کاریابی و منابع انسانی

بررسی سایت ملی کار ؛ سایت رابط کاریابی سریع و راحت کارفرمایان و کارجویان

سامانه‌های کاریابی کمک شایانی در جهت استخدام شدن و استخدام کردن می‌کنند. این بار زینسی به بررسی سایت ملی کار پرداخته است. سایت ملی کار یکی از سامانه‌های الکترونیکی کاریابی آنلاین است. این سایت با هدف ایجاد ارتباط سریع و راحت‌تر کارفرمایان و کارجویان پا به عرصه سایت و نرم افزارها گذاشت، حین بررسی و معرفی سایت ملی کار، متوجه شدیم که این سایت بر اساس نیازهای روز بازار کار توسط بخش خصوصی طراحی شده است.

در این مقاله به بررسی کامل سایت ملی کار پرداخته و راهنمای سایت ملی کار را ارائه کرده‌ایم. با خواندن این مقاله معرفی سایت از زینسی، با اطلاعات کامل به انتخاب سایت و نرم افزارهای استخدام مناسب خود خواهید پرداخت.

بررسی سایت ملی کار

معضل بیکاری و نبود نیروی ماهر در کشورمان بسیار رایج شده است؛  به طوری که کارجویان نمی‌توانند شغل مورد نظر خود را پیدا کنند. به علاوه، کارفرمایان نیز نمی‌توانند نیروی مناسب را بیابند. معضل بیکاری فقط شامل کارجویان نیست، بلکه کارفرمایان نیز از این نظر دچار مشکل می‌شوند که اکثر کارجویان، مهارت‌های لازم برای شغل مورد نظر آن‌ها را ندارند.

سایت ملی کار: سامانه مناسب جذب نیرو برای کارفرمایان
سایت ملی کار: سامانه مناسب جذب نیرو برای کارفرمایان

وجود سامانه‌های الکترونیکی در جهت کاریابی و استخدام، روش بسیار مفیدی به شمار می‌آید که امروزه بسیار رایج شده‌اند. به این ترتیب استخدام شدن و استخدام کردن بسیار آسان‌تر از قبل شده است. سایت هایی نظیر ایران تلنت، دانشکار در این حوزه وجود دارند. ملی کار یکی از سامانه‌های الکترونیکی کاریابی است که در شهر تبریز فعالیت دارد، اما خدمات آن شامل کل ایران می‌شود. در جهت آشنایی بیشتر به بررسی سایت ملی کار می‌پردازیم.

شما در هر شهری که باشید، می‌توانید از طریق سامانه کاریابی ملی کار شغل پیدا کنید و با کارفرما‌های مختلف ارتباط برقرار نمایید. همچنین اگر کارفرما هستید و می‌خواهید نیروی مورد نظر را در شهر خودتان و یا به صورت دورکاری استخدام کنید، «ملی کار» گزینه مناسبی برای شماست.

در بررسی سایت ملی کار به این نتیجه رسیدیم که هم کارجویان به راحتی می‌توانند به شرکت‌های مختلف رزومه خود را ارسال کنند و هم کارفرمایان می‌توانند به رزومه کارجویان دسترسی دسترسی داشته باشند و خودشان به آن‌ها پیشنهاد کار دهند. هدف سامانه الکترونیکی ملی کار، ایجاد ارتباط سریع و راحت‌تر کارجویان و کارفرمایان در بستر اینترنت است.

نحوه جستجو در بین آگهی‌های استخدامی ملی کار

اگر به دنبال شغل هستید و می‌خواهید شغل مورد نظر خود را از سامانه ملی کار استفاده پیدا کنید، باید از بین آگهی‌های شغلی، جستجویی انجام دهید. در صفحه اصلی، آگهی‌های شغلی برای‌تان نمایش داده می‌شوند و شما با ارائه فیلترهای مختلف می‌توانید تعداد آگهی‌ها را به حداقل برسانید و به شغل مورد نظر خود دست یابید.

سایت ملی کار: راهکار سردرگمی کارجویان
سایت ملی کار: سردرگمی کارجویان را برای پیدا کردن شغل مناسب به حداقل می رساند.

برای اعمال فیلترهای جستجو، گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید و سپس روی کلید جستجو کلیک نمایید. دیگر فیلتر‌هایی که در جستجوی آگهی‌های شغلی وجود دارد، شامل استان مورد نظر، دسته بندی و جنسیت است.

نحوه جستجوی کارجو و بررسی رزومه او

اگر به عنوان کارفرما وارد وب سایت ملی کار شده‌اید و می‌خواهید نیروی مورد نظر خود را پیدا و استخدام کنید، باید به بخش جستجوی کارجو مراجعه نمایید. در این بخش فیلترهایی برای جستجوی بهتر و دقیق‌تر در اختیار شما قرار داده می‌‌شوند‌.

فیلترهای این بخش شامل استان، شهر، جنسیت، عنوان شغلی، محدوده سنی و مدرک تحصیلی است. با مشخص کردن فیلترهای آگهی، کارجوی مورد نظر خود را آسان‌تر پیدا خواهید کرد.

قبل و بعد فیلتر نیز می‌توانید ارسال پیامک به انبوه نتایج را انجام دهید؛ یعنی به صورت گروهی یا گزینه‌ای، پیامی ‌به کارجویان ارسال نمایید. با کلیک بر روی مشاهده رزومه می‌توانید مشخصات کارجویان را بررسی کنید.

در این صفحه مشخصات فردی شامل نام و نام خانوادگی، شهر، منطقه، تحصیلات، رشته، تاریخ تولد، جنسیت، وضعیت تاهل، تعداد فرزندان، نظام وظیفه، سابقه بیمه، نوع همکاری و … را مشاهده خواهید کرد.

سپس با گزینه‌هایی مانند مدارک دانشگاهی، آشنایی با زبان‌های خارجی، مهارت‌ها، سایر عناوین شغلی، سوابق شغلی روبرو می‌شوید. در نهایت نیز شماره کارجو در اختیار شما قرار داده می‌شود.

امکان ارسال پیامک به کارجو از طریق اس ام اس و ارسال پیام از طریق وب سایت وجود دارد. ارسال اس ام اس مشمول هزینه خواهد بود، ولی ارسال پیام از وب سایت هزینه‌ای ندارد.

نحوه ثبت نام کارجو

ثبت نام کارجو در وب سایت و سامانه کاریابی الکترونیکی ملی كار رایگان است و به صورت خیلی آسان انجام می‌گیرد. اطلاعاتی که در وهله اول برای ثبت نام کارجو نیاز است، عبارتنداز: نام، نام خانوادگی، جنسیت، استان، شهر، منطقه شهرداری، تاریخ تولد، تحصیلات، رشته تحصیلی، زمینه کاری اصلی و شماره موبایل.

بررسی سایت ملی کار و ثبت اطلاعات کارجو در این سامانه کاریابی
معرفی سایت ملی کار به عنوان سامانه ای برای ثبت اطلاعات کارجویان

با وارد کردن شماره موبایل و اطلاعاتی که ذکر کردیم، باید روی دریافت کد تایید کلیک کنید. با کلیک بر روی این دکمه به شماره موبایل شما کد تایید ارسال می‌شود. در مرحله بعدی برای ورود به سامانه کاریابی ملی کار باید رمز عبوری را برای خود تعیین نمایید. در صورت تایید بودن اطلاعات این صفحه کافیست روی دکمه ثبت اطلاعات کلیک کنید تا به مرحله بعد راه یابید .

نحوه ثبت نام کارفرما

ثبت نام کارفرما نیز در سامانه ملی کار رایگان است و باید اطلاعاتی را در مورد کسب و کار خود درج کنند. در قدم اول باید نام کسب و کار خود را وارد نمایند، سپس نوبت به مشخص کردن استان و شهر می‌رسد. در قدم بعدی باید زمینه فعالیت شما مشخص گردد، سپس نام و نام خانوادگی مدیریت و شماره موبایل را باید وارد کنید.

بعد از وارد کردن مشخصاتی که ذکر کردیم، روی دکمه دریافت رمز عبور کلیک کنید و رمز عبور اس‌ام‌اس شده به شماره موبایل را در کادر مربوط به رمز عبور یادداشت نمایید. سپس گزینه قوانین سایت را خوانده و روی گزینه «قبول دارم» کلیک کنید و ثبت‌نام را بزنید به این ترتیب مراحل ثبت نام کارفرما به پایان می‌رسد.

نحوه ثبت آگهی توسط کارفرما

در ابتدا کارفرما عنوان آگهی برای فرصت شغلی مورد نظر را ثبت می‌کند و سپس توضیحاتی در مورد شغل ارائه می‌دهد‌. در صفحه فرصت شغلی باید لوکیشن محل کار از جمله شهر آن مشخص شود. دیگر مشخصاتی که کارفرما باید وارد کند، شامل حقوق، مدرک، بیمه، نوع همکاری، سابقه کاری، سن، سرویس، نحوه تسویه حساب، ساعت کاری، اضافه کاری، تخصص مورد نیاز و … است.

کارفرما شماره تماس خود را نیز می‌تواند در اختیار کارجو قرار دهد. پس از مشاهده فرصت شغلی، امکان ارسال رزومه توسط کارجو نیز وجود دارد. همچنین کارجو می‌تواند آگهی شما را به بخش علاقمندی‌ها اضافه کند. به عنوان کارفرما سعی کنید فرصت شغلی ارائه شده را به بهترین نحو توضیح دهید تا کارجو همه اطلاعات لازم در مورد آگهی را به دست آورد.

دسته بندی‌های شغلی ملی کار

با بررسی سایت ملی کار متوجه شدیم که دسته‌بندی‌های شغلی بسیار متنوعی دارد. از دسته بندی‌های شغلی ملی کار می‌توانیم به آبکاری، آبدارچی، آتشنشانی، آجرکاری، آرایشگری، آرماتوربندی، آژانس هواپیمایی، آشپزی، آمارگیری، آهنگری، اپراتور چاپ، اپراتور دستگاه، اپیلاسیون کار، امور اداری، امور بیمه، امور حقوقی، امور دفتری، بازاریابی، بازنشسته، بازیگری، باطری سازی، بتن‌ریزی، برق، برنامه نویسی، برنامه ریزی تولید، بهداشت، بهیاری، پارکبان و پزشک اشاره کنیم.

تایپیست، تحصیل دار، تدریس، تدوین گری، تراشکاری، تعمیر سخت افزار، تعمیر موبایل، تولید محتوا، جوشکاری، چرخکاری، حسابداری، دامپزشکی، دامداری، دندان پزشکی، دندان سازی، دورکاری، دیجیتال مارکتینگ، رانندگی، ریخته گری، ریسندگی، سفال کاری، سرویس کار آسانسور، سنگ کاری، سیمانکاری، شبکه، طراحی نیز جزو دسته بندی‌های مشاغل ملی کار هستند.

تنوع دسته بندی های شغلی در سایت ملی کار
تنوع دسته بندی های شغلی در سایت ملی کار

از دیگر دسته بندی‌های شغلی بانی کار طراحی گرافیک، مهندس معماری؛ مترجمی، ‌مجری گری، مدیریت، مدیر مالی، مدیر فروش، مدیرعامل و مدیر پروژه، مرغداری، مربیگری، مشاور املاک، مسئول فنی، مهمانداری، مهندس رباتیک، مهندس صنایع، مهندس عمران، مهندسی مواد، مهندسی مکانیک، نجاری، نقاشی، نقره سازی، نقشه برداری، نویسندگی، نوازندگی، کارآفرینی، کارآموزی، کابینت کاری، کارگر، کشاورزی و …. هستند.

استان‌های مورد پوشش ملی کار

استان‌های مورد پوشش ملی کار شامل استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، تهران، اصفهان، اردبیل، البرز، ایلام، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خراسان شمالی، خوزستان، زنجان، سمنان، سیستان و بلوچستان، فارس، قزوین، قم، کردستان، کرمان، کهگیلویه و بویراحمد، کرمانشاه، گلستان، گیلان، لرستان، مازندران، مرکزی، هرمزگان، همدان و یزد است.

بعد از انتخاب استان مورد نظر، نوبت به انتخاب شغل می‌رسد تا جستجوی نتایج شما بسیار دقیق‌تر باشد.

برخی از آمارهای ملی کار

در زمان نگارش این مقاله، تعداد کارفرماها در ملی کار به بالای ۱۵ هزار نفر رسیده است. همچنین تعداد کارجویان فعال بیش از 117 هزار نفر بوده و مجموع تعداد آگهی‌ها بالای ۱۵ هزار عدد هستند.

آمار بالای کاریابی: مولفه مهم در معرفی سایت ملی کار
آمار بالای کاریابی : مولفه چشم گیر در معرفی سایت ملی کار

زینسی ؛ مرجع تخصصی نرم افزارها و سایت‌های کاریابی آنلاین

در این مقاله از زینسی به معرفی و بررسی سایت ملی کار پرداختیم. دریافتیم که سامانه کاریابی آنلاین ملی کار در شهر تبریز است که به سراسر شهرهای ایران خدمات ارائه می‌دهد. دسته بندی‌های شغلی ملی کار بسیار جامع و گسترده است و تقریبا می‌توانیم بگوییم که دنبال هر شغلی که باشید، ملی کار می‌توانید آن را پیدا کنید.

آگهی‌های استخدامی ‌ملی کار معمولا به روز هستند و هر روز آگهی‌های زیادی در این سایت منتشر می‌شود. ما در زینسی سعی داریم شما را با ویژگی‌های تخصصی نرم افزارها و اپلیکیشن‌ها آشنا کنیم تا بتوانید بهترین تصمیم را در حوزه انتخاب سامانه، نرم افزار و … بگیرید. نظر شما در مورد بررسی و راهنمای سایت ملی کار چیست؟ آیا تجربه استفاده از این پلتفرم را دارید؟

سوالات متداول:

کاریابی ملی کار چیست؟

ملی کار، سامانه‌ای آنلاین برای پیدا کردن شغل و نیروی جدید است. این سامانه به کاهش معضل بیکاری در جامعه کمک می‌کند.

سامانه ملی کار در کدام شهرها فعالیت دارد؟

ملی کار در بیشتر شهرهای ایران فعالیت دارد. شرکت ملی کار در شهر تبریز قرار دارد.

استخدام کارجو در ملی کار چگونه انجام می‌شود؟

کارفرمایان آگهی منتشر می‌کنند و کارجویان با مشاهده این آگهی‌ها اقدام به ارسال رزومه می‌کنند. در صورت تایید رزومه توسط کارفرما و مصاحبه، پروسه استخدام انجام می‎شود.

ثبت نام کارجو در ملی رایگان است؟

بله کارجویان به صورت رایگان می‌توانند در ملی کار ثبت نام کنند.

در سامانه ملی برای ثبت نام کارجویان محدودیت سنی وجود دارد؟

بله، ثبت نام افراد زیر 15 سال در سامانه ملی کار امکان پذیر نیست.
امتیاز شما به این مقاله

نوشته های مشابه

‫18 دیدگاه ها

 1. بررسی سایت ملی کار بسیار کامل بود. من با ملی کار شغل پیدا کردم توصیه میکنم اگه دنبال شغل هستین، حتما سری بهش بزنین

 2. در پاسخ به شایان
  شایان عزیز چقدر خوب که با ملی کار صاحب شغل شدید. ممنون از نظر ارزشمندتون.

 3. در پاسخ به پگاه نوری
  پگاه عزیز ممنون از درج نظرتون در مورد سایت ملی کار.

 4. اصلا سایت ملی کار رو تایید نمیکنم اصلااااا حتی جواب درست و حسابی هم نمیدونم از کجا بگیرم آدمو گیج میکنن

 5. در پاسخ به حسین
  حسین عزیز توصیه میکنیم با این شماره تلفن 04133377740 تماس بگیرید و مشکل تون رو واضح براشون بگید. امیدواریم هر چه زودتر مشکل تون رفع شه.

 6. تعداد کارجویان فعال بیش از ۱۱۲ نفر؟؟؟؟؟؟ امکانش هست این عدد؟ خیلی کمه

 7. سایت ملی کار در ازای ارسال رزومه به کارفرمایان پول میگیره؟

 8. در پاسخ به مهسا
  مهسای عزیز ارسال رزومه از سایت ملی کار رایگان هست.

 9. در پاسخ به سهیلا
  ممنون از همراهی شما دوست عزیز با مقاله بررسی سایت ملی کار

 10. ممنونم از مقاله خوبتون، به عنوان کارفرما به شدت تایید میکنم سامانه ملی کار رو؛
  حداقل با بیست تا کاریابی کار کردم، تنها کاریابی که تونست به تعهداتش عمل کنه همین ملی کار بود.
  پاسخگویی و تلاششون برای جذب نیروی کارفرما واقعا حرف نداره و تا الان من تونستم از طریق ملی کار بیشتر از 65 نیروی ساده و متخصص جذب کنم.
  ممنونم از مدیریت عالی و پرسنل زحمتکششون

 11. در پاسخ به ایمان شکری
  ممنون که تجربه ارزشمندتون رو در مورد سایت های کاریابی با کاربران زینسی به اشتراک گذاشتین. کسب و کارتون همیشه پر رونق.

 12. در پاسخ به سوسن
  ممنون از توجه تون سوسن. اشتباه تایپی بود که تصحیح شد. تعداد کارجویان فعال ملی کار در زمان نگارش مقاله بیش از 112 هزار نفر بود که الان به بیش از 117 هزار نفر رسیده.

 13. سایت ملی کار خوب بود فقط انتظار داشتم در دسته بندی مورد نظر من آگهی شغلی زیادی داشته باشن ولی اینطوری نبود.

 14. در پاسخ به بهنام علیزاده
  بهنام عزیز میتونین به طور همزمان در چند تا کاریابی فرصت شغلی مورد نظرتون رو جستجو کنین اینطوری سریعتر به نتیجه میرسین. ممنون از توجه تون به مقاله سایت ملی کار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا