرده و به بهبود پاسخگویی به نیازهای شما کمک می‌‌کند. با کمال افتخار منتظر دریافت نظرات شما هستیم.

امتیاز شما به این مقاله

نوشته های مشابه

‫27 دیدگاه ها

 1. تاندوری خیلی خوبه بعد خوندن مقاله دانلودش کردم واقعا به درد میخوره. اون اپلیکیشن خارجی هم برای تنوع دادن به نوع غذاها خیلی خوبه

 2. این مواردی که برای اپلیکیشن آشپزی گفتین، همشون رایگان هستن؟ از همه اطلاعتشون میشه رایگان استفاده کرد یا برای بعضیا پول میگیرن؟

 3. سلام اپلیکیشن آشپزی تاندوری فقط غذای ایرانی رو ساپورت میکنه؟ آموزش غذاهای خارجی رو نداره؟

 4. سلام کدوم اپلیکیشن آشپزی آموزش ویدیو محور داره؟ بعضیا فقط عکس و متن هست ولی بعضیا فقط با ویدیو توضیح میدن.

 5. سلام دوست عزیز
  بله. اما اکثر اپ ها به دلیل نیاز به حجم بالای اطلاعات فقط از متن و عکس استفاده میکنند.

 6. تاندوری خیلی خوبه هیچی بلد نبودم همچیو از اونجا یاد گرفتمممم حتما دانلودش کنین.

 7. عاشق اپلیکیشن آشپزی ام خیلی خوبن هم غذاهای ایرانی دارن هم خارجی. بسیار کاربردی و خوب

 8. اپلیکیشن آشپزی خارجی دوست دارم که اکثر اپلیکیشن ها آموزش آشپزی خارجی هم دارن پاپیون خوبه

 9. اپلیکیشن آشپزی ایرانی و خارجی زعفرون عالیه. هم غذاهای ایرانی داره هم خارجی، هم غذای اصلی و هم دسر. در کل خوشم اومد

 10. اپلیکیشن آشپزی ایرانی تاندوری خوبه ولی پشتیبانی خوبی ندارن اصلااااااااا

 11. اپلیکیشن آشپزی ایرانی تاندوری خوبه اینستاگرام اولین بار دیدم عاشق آموزششون شدم زود دانلود کردم

 12. اپلیکیشن آشپزی ایرانی تاندوری خیلی حرفه ای آموزش میده خوشم میاد

 13. اپلیکیشن آشپزی ایرانی زعفرون خوبه یکی دو بار باهاش غذا پختم راضی بودمم توصیه میکنم یک بار امتحان کنید

 14. علشق اپلیکیشن آشپزی ایرانی تاندوری هستم اینستاشونم خیلی جذابه فالو کردم

 15. تاندوری و زعفران به عنوان اپلیکیشن آشپزی ایرانی خوبن بعضا سایت های خارجی رو هم چک میکنم

 16. اپلیکیشن آشپزی ایرانی تاندوری و tasty فوق العاددددده س کلی ازشون غذا یاد گرفتم

 17. سلام دوست عزیز.
  ممنون از پیام شما
  در صورت مواجه با اپلیکیشن های خارجی مشابه، خوشحال میشویم معرفی یا نظر خود را در کامنت اعلام کنید

 18. اپلیکیشن آشپزی ایرانی زعفرون خوبه. اپلیکیشن آشپزی خارجی رو هم میتونید معرفی کنید؟ دوست دارم غذاهای خارجی رو هم امتحان کنم.

 19. در پاسخ به سیمین
  سیمین عزیز در همین مقاله چند تاشو عنوان کردیم در مقاله های بعدی هم معرفی میکنیم. ممنون که همراه ما هستید.

 20. الان به جای اپلیکیشن آشپزی ایرانی از اینستا برای آشپزی کمک میگیرم. انصافا پیج های خوبی وجود داره.

 21. در پاسخ به زهرا اصغری
  ممنون از نظرتون زهرای عزیز. میتونید اپلیکیشن آشپزی ایرانی و اینستا رو باهم استفاده کنید 🙂

 22. در پاسخ به رضا

  رضای عزیز اپلیکیشن آشپزی tasty جزو بهترین هاست. ممنون از درج نظرتون.

 23. اپلیکیشن آشپزی ایرانی زعفرون خوبه و خارجی هم tasty. توصیه میکنم هر دوشو امتحان کنین خوبن.

 24. در پاسخ به بهم میگن فاطی
  دوست عزیز ممنون که نظرتون رو در مورد اپلیکیشن آشپزی ایرانی و خارجی مطرح کردین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا