حسابداری

راهنمای 5 گانه بهترین برنامه حسابداری ساختمان برای مدیریت حرفه ای پروژه ساخت و ساز

نرم افزار حسابداری ساختمان توسط مشاغل مختلف در حوزه ساخت و ساز مورد استفاده قرار می‌گیرد. با انتخاب بهترین برنامه حسابداری ساختمان ، کارهای مالی پروژه شما بسیار منظم‌تر و دقیق‌تر پیش خواهد رفت. پروژه‌های کوچک، متوسط و بزرگ ساختمان خود را با نرم افزارهای این حوزه مدیریت نمایید. با استفاده از بهترین اپلیکیشن حسابداری ساختمان ، شاهد افزایش عملکرد و بازدهی کسب و کار خود خواهید شد. در این مقاله از زینسی قصد داریم در مورد بهترین نرم افزار حسابداری ساختمان با شما صحبت کنیم. همراه ما باشید.

مخاطبان هدف بهترین برنامه حسابداری ساختمان

این نرم افزار می‌تواند مشاغل انبوه سازی، پیمانکاری دستمزدی، ساخت و ساز شخصی، ساختمان سازی به صورت شراکتی، مدیریت پیمان به صورت درصد پیمانکاری و بازسازی را پوشش دهد. در واقع هر شغلی که مربوط به ساخت و ساز باشد، می‌تواند از نرم افزار حسابداری این حوزه استفاده کند. برای استفاده از این نرم افزارها، نیاز به دانش تخصصی نخواهید داشت.

ویژگی‌های بهترین اپلیکیشن حسابداری ساختمان

ویژگی‌هایی که بهترین برنامه حسابداری ساختمان باید آن‌ها را داشته باشد، عبارتنداز:

 • امکان معرفی و مدیریت چند پروژه به صورت همزمان
 • ثبت و گزارش دهی از میزان و متراژ کارکرد پرسنل و مانده حساب آن‌ها
 • ثبت و گزارش گیری از خرید مصرف موجودی کالاها
 • ثبت دقیق دریافت‌ها و پرداخت‌ها و امور مالی
 • ثبت و نگهداری حساب شرکا
 • ثبت پیش نمایش پیش فروش و سفارش‌های خاص مشتری
 • ثبت و نگهداری حساب تنخواه داران
 • محاسبه قیمت تمام شده کل بهای تمام شده هر متر مربع پروژه

کارکرد بهترین نرم افزار حسابداری ساختمان

در حالت کلی نرم افزار حسابداری ساختمان باید بتواند عملیاتی مانند ثبت مقدار کارکرد و دستمزد‌های پرداختی به پرسنل پیمانکاران را انجام دهد.

آپشن های بهترین نرم افزار حسابداری ساختمان
کارکردهای مختلف بهترین نرم افزار حسابداری ساختمان

همچنین ثبت و نگهداری، ارائه میزان کالا، مصالح خریداری شده و مصرف شده و ارائه گزارش‌ها مربوط به موجودی کالا جزو کارکرد این نرم افزار است.

ثبت و ضبط امور مالی و دریافت و پرداخت هم جزو عملیاتی است که این برنامه باید بتواند آن را به صورت خوب انجام دهد.

توانایی مدیریت حساب شرکت‌ها و تنخواه داران، امکان ثبت فروش و پیش فروش محصولات پروژه، سفارش‌های مشتری و ارائه گزارش‌های مختلف به همراه نمودار نیز جزو کارکردهای مهم نرم افزار حسابداری ساختمان است.

معرفی بهترین برنامه حسابداری ساختمان

از آن جایی که انتخاب بهترین نرم افزار حسابداری ساختمان از جهت مدیریت بهترِ پروژه و سوددهی بیشتر مهم است، لذا کسب و کارهای این حوزه باید انتخاب دقیقی داشته باشند. در ادامه این مقاله به معرفی اپلیکیشن حسابداری ساختمان می‎‌‌پردازیم:

1. نرم افزار حسابداری ساختمان ممیز

ممیز جزو بهترین برنامه حسابداری ساختمان به شمار می‌آید. این نرم افزار در جهت کنترل کارگاه و کنترل پروژه فعالیت دارد. با کمک این برنامه می‌توانید قیمت تمام شده یک پروژه را به صورت دقیق محاسبه کنید. در واقع تیم توسعه نرم افزاری ممیز با ارائه این نرم افزار حسابداری امکان محاسبه قیمت تمام شده هر مرحله از پروژه را در اختیار شما قرار می‌دهد؛ به طوری که حتی می‌توانید قیمت تمام شده مرحله گچ کاری را به دست آورید.

نرم افزار حسابداری ممیز امکان حقوق دستمزد کارگران و مهندسان پروژه را فراهم می‌کند. این برنامه قابلیت مدیریت چک را دارد و در زمان سررسید چک، شما را با خبر می‌کند. گزارش‌های استخراجی از نرم افزار ممیز بسیار دقیق است. این گزارش‌ها در کمترین زمان ممکن در اختیار شما قرار می‌گیرند.

با کمک این نرم افزار می‌توانید به صورت نامحدود پروژه تعریف کنید. همچنین قراردادهای انبار‌ها و مراکز هزینه ماشین آلات را ثبت نمایید.

امکان معرفی فاصله‌ها و مراحل انجام کار برای هر پروژه به صورت جداگانه نیز وجود دارد. در برنامه ممیز می‌توانید قراردادهای خود را به تفکیک قراردادهای کارفرما و پیمانکار ثبت نمایید. امکان معرفی و گروه بندی کالا و خدمات نیز به صورت درختی و نامحدود در این نرم‌افزار مشاهده می‌شود.

مزایا:

از جمله مزیت‌های نرم افزار حسابداری ساختمان ممیز عبارتنداز:

 • امکان تعریف چندین انبار در پروژه
 • کنترل موجودی انبارها به تفکیک پروژه
 • دارای گواهی ثبت از موسسات و رسانه‌های دیجیتالی
 • امکان مدیریت همزمان چندین پروژه ساختمان
 • امکان محاسبه بهای پایان یافته پروژه به تفکیک محصول
 • امکان تقسیم بندی، مرتب سازی، انتخاب ستون‌های دلخواه مدیران
 • امکان ثبت و کنترل کارکرد پیمانکاران و کارگران
 • امکان ثبت و نظارت بر فاکتورها، هزینه‌ها، صورتحساب‌ها
 • دارای تاییدیه فنی از شورای عالی انفورماتیک

2. نرم افزار حسابداری ساختمان محک

نرم افزار محک در لیست بهترین اپلیکیشن حسابداری ساختمان قرار دارد. این نرم افزار می‌تواند همه نیاز‌های مربوط به صنف انبوه سازان و سازندگان ساختمان را پاسخ دهد. با کمک نرم افزار محک، همه هزینه‌ها و مخارج مربوط به پروژه با دقت بالا محاسبه می‌شود؛ به این ترتیب میزان سودآوری پروژه مشخص می‌گردد.

محک ، یکی از بهترین اپ های حسابداری ساختمان سازی
از محک به عنوان یکی از بهترین اپ های حسابداری ساختمان یاد می شود.

هزینه‌هایی که این پروژه امکان مدیریت و ثبت آن‌ها را دارد، دستمزد عوامل و کارگران، خرید لوازم و مصالح، اجاره و استهلاک ماشین آلات و ابزار و … است.

محک، قابلیت کنترل موجودی مواد و کالا‌ها را نیز دارد. همچنین می‌توانید مانده‌های مواد و مصالحی که در پروژه استفاده کرده‌اید را در دسترس خود داشته باشید. امکان تعریف اموال نیز در این نرم افزار دیده می‌شود.

شما با کمک حواله انبار موجودی کالا و مواد می‌توانید جابجایی بین انبار‌ها انجام دهید. امکان محاسبه سود و زیان واقعی نیز در این برنامه یافت می‌شود. گزارش‌ها و صورت وضعیت نیز از دیگر امکانات محک است که در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

شما می‌توانید گزارش‌هایی مانند گردش حساب‌ها، گزارش دفتر کل و ترازنامه سود و زیاد گزارش‌گیری از عملکرد کارکنان را به دست آورید و با یکدیگر مقایسه نمایید.

البته اگر درباره نرم افزار حسابداری محک نیاز به اطلاعات بیشتر دارید، می‌توانید راهنمای جامع نرم افزار محک چیست را بخوانید!

مزایا:

از جمله نقاط مثبت نرم افزار محک عبارتنداز:

 • امکان معرفی مراکز هزینه متعدد
 • امکان جستجوی پروژه‌های ساختمان
 • امکان کنترل تسویه‌ حساب‌ها و مطالبات تسویه نشده‌
 • امکان تهیه نمودن گزارش‌ها از گردش حساب‌ها در هر پروژه
 • امکان ثبت کردن ضایعات و کم کردن از موجودی
 • امکان تعریف مشخصات انواع ابزار و مصالح عمرانی

3. برنامه حسابداری ساختمان مپسا

نرم افزار مپسا جزو لیست بهترین برنامه حسابداری ساختمان به شمار می‌آید. شما با کمک این نرم افزار می‎توانید پروژه حسابداری و مدیریت هزینه‌های ساخت را به آسانی انجام دهید. این نرم‌افزار برای پروژه‌های کوچک و متوسط مناسب است. استفاده از مپسا به دانش تخصصی حسابداری نیاز ندارد.

با استفاده از نرم‌افزار مپسا، اطلاعات دقیقی از وضعیت مالی پروژه را به صورت لحظه‌ای به دست خواهید آورد؛ به این ترتیب، تصمیمات پروژه را می‌توانید به صورت دقیق و به موقع بگیرید.

اگر پروژه ساختمان سازی شما، با همکاری و مشارکت پیش می‌رود، این نرم افزار امکان همکاری گروهی را نیز فراهم می‌کند. به طوری که می‌توانید پروژه جاری را با دیگر همکاران خود به اشتراک بگذارید. همکاران شما می‌توانند اطلاعات ثبت شده توسط شما را مشاهده کنند و حتی اطلاعات جدید به آن اضافه نمایند.

این نرم افزار دارای تکنولوژی ذخیره سازی ابری است؛ به این ترتیب اطلاعات شما به هیچ عنوان از بین نمی‌رود. هر لحظه‌ای که به این نرم‌افزار نیاز داشته باشید، بر روی بستر موبایل وب می‌توانید اطلاعات پروژه خود را مشاهده کنید.

ارائه انواع گزارش‌ها دقیق و سریع نیز جزو امکانات ویژه این بهترین برنامه حسابداری ساختمان است که شما را از روند پروژه آگاه‌تر می‌کند. با مپسا می‌توانید رویدادهای مالی خود را ثبت کنید. همچنین همه وجه‌های دریافت و پرداخت خود را ثبت نمایید و اسناد آن‌ها را ذخیره کنید.

معمولاً در پروژه‌های ساختمان، افراد زیادی مشغول به کار هستند. با کمک بهترین برنامه حسابداری ساختمان مپسا می‌توانید حقوق و دستمزد آن‌ها را نیز محاسبه کنید. با کمک این برنامه حسابداری ساختمان دیگر نگران چک‌های خود نباشید. این برنامه امکان مدیریت چک‌ها را برای شما فراهم می‌کند و شما را از سررسید آن‌ها مطلع می‌سازد.

مپسا، گزینه مناسبی برای حسابداری پروژه های ساختمانی
یکی از بهترین اپ های حسابداری در پروژه های ساختمانی ، مپسا است

مزایا:

مزایای نرم افزار حسابداری ساختمان مپسا به شرح زیر است:

 • ثبت رویدادهای مالی
 • محاسبه حقوق و دستمزد
 • گزارش‌گیری
 • مدیریت چک‌ها
 • امکان همکاری گروهی

4. نرم افزار حسابداری ساختمان هوشمند نوین

برنامه حسابداری ساختمان هوشمند نوین جزو گزینه‌های شما برای انتخاب بهترین برنامه حسابداری ساختمان است. این نرم‌افزار دغدغه‌های شما را در مدیریت پروژه‌های ساختمان و پیمانکاری برطرف می‌کند.

شما می‌توانید از این نرم افزار به عنوان مدیر مالی و اجرایی استفاده کنید. برنامه هوشمند نوین همه نیازهای کارفرمایان و مهندسان فعال در زمینه ساختمان را پاسخ می‌دهد. با کمک این نرم افزار می‌توانید تمرکز بیشتری بر روی پروژه‌های خود داشته باشید.

برنامه هوشمند نوین ، طوری طراحی شده است که افراد مبتدی و غیر حسابدار نیز بتوانند از این نرم‌افزار به راحتی استفاده کنند. برخی از امکاناتی که نرم افزار هوشمند نوین به کاربران خود ارائه می‌دهد، ثبت داده‌های مالی حسابداری، شناخت درآمد ساختمان سازی و تحلیل و تجزیه صورت‌های مالی است.

این نرم افزار برای این که خیال کاربران خود را راحت کند، یک دموی رایگان در نظر گرفته است تا کاربران بتوانند محیط نرم افزار را مشاهده کنند.

مزایا:

مزایای نرم افزار هوشمند نوین عبارتنداز:

 • تهیه گزارش خروجی به صورت اکسل
 • امکان صدور اسناد مالی با فرم اعشاری
 • رابط کاربری آسان و محیط کاربری قابل فهم
 • امکان ارائه گزارش‌های مختلف
 • قابلیت معرفی کردن انواع مختلف چک‌‌های ضمانتی
 • امکان پیش بینی و محاسبه کردن ارزش تمام شده هر پروژه

5. نرم افزار حسابداری تولیدی نوین ساخت

برنامه حسابداری نوین ساخت،جزوو بهترین برنامه حسابداری ساختمان محسوب می‌شود. استفاده از این نرم‌افزار نیازی به دانستن علم و مهارت حسابداری ندارد. شما بدون اطلاع از حوزه حسابداری نیز می‌توانید حسابدار کسب و کار خود باشید.

این نرم افزار در نگهداری حساب اشخاص و پیمانکاران، هزینه‌های انجام شده در هر مقطع، مدیریت چک‌های دریافتی و پرداختی و … به شما کمک می‌کند.

با بهترین نرم افزار حسابداری ساختمان نوین ساخت، کنترل پروژه خود را در دست بگیرید و همه هزینه‌های صرف شده در این مسیر را مدیریت نمایید. امکان دریافت گزارش‌ها مختلف از این برنامه، ممکن است.

با نوین ساخت، در پایان پروژه ساختمان می‌توانید قیمت تمام شده سازه بدون احتساب زمین و جوارو و قیمت کل پروژه با زمین و جوار را به صورت تخصصی به دست آورید.

از امکانات پایه این نرم افزار می‌توان به ایجاد حساب اشخاص برای استادکاران، کارگران، کارمندان، پیمانکاران و فروشندگان مصالح اشاره کرد. همچنین امکان ایجاد حساب بانک صندوق تنخواه نیز وجود دارد. در این نرم افزار می‌توانید همه کالاها، مصالح، ماشین آلات و ابزار‌ها را گروه بندی کنید.

اپ حسابداری نوین ساخت در لیست بهترین اپلیکیشن های حسابداری ساختمان است.
اپ حسابداری نوین ساخت در لیست بهترین اپلیکیشن های حسابداری ساختمان است.

مزایای نرم افزار حسابداری ساختمانی نوین ساخت

از جمله نقاط مثبت نرم افزار نوین ساخت، عبارتنداز:

 • ارائه بهای پایانی واحدهای دارای هزینه اختصاصی
 • ارائه بهای پایانی پروژه ساختمان بدون احتساب قیمت زمین و جواز
 • ارائه بهای پایانی و هزینه‌یابی قطعی کل پروژه به همراه قیمت زمین و جواز

زینسی، پلتفرم مقایسه هوشمند نرم افزار و اپلیکیشن

در این مقاله از زینسی با حسابداری ساختمان آشنا شدیم و دانستیم که این حوزه از حسابداری، به مدیریت پروژه ساختمان و پیمانکاری کمک می‌کند. ویژگی‌های بهترین برنامه حسابداری ساختمان را در این مقاله بررسی کردیم و به معرفی برنامه حسابداری ساختمان پرداختیم. ما در زینسی با معرفی انواع نرم افزارهای کاربردی، به یافتن بهترین نرم افزارها کمک می‌کنیم. برای به نظر شما بهترین اپلیکیشن حسابداری ساختمان کدام است؟

سوالات متداول:

حسابداری ساختمان برای چه کسب و کارهایی مناسب است؟

هر شغلی که مربوط به ساخت و ساز باشد، می‌تواند از نرم افزار حسابداری این حوزه استفاده کند.

بهترین برنامه حسابداری ساختمان چه ویژگی‌هایی دارد؟

 امکان معرفی و مدیریت چند، ثبت و گزارش دهی از میزان و متراژ کارکرد پرسنل، ثبت و گزارش گیری از خرید مصرف موجودی کالاها، ثبت دقیق دریافت‌ها و پرداخت‌ها و امور مالی.

وظایف نرم افزار حسابداری ساختمان چیست؟

 • ثبت مقدار کارکرد و دستمزد‌های پرداختی به پرسنل و پیمانکاران
 • ارائه میزان کالا و مصالح خریداری شده
 • توانایی مدیریت حساب شرکت‌ها

نرم افزار حسابداری ساختمان سازی نوین ساخت رایگان است؟

خیر این نرم افزار رایگان نیست.

نرم افزار حسابداری ساختمان سازی هوشمند نوین دموی رایگان دارد؟

 بله، نرم افزار هوشمند نوین دارای نسخه دمو برای مشاهده محیط نرم افزار است.

منابع:

امتیاز شما به این مقاله

نوشته های مشابه

‫22 دیدگاه ها

 1. ممنون از مقاله تون. لیست کاملی از بهترین برنامه حسابداری ساختمان ارائه دادید. میشه گفت هر کدوم در جایگاه خودشون بهترینن.

 2. در پاسخ به سهراب حیدری
  سهراب عزیز خوشحالیم که مقاله راهنمای انتخاب بهترین برنامه حسابداری ساختمان براتون مفید واقع شده.

 3. در مقاله بهترین برنامه حسابداری ساختمان تون ، ممیز برام جذاب اومد اگه نسخه دمو داشته باشه استفاده میکنم و میام تجربه مو براتون مینویسم.

 4. در پاسخ به پدرام قربان زاده
  ممیز نسخه آزمایشی داره میتونید ازش استفاده کنید. امیدواریم در انتخاب بهترین برنامه حسابداری ساختمان به شما کمکی کرده باشیم.

 5. حسابداری ساختمان خیلی سخته و خیلی متفاوت با بقیه کسب و کارهاست. بهترین برنامه حسابداری ساختمان به نظرم برنامه ایه که سابقه خیلی طولانی در این موضوع داشته باشه. چون خیلی از امکانات نیازمند تجربه س.

 6. در پاسخ به ساسان همتی
  بله درسته حسابداری ساختمان متفاوت با نرم افزار حسابداری کسب و کارهای دیگه س.

 7. با این که طرفدار محک هستم ولی بهترین برنامه حسابداری ساختمان به نظرم ممیزه. همه نیازهای این حوزه رو برطرف میکنه.

 8. در پاسخ به سهند
  سهند عزیز ممنون از این که تجربه و نظرتون رو در مورد مقاله بهترین برنامه حسابداری ساختمان با ما به اشتراک گذاشتید.

 9. ممنون از اینکه بهترین برنامه حسابداری ساختمان رو پیشنهاد دادید. نیاز داشتم انتخابم محدودتر بشه و با این مقاله محدودتر شد.

 10. در پاسخ به کسرا همتی
  خوشحالیم که پیشنهادهای بهترین برنامه حسابداری ساختمان براتون مفید واقع شده

 11. بهترین برنامه حسابداری ساختمان قطعا ممیز نیست … اصلا نه پشتیبانی درست و حسابی دارن و نه چیزی

 12. بهترین برنامه حسابداری ساختمان از نظرم محکه. البته اینم بگم محک اکثر نرم افزارهای محک خوبه.

 13. پاسخ به رضا علیپور
  بله رضای عزیز کاملا درسته. محک یکی از بهترین سازنده نرم افزار حسابداریه.

 14. بخش ویژگی و کاربرد بهترین برنامه حسابداری ساختمان خیلی جذاب بود برام. ممنون از شما

 15. در پاسخ به سالار
  سالار عزیز خوشحالیم که مقاله راهنمای بهترین برنامه حسابداری ساختمان براتون مفید واقع شده. ممنون از همراهیتون.

 16. بدون شک میتونم بگم بهترین برنامه حسابداری ساختمان ممیز هست. خیلی راضیم ازش همه چی سر جاشه تو این نرم افزار

 17. در پاسخ به سپهر
  سپهر عزیز چقدر خوب که برنامه حسابداری ساختمان برای کسب و کارتون مفید واقع شده.

 18. ممنون از مقاله خیلی خوبتون. دنبال بهترین برنامه حسابداری ساختمان میگشتم شدید نیاز دارم با توجه به نظرات دوستان و مقاله های معرفی شده، دمو رو تست میکنم هر کدوم بهتر بود برای شغلم انتخاب میکنم.

 19. در پاسخ به سیما لرستانی
  امیدوارم تونسته باشیم یه قدم هم که شده شما رو به انتخاب بهترین برنامه حسابداری ساختمان نزدیکتر کنیم.

 20. بهترین برنامه حسابداری ساختمان از نظر من نوین ساخت هست در یک پروژه ساختمان سازی ازش استفاده کردم و کاملا راضی بودم.

 21. در پاسخ به محمد رنجبر
  محمد عزیز ممنون که تجربه تون رو در مورد برنامه حسابداری ساختمان باهامون به اشتراک گذاشتین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا