کاریابی و منابع انسانی

لیست 20گانه مزایا و معایب ایران تلنت؛ قدیمی‌ترین سامانه کاریابی

امروزه با افزایش مشاغل اینترنتی و نیازهای استخدامی، فقط روش‌های سنتی پاسخگوی استخدام نیستند. استفاده از نرم افزارها و وب سایت‌های این حوزه توانسته است نیازهای بیشتری از استخدام را مورد پوشش خود قرار دهد. اگر به دنبال شغل هستید و یا به دنبال نیروی جدید می‌گردید، استفاده از سامانه‌های کاریابی آنلاین را توصیه می‌کنیم. ایران تلنت به عنوان وب سایت کاریابی قدیمی‌ که اولین و بزرگترین مرجع استخدام در ایران است.

ایران تلنت سالانه باعث اشتغال بیش از ۸ هزار نفر می‌شود. کارجویان با کمک این پلتفرم می‌توانند شغل خوبی را برای خود پیدا كرده و کارفرمایان نیز می‌توانند نیروی جدیدی را برای خود استخدام کنند. ایران تلنت مانند سایر سایت‌های مشابه، دارای مزایا و معایبی است. در این مقاله از زینسی قصد داریم به بررسی مزایا و معایب ایران تلنت بپردازیم. لطفا تا انتهای این مقاله همراه ما باشد.

فهرست مطالب نمایش عناوین

مزایا و معایب ایران تلنت

ایران تلنت به عنوان قدیمی‌ترین و اولین وب سایت کاریابی آنلاین عملکرد خوبی از خود نشان داده و باعث استخدام افراد بسیار زیادی شده است. رفته رفته امکانات این وب سایت افزایش یافته و انواع آزمون‌های مهارتی و روانشناسی را برگزار می‌کند. پلتفرم کاریابی ایران تلنت همواره قصد دارد بیشتر از یک وب سایت کاریابی عمل کند و به همین دلیل با ایده‌های ناب به سراغ کاربران خود می‌آید.

امکان ایجاد رزومه انگلیسی در سایت ایران تلنت، یک امتیاز برای کارجویان است.این وب سایت بخشی با عنوان تلنت دارد که کارجویان و کارفرمایان در بخشِ مهارت بیشتر راهنمایی می‌شوند. همچنین این بخش گزارش‌های اقتصادی را ارائه می‌دهد. برگزاری انواع نمایشگاه‌های آنلاین کار نیز جزو ویژگی‌های برتر ایران تلنت است. در ادامه برخی از مزایا و معایب  ایران تلنت را مورد بررسی قرار می‌دهیم:

مزایای نرم افزار ایران تلنت

از جمله مزایای مهم نرم افزار ایران تلنت می‌توان به امکان ساخت رزومه با دو زبان فارسی و انگلیسی، معرفی شرکت‌ها، امکان تغییر زبان به انگلیسی، امکان محاسبه حقوق و دستمزد، معرفی شرکت‌ها، ارائه فرصت‌های شغلی بی نظیر، برگزاری نمایشگاه آنلاین کار، درج بیشترین جستجو‌ها در وب سایت، درج آخرین فرصت‌های شغلی، داشتنِ انواع گزارش‌ها و تست‌ها اشاره کرد. در ادامه به بررسی جزئی‌تر مزایای سایت ایران تلنت می‌پردازیم:

امکان ساخت رزومه با زبان فارسی و انگلیسی

امکان ساخت رزومه برای یک پلتفرم کاریابی آنلاین یک مزیت محسوب می‎شود که سایت ایران تلنت از این مزیت فراتر رفته و امکانات بیشتری در اختیار کارجویان قرار داده است. در وب سایت ایران تلنت امکان ساخت رزومه با زبان فارسی و انگلیسی وجود دارد، یعنی شما از طریق این وب سایت می‌توانید علاوه بر ساخت رزومه فارسی، رزومه انگلیسی را نیز برای خودتان تهیه کنید.

مزیت تهیه رزومه انگلیسی با ایران تلنت

ساخت رزومه انگلیسی از این جهت حائز اهمیت است که شما بخواهید به شرکت‌های خارجی رزومه خود را ارسال کنید و یا برای حرفه‌ای دیده شدن، مایل به ارسال رزومه انگلیسی خود به کارفرما‌های داخل ایران باشید. خیلی از کارجویان ترجیح می‌دهند رزومه به زبان انگلیسی داشته باشند که ایران تلنت این امکان را فراهم کرده است.

معرفی شرکت‌ها

با مراجعه به وب سایت ایران تلنت می‌توانید با انواع شرکت‌های مختلف آشنا شوید و مروری به تاریخچه آن‌ها داشته باشید. اطلاع از فرصت‌های شغلی همراه با مرور تاریخچه شرکت برای کارجویان بسیار مفید خواهد بود. با مراجعه به بخش معرفی شرکت‌ها در وب‌سایت ایران تلنت اطلاعات خود را در مورد رشته‌ها و شرکت‌ها بالا ببرید.

با مراجعه به بخش معرفی شرکت‌ها در ایران تلنت می‌توانید شرکت مورد علاقه خود را جستجو کنید. در این بخش امکان ارائه فیلتر جستجو برای مطابق بودن شرایط نتایج با شما وجود دارد. در این بخش می‌توانید صنعت مورد نظر و تعداد کارمندان شرکت مورد نظر خود را وارد نمایید. همچنین امکان نمایش بر اساس بیشترین فرصت‌های شغلی و بالاترین امتیاز وجود دارد.

با کلیک بر روی هر شرکت می‌توانید درباره شرکت مطالبی را مطالعه کنید. همچنین فرصت‌های شغلی ارائه شده توسط این شرکت و نمایشگاه‌های کار آنلاین برگزار شده و نظرات دیگر کارجویان در مورد این شرکت را بررسی کنید.

امکان انتخاب زبان فارسی و انگلیسی برای وب سایت

وب سایت ایران تلنت به دو زبان انگلیسی و فارسی طراحی شده است. دو زبانه بودن جزو مزایای اصلی ایران تلنت است، زیرا کاربران خارجی می‌توانند با مراجعه به این وب سایت، فرصت‌های شغلی مختلفی را ببینند.

امکان جستجوی رزومه

امکان جستجوی رزومه برای کارفرمایان نیز در ایران تلنت وجود دارد. کارفرمایان می‌توانند از بین رزومه‌های مختلف، جستجو انجام دهند و نزدیک‌ترین نیرو به معیارهای شرکت خود را انتخاب نمایند.

امکان محاسبه حقوق و دستمزد

از دیگر مزایای نرم افزار ایران تلنت به عنوان وب سایت کاریابی آنلاین می‌توان به امکان محاسبه حقوق و دستمزد اشاره کرد.

بیش از ۲۰۰۰ فرصت شغلی

در وب سایت ایران تلنت فرصت‌های شغلی بسیار زیادی قرار دارد که کارجویان می‌توانند از بین آن‌ها نزدیک‌ترین گزینه به مهارت و تخصص خود را انتخاب نمایند. در ایران تلنت بیش از دو هزار فرصت شغلی وجود دارد.

 نمایشگاه آنلاین کار

برگزاری نمایشگاه‌های کار ایده جدیدی است که پلتفرم‌های کاریابی آن را پیاده می‌کنند. نمایشگاه‌های کار به کارجویان این فرصت را می‌دهد تا با کارفرمایان معتبر ارتباط برقرار کنند و در صورت نیاز به معرفی خود بپردازند. نمایشگاه به صورت آنلاین و حضوری برگزار می‌شود. طبیعتا شرکت‌کنندگان روش آنلاین را به دلیل سراسری بودن در کشور ترجیح می‌دهند.

درج بیشترین جستجوها

با وارد شدن به صفحه اصلی ایران تلنت می‌توانید بیشترین جستجو‌هایی که توسط کارفرمایان و کارجویان در این وب سایت انجام شده است را مشاهده کنید. در بین این جستجو‌ها برخی از مشاغل شهر‌ها و موارد دیگر مشاهده می‌شوند. با مشاهده این بخش، می‌توانید پرجستجوترین مشاغل را نیز پیدا کنید.

درج آخرین فرصت‌های شغلی

همچنین در صفحه اصلی، آخرین فرصت‌های شغلی درج شده نیز به نمایش گذاشته می‌شوند تا کارجویان بتوانند آگهی‌های روزانه منتشر شده را مشاهده کنند.

 آزمون‌های روانشناسی و تست‌های شغلی

در وب سایت ایران تلنت آزمون‌های روانشناسی شامل تست‌های شخصیت شناسی و تست‌های هوش و استعداد وجود دارد. کارجویان با انجام این تست‌های شغلی می‌توانند به خودشناسی بیشتری برسند.

آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی

آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی نیز از دیگر آزمون‌هایی است که در ایران تلنت صورت آنلاین برگزار می‌شود. کارجویان با شرکت در این آزمون می‌توانند از سطح زبان انگلیسی خود مطلع شوند.

امکان آزمون تعیین سطح زبان در ایران تلنت
آزمون تعیین سطح در ایران تلنت برای کارجویان

 آزمون‌های مهارتی

در ایران تلنت آزمون‌های مهارتی مختلفی برگزار می‌شود که این آزمون‌ها جزو مزایای ایران تلنت نسبت به رقبا به شمار می‌آید. این آزمون‌ها به صورت اختصاصی توسط تیم و کارشناسان ایران تلنت آماده شده‌اند.

کار جویان با شرکت در این آزمون‌ها می‌توانند سطح مهارت‌های خود را بدانند و در صورت دلخواه نیز آن را با کارفرمایان به اشتراک بگذارند. مطمئنا کارفرما با دیدن نتایج در این آزمون‌ها به استخدام شما منسجم‌تر خواهد شد. برخی از آزمون‌های مهارتی که در ایران تلنت وجود دارد، شامل موارد زیر است:

آزمون‌های برنامه نویسی، شبکه، پشتیبانی سخت افزار، آزمون‌های مهندسی، مکانیک، صنایع برق و ….، آزمون‌های فروش ارتباط با مشتریان، نماینده علمی، ‌آزمون‌های حسابداری، امور مالی و بانکداری، آزمون‌های بازاریابی، دیجیتال مارکتینگ و محتوا، آزمون‌های مدیریت پروژه و محصول، آزمون‌های مدیرعامل، مدیر کارخانه، مشاوره و مدیریت.

همچنین آزمون‌های امور اداری، منشی و مسئول دفتر، آزمون‌های طراحی معماری و UI/UX، آزمون‌های تحلیل کسب و کار و تحلیل داده، آزمون‌های منابع انسانی جذب و استخدام، آزمون‌های خرید و تدارکات، توزیع و انبارداری، آزمون‌های کنترل کیفیت و تست نرم افزار، آزمون‌های تدریس، ترجمه و پژوهش و … نیز جزو آزمون‌هاي ايران تلنت هستند.

همه آزمون‌های ایران تلنت پولی و غیررایگان هستند و برای شرکت در این آزمون‌ها نیاز به پرداخت مبلغ وجود دارد. سوالات موجود در این آزمون‌ها بسیار استاندارد هستند و با دقت بالایی طراحی شده‌اند. همچنین امکان مقایسه نتایج پس از دریافت نتایج این آزمون جامعه آماری بزرگ ایران تلنت وجود دارد.

 وبلاگ تخصصی استخدام و کاریابی

ایران تلنت یک وبلاگ اختصاصی دارد که در این وبلاگ مطالب با ارزشی و آموزش‌های متنوع در حوزه بازار کار منتشر می‌کند تا کارجویان بتوانند از این آموزش‌ها بهره‌مند شوند.

کمپین استثنایی جذب استعدادها

در ایران تلنت کمپین استثنایی جذب استعدادها با هدف غربال کارجویان برگزیده و معرفی به سازمان‌ها وجود دارد. کارفرمایان با تکمیل این فرم می‌توانند نیروی متخصص مورد نظر خود را بسیار سریع‌تر پیدا کنند.

گزارش‌های مختلف ایران تلنت

ایران تلنت گزارش‌های مختلفی را به کارجویان و کارفرمایان می‌دهد تا اطلاعات خود را در حوزه اقتصادی و بازار کار بالاتر ببرند. گزارش‌هایی که ایران تلنت ارائه می‌دهد، شامل گزارش بازار کار، گزارش‌های اقتصادی، گزارش کار با برند محبوب و گزارش دانشگاه‌ها است. در این گزارش‌ها تحلیل‌های آماری معتبر در اختیار شما قرار داده می‌شود.

ارائه گزارش‌ها و نمودارهای مختلف شغلی در ایران تلنت
ارائه گزارش‌ها و نمودارهای مختلف شغلی در ایران تلنت

 تلنت کوچ

داشتن تلنت کوچ برای ایران ‌تلنت یک مزیت بسیار بزرگ محسوب می‌شود، زیرا می‌توانیم بگوییم که یک نقطه تمایز ایجاد شده است. سامانه تلنت کوچ با بهترین دانشگاه‌های کشور همکاری می‌کند و فرصت‌های کارآموزی را برای دانشگاه‌ها منتشر می‌کنند تا هم دانشگاه‌ها از این طریق نیروی مورد نظر خودشان را جلب کنند و هم کارآموزان بتوانند یک تجربه بسیار ناب در این دانشگاه‌ها را تجربه نمایند.

شمار شرکت‌های حامی ‌این دانشگاه‌ها بسیار زیاد است و رفته رفته به تعداد دانشگاهها اضافه می‌شود. به زبان ساده‌تر، سامانه تلنت کوچ با دانشگاه‌های مطرح کشور در فرآیند کارآموزی برای دانشجویان همکاری می‌کند و در همین راستا کمک زیادی به رفع نیاز استخدامی ‌شرکت‌ها می‌نماید. در این مسیر شرکت‌های بسیار زیاد و دانشگاه‌های زیادی همراه تلنت کوچ هستند.

آمادگی برای مصاحبه

آمادگی برای مصاحبه از ویژگی‌های تلنت کوچ است. تلنت کوچ یک مصاحبه آزمایشی برای کارجویان تدارک می‌بیند تا در هنگام مصاحبه واقعی، دچار استرس و سردرگمی ‌نشوند.

مدیریت چالش‌های محیط کار

همچنین این سامانه به آموزش مدیریت چالش‌های محیط کار می‌پردازد تا کارجویان قبل از ورود به بازار کار با چال مدیریت و چالش‌های آن آشنا شوند و در هنگام روبرو بودن با این چالش‌ها سریع‌تر آن‌ها را رفع نمایند.

طراحی مسیر شغلی

همچنین برای کسانی که طراحی مسیر شغلی ندارند، این سامانه طراحی مسیر شغلی آماده می‌کند تا از سردرگمی ‌نجات پیدا کنند.

معایب ایران تلنت

با برخی از مزایای نرم افزار ایران تلنت آشنا شدیم. حال می‌خواهیم با توجه به نظرات کاربران وب سایت ایران تلنت، معایب آن را بررسی کنیم:

پشتیبانی ضعیف

اگر سری به نظر‌های کاربران گوگل و شبکه‌های اجتماعی بزنیم، مشاهده می‌کنیم که کاربران از پشتیبانی ضعیف ایران‌تلنت گله‌مند هستند. با این که ایران تلنت ادعا می‌کند که گزارش پشتیبانی ۲۴ ساعته و در تمام روزهای هفته ارائه می‌دهد، اما کاربران از خدمات آن راضی نیستند.

بنابر تجربه کاربران در برخی موارد پشتیبانی ایران تلنت به گونه‌ای ضعیف است که تا یک هفته نمی‌توانند مشکل خود را حل کنند و جوابی برای سوال خود بگیرند. پشتیبانی برای یک وب سایت کاریابی آنلاین از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است که امیدواریم ایران‌تلنت توجه بیشتری به این موضوع نشان دهد.

قیمت‌های بالا برای درج اگهی

بنا بر ادعای کارفرمایان، قیمت‌های درج آگهی در ایران تلنت بسیار بالا است. به طوری که شرکت‌های تازه کار نمی‌توانند از عهده این مبالغ بربیایند؛ بنابراین فقط شرکت‌هایی که سابقه طولانی دارند و از بودجه زیادی برخوردار هستند، می‌تواند در ایران تلنت آگهی منتشر کنند.

بالا بودن تعرفه درج آگهی ایران تلنت ،یک اشکال محسوب می شود
بالا بودن تعرفه درج آگهی ایران تلنت ،یک اشکال محسوب می شود

نکته دیگری که در این راستا وجود دارد این است که ایران تلنت یک وب سایت رده بالا محسوب می‌شود که مشاغل رده بالا نیز در آن بیشتر پیدا می‌شوند؛ بنابراین شرکت‌هایی که به دنبال استخدام نیروهای رده بالا هستند، می‌توانند با پرداخت مبالغ بالا از ایران تلنت اقدام کنند.

زینسی؛ پلتفرم بررسی تخصصی نرم افزارها و وب سایت‌ها

در این مقاله از زینسی با قدیمی‌ترین وب سایت کاریابی آنلاین بیشتر آشنا شدیم و به بررسی مزایا و معایب سایت ایران تلنت پرداختیم. این پلتفرم کاریابی با ارائه ایده‌های جدید نظیر تلنت کوچ، نمایشگاه‌های آنلاین کار، تست‌های مهارتی و روانشناسی توانسته است جایگاه خود را در بین مردم محکم‌تر کند.

متوجه شدیم که ایران تلنت بیشتر برای شرکت‌های بزرگی که به نیروهای متخصص نیاز دارند، بیشتر مفید است، زیرا مبلغ درج آگهی در این سایت نسبت به سایر وب سایت‌های کاریابی آنلاین بیشتر است. نظر شما در مورد معایب و مزایای نرم افزار ایران تلنت چیست؟ خوشحال می‌شویم اگر نظر‌ها و سوال‌های خود را در بخش کامنت با ما در میان بگذارید. هدف زینسی بررسی تخصصی نرم‌افزارها و وب‌سایت‌های مختلف است تا شما بتوانید با مقایسه نرم افزارها با یکدیگر، در نهایت بهترین انتخاب را برای استفاده شخصی و سازمانی خود داشته باشید.

سوالات متداول:

آدرس اینترنتی سایت ایران تلنت چیست؟

آدرس اینترنتی ایران تلنت، irantalent.com است.

تلنت کوچ چیست؟

سامانه تلنت کوچ با بهترین دانشگاه‌های کشور همکاری می‌کند و فرصت‌های کارآموزی را برای دانشگاه‌ها منتشر می‌کنند تا کارآموزان بتوانند یک تجربه بسیار ناب در این دانشگاه‌ها را تجربه نمایند.

آدرس اینترنتی سایت ایران تلنت فارسی چیست؟

www.irantalent.com/farsi آدرس اینترنتی سایت ایران تلنت فارسی است.

رزومه ساز ایران تلنت رایگان است؟

بله در کاریابی ایران تلنت امکان ساخت رزومه رایگان وجود دارد.

سایت ایران تلنت تست شخصیت شناسی دارد؟

بله انواع تست‌های شخصیت شناسی در ایران تلنت وجود دارد.
3.5/5 - (6 امتیاز)

نوشته های مشابه

‫14 دیدگاه ها

 1. مزایا و معایب ایران تلنت رو خوب بررسی کردید. به نظرم مهم ترین مزایای ایران تلنت همون مهارت محور بودنش باشه که با بقیه نرم افزارهای استخدامی اونو متفاوت کرده.

 2. در پاسخ به قاسم
  ممنون که نظرتون رو در مورد مزایا و معایب ایران تلنت مطرح کردید.

 3. ممنون که مزایا و معایب ایران تلنت رو مطرح کردید. بررسی جذابی بود جای دیگه این مطالب به گوشم نخورده بود.

 4. در پاسخ به صدرا
  خوشحالیم که مورد توجه تون واقع شده مقاله. مزایا و معایب وب سایت ها در زینسی به صورت اختصاصی انجام میشه 🙂

 5. سایت ایران تلنت فرصت های شغلی زیادی داره و از این جهت خوبه.

 6. در پاسخ به هادی اصفهانی
  ممنون از نظرتون هادی عزیز. بله کاملا موافقم باهاتون

 7. در پاسخ به مونا
  ممنون از نظر ارزشمندتون مونای عزیز. امیدواریم مشکلتون هر چه سریعتر رفع بشه

 8. ایران تلنت در کل سایت خوبیه. راضی کننده س ولی میتونه هم خیلی بهتر از این بشه.

 9. در پاسخ به رضا
  ممنون از درج نظرتون رضای عزیز.

 10. نمایشگاه آنلاین کار جزو مزایای ایران تلنت محسوب میشه خیلی خوبه

 11. در پاسخ به پوریا
  بله دقیقا پوریای عزیز. نمایشگاه آنلاین کار سایت ایران تلنت توجه خیلی از کاربرا رو به خودش جلب کرده.

 12. به نظرم مهم ترین مزایای ایران تلنت نمایشگاه کار آنلاینه.

 13. در پاسخ به فاطمه
  ممنون که مزایای سایت ایران تلنت از نظر خودتون رو مطرح کردین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا