معرفی اپ

اپلیکیشن کنترل والدین در گوشی همراه

 اپلیکیشن کنترل والدین برای خانواده بسیار مناسب و حیاتی است. امروزه والدین نسبت به رفتار و ارتباطات فرزندان خود حساستر از گذشته هستند. همیشه نگران فرزندان  کودک و نوجوان خود هستند. اپلیکیشن کنترل والدین کمک می کند تا والدین نسبت به رفتار های کودکان در شبکه های اجتماعی اشراف کامل داشته باشند.

نگران کودکان خود هستید؟ از اینکه در دنیای مجازی وارد سایت‌های اشتباه شوند، می‌ترسید؟ این سوال براتون پیش میاد که فرزندان نوجوان شما کجا می‌روند و با چه کسانی در ارتباطند؟ در ادامه  اپلیکیشن کنترل والدین آشنا کنیم.

امروزه با گسترش تکنولوژی امکان کنترل والدین فراهم شده است. این کنترل‌ها شامل مسدود کردن وب سایت‌ها با موضوعاتی خاص و نامناسب برای کودکان است.

گاهی طبقه‌بندی مطالب جستجو یا حتی بازی‌های اندرویدی طبق سن کودکان است.

تصور کنید با اپلیکیشن های کنترل والدین امکان ردیابی کودک خود را داشته باشید. با این ویژگی خواهید فهمید که کودک شما تا چه حد از خانه دور شده است ، متوجه می‌شوید که در چه جاهایی رفت و آمد می‌کند ، همچنین تصور کنید صداهای اطراف کودک دلبندتان را گوش دهید و مکالمات او با دوستانش را در لحظه بشنوید.. به این ترتیب خیالتان آسوده خواهد شد.احساس امنیتی که این ویژگی‌ها به شما می‌دهند، بسیار لذت‌بخش خواهد بود.

امروزه اپلیکیشن‌های بسیاری برای کنترل کودکان توسط والدین وجود دارند. برخی از این اپلیکیشن های کنترل والدین با اتصال به دوربین‌های امنیتی امکان کنترل اتاق نوزاد توسط والدین را نیز فراهم می‌آورند. همچنین این اپلیکیشن‌ها برای مادران شاغل که برای فرزندان خود پرستار استخدام کرده‌اند، ایده مناسبی است.

اما مشکل نگرانی والدین با رشد کودک متوقف نمی‌شود. گاه نیز نگرانی‌ها افزایش می‌یابند.با گسترش ویروس کرونا و برگزاری مدارس به صورت مجازی، مشکل فضاهای مجازی افزوده شده است.والدین نگران این موضوع هستند که کودک آن‌ها وارد سایت‌های نامناسب برای سنشان نشوند یا از اپلیکیشن‌های نامناسب استفاده نکنند.

امکان فیلتر سایت‌ها، بررسی موقعیت مکانی کودک، بررسی صداهای اطراف کودک، مدیریت زمان استفاده از برنامه‌ها و دیگر ویژگی‌ها با کمک این اپلیکیشن‌ها در دسترس شما قرار گرفته‌اند.

فهرست مطالب نمایش عناوین

 معرفی  اپلیکیشن کنترل والدین

1. Find My Kids: Child Cell Phone Location Tracker رتبه اول دراپلیکیشن های کنترل کودک

اپلیکیشن کنترل کودک Find my kids
با کمک این اپلیکیشن طی روز و در هر لحظه محل کودک خود را مشاهده کنید و مساحتی را که کودک در روز طی کرده است

از اولین اپلیکیشن های کنترل والدین  Find My Kids: Child Cell Phone Location Tracker نام دارد.

این اپلیکیشن کنترل والدین با بیش از 10 میلیون دانلود تنها از سایت Play Store به یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های اندروید کنترل کودکان توسط والدین در جهان تبدیل شده است. همچنین کاربران به این برنامه امتیاز 4.3 را اختصاص داده‌اند؛ بنابراین اپلیکیشن Find My Kids موفق به کسب رتبه اول در لیست اپلیکیشن های کنترل والدین در اندروید شد.

 

ویژگی‌های مثبت اپلیکیشن کنترل والدین Find My Kids: Child Cell Phone Location Tracker

 

مکان‌یابی کودک

با کمک این اپلیکیشن طی روز و در هر لحظه محل کودک خود را مشاهده کنید و مساحتی را که کودک در روز طی کرده است، ببینید. به عبارت دیگر این امکان برای شما مهیاست که مسیر طی شده توسط کودک و حتی موقعیت لحظه‌ای او را ببینید.

قابلیت شنود

یکی از ویژگی‌های منحصر‌به‌فردی که این اپلیکیشن کنترل والدین را به برنامه‌ مورد علاقه والدین تبدیل کرده است، امکان شنود است.

اگر با کودک خود تماس گرفتید و پاسخ نداد، ایرادی ندارد. اپلیکیشن  Find my kids به شما اجازه می‌دهد صداهای اطراف کودکتان را گوش دهید و متوجه شوید آن‌ها کجا و در چه حالی هستند.همچنبن امکان ضبط صداها برای شنیدن در زمان‌های دیگر وجود دارد.

 

مشاهده عملکرد روزانه

دیگر ویژگی این برنامه امتیاز مشاهده عملکرد روزانه فرزند است. شما قادر هستید موارد زیر را با این قابلیت بررسی کنید:

 • کودک به چند مکان و کجا رفته است؛
 • طی روز چند کیلومتر راه رفته یا چه مسیری را طی کرده است؛
 • مدت زمان فرزند در مسیر و حضور در هر جا؛
 • زمان سپری‌شده در بازی‌ها؛
 • زمان صرف‌شده در شبکه‌های اجتماعی؛
 • ساعت کار با گوشی و دیگر برنامه‌ها.

 

ایجاد هشدار برای کودک در اپلیکیشن کنترل والدین Find my kids

قابلیت دیگر این برنامه امکان ایجاد صدای زنگی بلند روی گوشی کودک شما‌ست. اگر فرزندتان تلفن همراه خود را پاسخ نداد، یا به مکان‌های ممنوعه رفته بود، با ایجاد آلارم به او هشدار می‌دهید.

کنترل محتوا

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های برای اپلیکیشن های کنترل و نظارت بر کودکان توسط والدین، امکان کنترل سایت‌ها و برنامه‌ها‌ست. خوشبختانه برنامه Find My Kids این قابلیت را برای شما به امغان آورده است.

شما قادر هستید برخی وب‌سایت‌ها را به‌طور کامل برای کودک خود مسدود کنید.

شاید بخواهید سایت‌هایی با محتوای غیراخلاقی یا نامناسب برای سن کودک را مسدود کنید. در این صورت هیچ‌یک از این محتواها نشان داده نخواهند شد.

مدیریت برنامه‌ها

از ویژگی‌های جذاب این قابلیت امکان محدود کردن زمان استفاده از هر برنامه است. برای مثال شما به کودک خود اجازه می‌دهید برای یک ساعت در فضای مجازی با دوستان خود گفت‌و‌گو کند یا تنها 30 دقیقه در روز امکان بازی با گوشی خود را داشته باشد.

اطلاع از وضعیت باطری

یکی از دغدغه‌های والدین اتمام باطری گوشی  در اپلیکیشن کنترل والدین در گوشی های اندروید است. در این صورت قادر به تماس با او نخواهند بود.

با کمک قابلیت اطلاع از وضعیت باطری، استفاده از برخی برنامه‌ها را برای کنترل ظرفیت باطری متوقف کنید. همچنین در صورتی که باطری گوشی کودک رو‌به‌اتمام است، پیامی برای شما ارسال می‌شود.

چت خانوادگی با کودک در اپلیکیشن کنترل کودک Find my kids

آخرین ویژگی این برنامه قابلیت ایجاد چت خانوادگی با کودک است. به این صورت در هر زمان با کودک خود در هر کجا ارتباط برقرار کنید و کانون گرم و دوستانه خانواده را با این ویژگی حفظ کنید.

اکثر اپلیکیشن ها همچون این اپلیکیشن پیش از نصب از شما می‌خواهند ابتدا با کودک خود صحبت کرده و او را در جریان این برنامه قرار دهید.

همچنین به دلیل اهمیت داده‌های این برنامه، اطلاعات شما و کودکتان به طور کاملاً سری و محرمانه و با حساسیت ویژه در پایگاه داده‌ها ذخیره می‌شود و امکان دسترسی به آن برای دیگران وجود ندارد.

این اطلاعات طبق قوانین کوپا ذخیره می‌شوند. کوپا مجوز این قبیل برنامه‌ها را صادر می‌کند و مسئول امنیت کودکان در فضاهای مجازی است.این اپلیکیشن برخی قابلیت‌های دیگر را برای شما فراهم می‌کند. به منظور استفاده از این قابلیت‌ها نیاز به نصب دیگر برنامه‌ها خواهید داشت.

برای مثال با نصب اپلیکیشن پینگو بر گوشی کودک، امکان بررسی موقعیت او و چت با کودک فراهم است. همچنین در صورت احساس خطر از سوی کودک، با فشردن کلید SOS بلافاصله برای شما سیگنالی با صدای بلند ارسال می‌شود.امکان نصب این اپلیکیشن ‌روی ساعت هوشمند کودک شما نیز وجود دارد.

اما آیا این اپلیکیشن همه‌چیز تمام است؟

نقاط ضعف اپلیکیشن  Find My Kids: Child Cell Phone Location Tracker

 • نیاز به خرید اشتراک پس از یک ماه؛
 • مصرف بیش‌از‌حد باطری گوشی؛
 • نیاز مداوم به اینترنت؛
 • عدم امکان نصب زبان فارسی

برخی والدین با این نقاط ضعف کنار می‌آیند. اما اگر امکان تهیه اشتراک برای شما وجود نداشته باشد، یا با این نقاط ضعف احساس خوبی ندارید، با ما همراه باشید تا اپلیکیشن‌های کنترل والدین دیگری را به شما معرفی کنیم.

 

2. Parental Control App & Location Tracker – FamiSafe رتبه دوم اپلیکیشن کنترل والدین

famisafe اپلیکیشن کنترل والدین
از جمله قابلیت های این اپلیکیشن میتوان موقعیت مکانی را نام برد.

دومین نوع از اپلیکیشن های کنترل والدین در اندروید  Parental Control App & Location Tracker – FamiSafeنام دارد. این اپلیکیشن کنترل والدین با بیش از 1 میلیون دانلود و امتیاز 4.5 رتبه دوم را در جدول اپلیکیشن های کنترل والدین برای اندروید از آن خود کرده است.

ویژگی های مثبت اپلیکیشن کنترل والدین Parental Control App & Location Tracker – FamiSafe

این اپلیکیشن قابلیت‌هایی مرکب از اپلیکیشن پیشین و اپلیکیشن بعدی را دارد. این ویژگی‌های از این قرار هستند:

قابلیت استفاده برای فرزندان کودک تا نوجوان

این اپلیکیشن با کمک مزایایی که دارد، به شما کمک می‌کند از کودک خود تا پایان 19 سالگی مراقبت کنید.

این مراقبت‌ها با توجه به سن کودک و فعالیت‌های او متفاوت می‌شوند.

موقعیت مکانی

این اپلیکیشن کنترل کودک برنامه نیز از قابلیت کنترل موقعیت در لحظه کودک برخوردار است.

در این بخش حتی میزان باطری گوشی فرزند و مدت زمان حضور او در مکان حال نیز نمایش داده می‌شود.

تایمر صفحه و قفل برنامه

این ویژگی همانند قابلیت مشابه در برنامه قبل است. شما امکان قفل برخی برنامه‌ها را دارید. همچنین زمان استفاده از هر برنامه را مشاهده و گاه محدود می‌کنید.

 

کنترل YouTube

خوشبختانه این اپلیکیشن کنترل والدین یکی از ضعف‌های برنامه Family Link را که در ادامه به آن می‌پردازیم، برطرف کرده است. با امکان فیلتر و کنترل یوتیوب دیگر والدین نگران تماشای فیلم‌ها و برنامه‌های نامناسب از جانب کودک خود نیستند.

فیلتر وب سایت

اگر فکر می‌کنید وب سایت خاصی مناسب کودک شما نیست یا نمی‌خواهید فرزند شما هیچ یک از سایت‌ها با محتوای نامناسب یا غیراخلاقی را ببیند، این ویژگی برای شما بسیار کارآمد خواهد بود.

الارم جغرافیایی

با این ویژگی هرگاه فرزند شما محیط خاصی همچون مدرسه یا فروشگاه را ترک کند، اخطاری برای شما می‌آید. بدین صورت از ترک محیط توسط کودک آگاه می‌شوید.علاوه‌بر مشخص کردن محیط‌های خاص، شما قابلیت مشخص کردن مناطق یا محدوده‌های مشخص را دارید؛ پس اگر کودک خود را برای بازی به بیرون از خانه فرستادید و کودک از محله شما خارج شود، شما مطلع می‌شوید.

شناسایی

با این ویژگی عکس‌ها و متن‌هایی را که به نظر مشکوک می‌آیند، شناسایی می‌کنید.

رانندگی مطمئن

در‌نهایت مهم‌ترین و کارآمدترین ویژگی در این نوع از اپلیکیشن‌ها کنترل والدین وجود دارد که مناسب فرزندان نوجوان شما‌ست. اگر فرزند شما در حال یادگیری رانندگی است یا به‌تازگی گواهینامه گرفته است، این ویژگی مختص به شما‌ست.

همچنین اگر موتور یا ماشین کودک برای فرزندان خود تهیه کرده‌اید، باز هم این ویژگی به کمک شما می‌آید.با کمک این ویژگی شما از میانگین سرعت، حداکثر سرعت، مسافت طی شده، مدت زمان طی مسیر، سرپیچی از قوانین راهنمایی و رانندگی و سرعت غیرمجاز آگاه می‌شوید.حال که با هم با ویژگی‌های خوب این برنامه آشنا شدیم، نوبت به نکات منفی آن می‌رسد.

نکات منفی  اپلیکیشن های کنترل والدین FamiSafe

همچون دیگر برنامه‌ها FamiSafe نیز دارای برخی معایب است. از این معایب موارد زیر قابل ذکر هستند:

 • نسخه آزمایشی به مدت سه روز رایگان و نیاز به تهیه اشتراک پس از آن؛
 • ضعف در بخش موقعیت‌یابی؛
 • سرویس خدمات مشتریان ضعیف.
 • حال با وجود این نکات مثبت و منفی انتخاب با شما خواهد بود.

 

3. اپلیکیشن  Google Family Link for Parents برای نظارت بهتر خانواده

اپلیکیشن کنترل کودک Family link
از قابلیت های این اپلیکیشن میتوان به نظارت بر حساب کاربری فرزندان را نام برد.

از جمله  اپلیکیشن های کنترل کودک میتوان به  family link که یکی از مشهورترین برنامه‌ها در زمینه کنترل والدین است، اشاره کرد. این برنامه با کسب امتیاز 4.3 و بیش از 1 میلیون دانلود، رتبه خود را در میان برترین اپلیکیشن برای نظارت والدین حفظ کرده است.در ادامه با هم نگاهی به قابلیت‌ها و ویژگی‌های مثبت این برنامه می‌اندازیم.

ویژگی‌های مثبت اپلیکیشن کنترل والدین family link

این اپلیکیشن مزیت‌ها و بستر امنی را برای والدین فراهم آورده است که از این قرار است:

نظارت بر حساب کاربری گوگل

اولین امکانی که اپلیکیشن family link در اختیار کاربران قرار داده، نظارت بر حساب کاربری فرزندان است. ابتدا والدین باید با کمک برنامه یک حساب کاربری متصل به حساب کاربری خود برای فرزندان ایجاد کنند.

پس از آن امکان دسترسی و نظارت بر حساب آنها را دارند و قادر خواهند بود کودکان را از جستجوی محتویات نامناسب برای رده سنی آن‌ها منع کنند.

همچنین دانلود برخی برنامه‌ها را برای کودکانشان غیرممکن می‌کنند.

مدیریت استفاده کودکان از گوشی

با استفاده از این ویژگی شما قادر هستید مدت زمان استفاده از هر برنامه توسط کودک خود را مشاهده کنید.

همچنین امکان ایجاد لیست فعالیت‌های روزانه کودک با گوشی برای شما وجود دارد. به این طریق برای مثال مشخص می‌کنید که کودک چند دقیقه اجازه بازی با گوشی دارد.

مدیریت برنامه‌ها در اپلیکیشن Family link که  از اپلیکیشن های کنترل کودک است.

اپلیکیشن‌هایی را که کودکتان استفاده می‌کنند، مدیریت کنید.

برخی برنامه‌ها را منع کنید و اجازه دانلود یا دسترسی به آن‌ها را به کودک ندهید.

برنامه‌های پیشنهادی معلمان

با مجازی شدن کلاس‌ها و به وجود آمدن برخی اپلیکیشن‌های آموزشی، گاه معلمان برخی از این اپلیکیشن‌ها را پیشنهاد می‌دهند.با این قابلیت شما قادر به دیدن اپلیکیشن‌های پیشنهادی دبیر کودک خود خواهید بود و در صورت لزوم امکان دانلود و اجرای آن را برای کودک فراهم می‌آورید.

قفل دستگاه

با این ویژگی شما قادر به قفل تلفن همراه کودک خواهید بود. این ویژگی به‌خصوص زمانی کاربردی‌تر است که ساعت درس خواندن یا خوابیدن کودک است.

در این حالت مطمئن هستید که کودک بر درس و استراحت خود تمرکز کرده و از گوشی همراه استفاده نمی‌کند.

موقعیت مکانی

با دسترسی به موقعیت مکانی کودک شما خواهید فهمید که او کجا رفته است.اگر به تماس‌های شما جواب نداد، مکان او را می‌بینید.دیگر کودک شما بدون اجازه به مکان‌هایی همچون گیم نت یا سینما نمی‌رود.

تنظیم محدودیت زمانی

گاهی پیش می‌آید که شما در اداره هستید و کودک شما باید زمانی را صرف درس و زمانی را صرف کار با اپلیکیشنی خاص کند.

در این حالت قفل گوشی برای شما امکان‌پذیر نیست؛ زیرا در اداره امکان کار با گوشی و باز کردن قفل گوشی کودک را ندارید.

پس با کمک ویژگی محدودیت زمانی، ساعتی را که کودک اجازه استفاده از تلفن همراه را دارد، تنظیم کنید.

در خارج از بازه زمانی تعریف‌شده توسط والدین، کودک قادر به استفاده از گوشی نخواهد بود.

همانطور که می‌بینید، این برنامه قابلیت‌های بسیاری دارد. خوشبختانه استفاده از اپلیکیشن کودک family link رایگان است؛ پس گزینه مناسبی برای افرادی است که قادر به استفاده از اپلیکیشن اول نیستند.

 

 نکات منفی اپلیکیشن کنترل کودک در Family link

حال که به مزیت‌های برنامه پرداختیم، نگاهی هم به معایب آن بی‌اندازیم. از این جمله، موارد زیر قابل ذکر هستند:

 • این اپلیکیشن امکان شنیدن صداهای اطراف کودک را ندارد؛
 • عدم امکان فیلتر YouTube؛
 • نمایش اپلیکیشن‌های خارج از محدوده سنی کودک در جستجو و امکان دسترسی کودک به ویدیو معرفی برنامه؛
 • ضعف در قابلیت قفل گوشی.
 • متاسفانه برخی نقص‌ها باعث شده‌اند این اپلیکیشن آن‌چنان که باید، کارآمد نباشد. با این وجود برخی آن را مناسب می‌دانند.

با وجود فیلتر بودن YouTubeدر ایران و همچنین عدم نمایش اپلیکیشن‌های فیلتر‌شده، امکان مشاهده ویدیو و معرفی این برنامه‌ها در ایران وجود ندارد. با این وضعیت، شاید استفاده از family link در کشور ما آسان‌تر و معایب آن کمتر باشد.

امتیاز شما به این مقاله

نوشته های مشابه

‫21 دیدگاه ها

 1. وای خیلی خوبه. شانسی این مقاله تون رو خوندم همیشه واسه دخترم نگران بودم. اینایی که معرفی کردین خیلی عالی و به دردبخور بود. ممنون از شما

 2. اینا چقدر عالین. فک میکنم همشون موقعیت یاب رو دارن درسته؟ چون جزو ویژگی‌های مهمه این اپلیکیشن ها به شمار میاد.

 3. سلام دوست عزیز
  لینک دانلود از گوگل پلی را در مقاله گذاشته ایم

 4. از هیچ کدوم تا حالا استفاده نکردم، یعنی نمیدونستم همچین برنامه های وجود داره ممنون از مقاله تون حتما امتحان میکنم و میام نظرمو مینویسم

 5. اپلیکیشن کنترل والدین واقعا عالیه مخصوصا الان که آموزش ها آنلاین شده و کودک مدام سرش تو گوشیه.

 6. اپلیکیشن کنترل والدین Find My Kids: Child Cell Phone Location Tracker خیلی خوبه استفاده میکنم ازش

 7. اپلیکیشن کنترل والدین در گوشی همراه family link ‌واقعا محشره اگه صاحب فرزند هستین حتما استفاده کنین

 8. اپلیکیشن کنترل والدین در گوشی همراه واقعا ضروریه و والدین حتما باید داشته باشنش …. من شخصا family link رو میپسندم ویژگی هاش مناسب و خوبه.

 9. اپلیکیشن کنترل والدین find my kids فوق العاده س منو از نگرانی درآورده از موقعیت مکانی فرزندم باخبرم

 10. اپلیکیشن کنترل والدین در گوشی همراه Google Family Link for Parents رو استفاده کردم کنترل بیشتری ادم رو فرزندش میتونه داشته باشه

 11. اپلیکیشن کنترل والدین در گوشی همراه واقعا ضروریه ممنون از برنامه هایی که معرفی کردید

 12. اپلیکیشن کنترل والدین در گوشی همراه Google Family Link for Parents رو دانلود کردم مفیده واقعا به والدین توصیه میکنم

 13. اپلیکیشن کنترل والدین در گوشی همراه با این وضع جامعه ضروریه به شرطی که کودک احساس محدودیت نکنه وگرنه پای دروغ و فیلم بازی کردن میاد وسط.

 14. در پاسخ به نعیمه حجت زاده
  بله کاملا درسته نعیمه عزیز. والدین در این زمینه نباید اغراق کنن.

 15. اپلیکیشن کنترل والدین در گوشی همراه FIND MY KIDSO خیلی خوبه به لوکیشن وصله و بهت اطلاع میده که فرزندت کجاست. مفیدن این ابزارها آدمو از نگرانی در میارن. ممنون بابت معرفی

 16. در پاسخ به الهه علی نژاد
  الهه عزیز ممنون که تجربه تون رو در مورد استفاده از اپلیکیشن کنترل والدین با ما در میون گذاشتین.

 17. به نظرم اپلیکیشن کنترل والدین در گوشی همراه ضروریه و کودکان در سنین نیستن که بدونن چی درسته یا چی غلط. واسه همین معتقدم به همچین برنامه هایی نیاز هست فقط خودش ندونه.

 18. در پاسخ به الهام نورانی
  بله الهام عزیز بچه ها تو یه سنی به کنترل بیشتری نیاز دارن تا بتونن در مسیر درست قدم بردارن. والدین هم بدون اغراق میتونن با اپلیکیشن کنترل والدین در گوشی ، فرزندشون رو کنترل کنن و نگرانیشون کمتر بشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا