کاریابی و منابع انسانی

بررسی 16+6 نکته اختصاصی از مزایا و معایب سایت ایران استخدام

به عنوان بزرگترین وب‌سایت درج و دریافت آگهی استخدامی در سراسر کشور، مزایا و معایب سایت ایران استخدام متنوع است. توسعه دهندگان ایران استخدام همواره سعی بر بهتر کردن خدمات خود دارند. ایران استخدام برای کم‌رنگ‌تر کردن چالش اشتغال و کاریابی وارد عمل شده است و همه تلاش خود را در راستای آسان‌تر کردن این پروسه انجام می‌دهد. در این مقاله از زینسی قصد داریم در مورد مزایا و معایب ایران استخدام با شما صحبت کنیم. همراه ما باشید.

فهرست مطالب نمایش عناوین

مزایا و معایب سایت ایران استخدام

امروزه سایت‌های کاریابی آنلاین گسترش یافته است و بسیاری از کارجویان از این روش، شغل پیدا می‌کنند. به نقل از crooton مزایای سایت کاریابی آنلاین بسیار زیاد است که در ادامه به برخی از این مزایا اشاره می‌کنیم:

  • دسترسی به آگهی‌های استخدامی بیشتر
  • ارتباط بهتر کارفرمایان با کارجویان
  • یکپارچه سازی برند کارفرمایی
  • فرآیند استخدام آسان‌تر و در دسترس‌تر
  • صرفه جویی در زمان
  • مقرون به صرفه‌تر از استخدام سنتی

یکی از سایت‌های کاریابی ایرانی، ایران استخدام نام دارد. ایران استخدام مزایای کلی از جمله امکان فعال کردن دریافت آگهی استخدامی از طریق پیامک و ایمیل، ثبت نام در کاریابی ایران استخدام، فیلتر و جستجوی دقیق، ساخت رزومه آنلاین، برگزاری آزمون استخدامی آنلاین و … را دارد.

همچنین برخی از معایب جزئی مانند صفحه اصلی شلوغ، باگ در اپلیکیشن و … را نیز به همراه دارد. در ادامه مزایا و معایب سایت ایران استخدام را به طور کلی و اختصاصی بررسی خواهیم کرد.

مزایا و معایب سایت ایران استخدام
بررسی مزایا و معایب سایت ایران استخدام

قبل از شروع توصیه می‌کنیم به مقاله معرفی بهترین سایت‌های کاریابی هم سری بزنید تا با لیست بهترین‌های این حوزه آشنا شوید.

مزایای سایت ایران استخدام

ایران استخدام مزایای بی‌نظیری به عنوان سامانه استخدامی دارد که در ادامه هر یک از مزایای آن را شرح می‌دهیم.

1.امکان فعال کردن دریافت اگهی استخدامی ‌از طریق پیامک و ایمیل

در اپلیکیشن ایران استخدام امکان فعال کردن دریافت آگهی استخدامی ‌از طریق پیامک و ایمیل وجود دارد. کارجویان با پرداخت مبلغ بسیار جزئی می‌توانند از طریق پیامک و ایمیل آگهی‌های استخدامی را دریافت کنند. هنگام پرداخت، هزینه‌های متغیر روبروی شما قرار خواهد گرفت که انتخاب حجم و زمان هر یک بستگی به تصمیم شما دارد.

2.ثبت نام در کاریابی ایران استخدام

کاریابی ایران استخدام اخیرا افتتاح و راه اندازی شده است. این کاریابی زیر مجموعه اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی فعالیت می‌کند. هزینه‌ای برای ثبت نام در کاریابی توسط کارشناسان ایران استخدام در نظر گرفته نشده و رایگان است. با ثبت نام در کاریابی ایران استخدام کارفرمایان می‌توانند رزومه‌های کارجویان را مشاهده کنند. در این روش نیاز به ارسال رزومه توسط کارجویان وجود ندارد.

3.فیلتر و جستجوی دقیق

قسمت فیلتر و جستجوی وب سایت ایران استخدام بسیار قوی و کامل است. برای جستجوی شغل مورد نیاز کافیست روی جستجوی شغل کلیک کنید و سپس فیلتر‌های مربوط به استان، جنسیت، رشته تحصیلی، رشته شغلی، مقطع تحصیلی، نحوه قرارداد و وضعیت سابقه را مشخص نمایید. با مشخص کردن این فیلترها نتایج جستجو در ایران استخدام بر اساس خواسته شما خواهد بود.

4.ساخت رزومه آنلاین

اگر تا به حال رزومه‌ای برای خود نساخته‌اید، نگران نباشید. در وب‌سایت ایران استخدام امکان ساخت رزومه آنلاین انگلیسی و فارسی وجود دارد.

مزایا و معایب سایت ایران استخدام
رزومه ساز سایت ایران استخدام جزو مزایای آن محسوب می‎شود.

با انتخاب گزینه «رزومه انگلیسی و فارسی»، فرم‌هایی ظاهر می‌شود که باید اقدام به تکمیل آن‌ها کنید.

5.آزمون آنلاین آزمایشی مشاغل

یکی دیگر از مزایای سایت ایران استخدام ، برگزاری آزمون آنلاین آزمایشی مشاغل است. با شرکت در این آزمون آنلاین می‌توانید آمادگی خود را در آزمون‌های استخدامی ‌بالاتر ببرید. قبل از شروع آزمون، مشخصاتی مانند میزان مثبت و منفی، تعداد سوالات و زمان آزمون درج شده است.

با کلیک بر روی «شروع آزمون» زمان شما برای پاسخ به سوالات آغاز می‌شود. با کمک این آزمون می‌توانید اطلاعات خود را محک بزنید و برای آزمون‌های استخدامی ‌آماده‌تر شوید.

6.امکان مشاهده وضعیت ارسال رزومه از پنل

بعد از ارسال رزومه از طریق ایران استخدام،  برای کارجویان سوال پیش می‌آید که آیا کارفرما رزومه من را مشاهده کرد یا خیر؟ در پنل ایران استخدام که بعد از ثبت نام برای شما ایجاد می‌شود، می‌توانید پیگیری رزومه خود را انجام دهید. به این ترتیب امکان مشاهده وضعیت ارسال رزومه وجود دارد و کارجویان متوجه می‎شوند که آیا کارفرما رزومه ارسالی آنان را دیده است یا خیر؟

7.درج تقویم استخدامی ‌در هر سال

در ایران استخدام تقویم استخدامی ‌مربوط به هر سال درج می‌شود. با مراجعه به این بخش می‌توانید زمان برگزاری آزمون‌های مختلف استخدامی ‌را مشاهده کنید.

درج تقویم استخدامی ‌در هر سال
درج تقویم استخدامی ‌در هر سال جزو مزیت‌های مهم ایران استخدام است.

8.درج استخدام‌های دولتی و بانک‌ها

از دیگر مزایای سایت ایران استخدام درج استخدام‌های دولتی و بانک‌هاست. خیلی از افراد به دنبال آگهی استخدام‌های رسمی‌ و دولتی هستند و می‌خواهند به هر طریقی وارد ارگان‌های دولتی شوند. این افراد به مرجعی برای اطلاع رسانی آزمون‌ها و استخدام‌ها نیاز دارند. ایران استخدام این اطلاع‌رسانی را بر عهده می‌گیرد و اخبار مربوط به آزمون‌ها و استخدام‌های بانک‌ها و دیگر ارگان‌های دولتی و مهم کشور را درج می‌کند.

مقاله‌های پیشنهادی:

9.امکان سفارش کتاب استخدامی

اگر به دنبال کتاب‌های استخدامی ‌هستند که با کمک آن‌ها بتوانید خودتان را برای آزمون استخدام آماده‌تر کنید، در ایران استخدام امکان سفارش کتاب استخدامی ‌نیز وجود دارد.

سفارش کتاب استخدامی
سفارش کتاب استخدامی در ایران استخدام

با وارد شدن به این بخش، انواع کتاب‌های استخدامی ‌را مشاهده خواهید کرد که مبلغ و هزینه ارسال آن‌ها درج شده است. با کلیک بر روی خرید آنلاین می‌توانید کتاب را درب منزل خود تحویل بگیرید.

10.آرشیو تجربیات کارجویان از گزینش و مصاحبه

گزینش و مصاحبه همواره یکی از دغدغه‌های اساسی برای استخدام است. کارجویان برای مصاحبه و گزینش استرس دارند و می‌خواهند قبل از همه چیز بدانند که چه مراحلی پیش روی خود دارند؟

در وبسایت ایران استخدام، آرشیو تجربیات کارجویان برای آزمون‌های استخدامی ‌وجود دارد. شما می‌توانید از تجربیات پذیرفته شدگان آزمون‌های کتبی، استخدامی ‌و مصاحبه و گزینش آزمون‌های استخدامی‌ مطلع شوید.

11.درج آگهی‌های استخدامی‌ روزنامه‌ای همه شهرها

در ایران استخدام آگهی‌های استخدامی ‌روزنامه‌های همه شهرهای ایران درج می‌شود. با مراجعه به این بخش می‌توانید آگهی‌های استخدامی ‌روزنامه‌های شهر خودتان را ببینید. کافیست در قسمت کادر جستجو، نام شهر خودتان را وارد کنید.

12.درج اگهی به تفکیک گروه‌های خاص

در کاریابی آنلاین ایران استخدام ، آگهی‌هایی به تفکیک گروه‌های خاص وجود دارد. گروه‌های خاص عبارتند از: استخدام بازنشستگان، امریه سربازی، استخدام دانشجو، استخدام نیمه وقت و استخدام دورکار. با کلیک برروی هر بخش می‌توانید آگهی‌های بیشتری را مرتبط با آن مشاهده کنید.

13.درج اخبار ویژه مربوط به استخدام

مطلع شدن از اخبار ویژه استخدام برای کارجویان مفید است. در اپلیکیشن ایران استخدام شما می‌توانید اخبار ویژه و به‌روزِ مرتبط با کارمندان، کارگران و اخبار مربوط به استخدام را مشاهده کنید. قبل از استخدام و ارسال رزومه بهتر است از حقوق، مزایا و قانون استخدامی‌ کشور آگاه شوید.

درج اخبار ویژه مربوط به استخدام
درج اخبار ویژه مربوط به استخدام از مزایای ایران استخدام است.

14.امکان دانلود سوالات استخدامی

در برنامه ایران استخدام امکان دانلود سوالات استخدامی ‌وجود دارد. اگر به دنبال سوالاتی برای آمادگی آزمون هستید، ایران استخدام بهترین گزینه است.

با کلیک بر روی دانلود سوالات استخدامی‌ می‌توانید جستجو بر اساس نمونه سوالات استخدامی ‌عمومی ‌و تخصصی را انتخاب کنید و سپس نمونه سوال‌ها که تعداد زیادی دارند، پیش روی شما ظاهر می‌شوند.

با کلیک بر روی هر نمونه سوال وارد صفحه خرید سوالات می‌شوید که با پرداخت این مبلغ سوالات دست شما خواهد رسید. در این بخش نمونه سوالات استخدامی‌ سال 1400، نمونه سوالات استخدامی ‌رشته انگلیسی، مربی، امور تربیتی، دبیر فیزیک، دبیر ریاضی، کامپیوتر، زیست شناسی و … وجود دارد.

15.درج منابع مطالعه برای قبولی در آزمون‌های استخدامی

برای قبولی در آزمون‌های استخدامی ‌به دنبال روش‌های مختلفی هستیم که پیدا کردن منابع مطالعه، یکی از آن‌هاست. در پلتفرم ایران استخدام، منابع مطالعه برای قبولی در آزمون‌های استخدامی ‌درج می‌شود.

16.اطلاع رسانی قوی

اطلاع رسانی قوی ایران استخدام، یکی دیگر از مزایای این سایت است. ایران استخدام به محض قبول رزومه و اطلاعات بیشتر به شما اطلاع رسانی می‌کند.

معایب سایت ایران استخدام

ایران استخدام در مقابل مزایای بی‌نظیر، معایبی نیز دارد که در ادامه هر یک از معایب ایران استخدام را شرح می‌دهیم.

1.عدم امکان انتخاب چند مورد در هنگام فیلتربندی

در ایران استخدام امکان انتخاب چند مورد در هنگام فیلتر وجود ندارد و همین مورد جزو معایب ایران استخدام به شمار می‌آید.

مثلا در فیلتر مربوط به بخش استان، ممکن است افرادی بخواهند چندین استان را برای شغل یابی انتخاب کنند، در حالی که در قسمت فیلتر، فقط یک استان را می‌توانیم انتخاب کنیم. همچنین در قسمت مربوط به رشته شغلی ممکن است کسی بخواهد چندین رشته شغلی را جستجو کند، اما این امکان وجود ندارد.

2.فونت نوشتاری کوچک

برخی از کاربران ایران استخدام از کوچک بودن فونت نوشتاری در این برنامه گله‌مند هستند.

3.صفحه اصلی شلوغ

به عقیده برخی دیگر از کاربران، صفحه اصلی اپلیکیشن و وب سایت ایران استخدام شلوغ است و کاربران هنگام ورود، سردرگم می‌شوند.

4.مشکل در هنگام ارسال رزومه

گزینه‌ای با نام ارسال رزومه مشخصی در ایران استخدام وجود ندارد. کاربران ادعا دارند که برای ارسال رزومه به کارفرمایان مدتی در صفحه را به دنبال روش ارسال رزومه گشته‌اند.

5.خطای اپلیکیشن

برخی از کاربرانی که از نسخه موبایل ایران استخدام استفاده می‌کنند از خطای توقف برنامه خبر می‌دهند.

6.سقف انتخاب شغل و استان کم

هنگام باز کردن حساب کاربری در ایران استخدام، این پلتفرم امکان انتخاب حداکثر سه استان و سه شغل را به شما می‌دهد. خیلی از کاربران این تعداد از انتخاب را کم می‌دانند و خواستار افزایش این عدد هستند.

بررسی تخصصی نرم افزارها و اپلیکیشن‌ها در زینسی

در این مقاله از زینسی به بررسی تخصصی مزایا و معایب سایت ایران استخدام پرداختیم. تعداد مزایای این سامانه استخدامی نسبت به معایب آن بسیار بیشتر است، بنابراین می‌توانیم معایب آن را نادیده بگیریم و این پلتفرم را برای استخدام کردن و استخدام شدن انتخاب کنیم. نظر شما در مورد ایران استخدام چیست؟ ما در زینسی نرم افزارها و اپلیکیشن‌های دسته‌بندی‌های مختلف را بررسی می‌کنیم تا شما بتوانید در هر حوزه بهترین انتخاب سایت را داشته باشید. خوشحال می‎شویم اگر نظرها و سوال‌های خود در مورد این مقاله را در قسمت کامنت درج کنید. مشتاقانه پاسخگوی شما خواهیم بود.

سوالات متداول:

تهیه کتاب ایران استخدام چگونه است؟

در ایران استخدام بخشی با عنوان سفارش کتاب استخدامی وجود دارد که با کلیک بر روی آن می‌توانید کتاب مورد نیاز خود را سفارش دهید و درب منزل تحویل بگیرید.

آیا در ایران استخدام امکان پیدا کردن مشاغل دورکاری و پاره وقت وجود دارد؟

بله، بخشی مختص این مشاغل در ایران استخدام وجود دارد.

ایران استخدام در کدام استان‌ها فعالیت دارد؟

 ایران استخدام همه شهرهای ایران را در برمی‌گیرد.

منابع:

امتیاز شما به این مقاله

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

  1. من سال پبش با سایت ایران استخدام تونستم شغل آنلاین پیدا کنم و خیلی راضی هستم. امتحان کنین

  2. در پاسخ به رسول
    چقدر خوب بهتون تبریک میگم رسول عزیز. همیشه موفق باشید ممنون از درج کامنت ارزشمندتون.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا