کاریابی و منابع انسانی

12 مورد از مزایا و معایب سایت بانی کار ؛ هر آن چه باید در مورد بانی کار بدانید!

به عنوان یکی از بهترین سایت‌های کاریابی، مزایا و معایب سایت بانی کار بسیار زیاد است. بانی کار سامانه استخدام و کاریابی است که به استخدام نیروهای پایه و میان پایه کمک می‌کند. این پلتفرم می‌تواند استخدام هدهانتینگ برای کسب و کار شما را نیز بر عهده بگیرد، یعنی شما با کمک بانی کار می‌توانید نیروهای پایه، میان پایه و متخصص خود را پیدا کنید. بانی کار به عنوان پلتفرم استخدام و کاریابی دارای مزیت‌ها و معایبی است که در این مقاله از زینسی قصد داریم به بررسی مزایا و معایب بانی کار بپردازیم. تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

مزایا و معایب سایت بانی کار

هیچ نرم‌افزاری بدون عیب و ایراد نیست، بنابراین وجودِ معایب نمی‌تواند دلیل کنار گذاشتن نرم افزارها و سایت‌های مختلف باشد. ما تلاش داریم که از بین نرم افزارهای یک حوزه، بهترین نرم افزاری که معایب کمی دارد و کاربران زیادی از آن جواب گرفته‌اند را پیدا کنیم.

سایت بانی کار
بررسی سایت بانی کار

بانی کار جزو پلتفرم‌های آنلاین کاریابی است که مانند همه پلتفرم‌ها مزایا و معایبی دارد. در ادامه مزایا و معایب سایت بانی کار را بررسی می‌کنیم:

مزایای بانی کار

قبل از پرداختن به معایب سایت بانی کار ، در ابتدا می‌خواهیم مزایای این پلتفرم را بررسی کنیم. همانطور که می‌دانید مهم‌ترین مزیت پلتفرم‌های کاریابی، استخدام است، اما ما می‌خواهیم از این بُعد فراتر برویم و در مورد مزایای بیشتری با شما صحبت کنیم.

1.پشتیبانی از طریق چت آنلاین و شماره تلفن

بانی کار پشتیبانی قوی را برای خود در نظر گرفته است؛ به طوری که شما می‌توانید از طریق شماره‌های پشتیبانی و ایمیل با واحد پشتیبانی بانی کار در ارتباط باشید و هرگونه سوال و یا مشکل خود هنگام استفاده از سایت اپلیکیشن را اطلاع دهید.

پشتیبانی از طریق چت آنلاین
پشتیبانی از طریق چت آنلاین جزو مزایای بانی کار است.

علاوه بر این موارد، بانی کار در وب سایت خود گزینه چت آنلاین را قرار داده است تا کاربران بتوانند از سیستم پشتیبانی آنلاین استفاده کنند و سریع‌تر به جواب خود برسند. این مورد برای بانی کار یک مزیت محسوب می‌شود، زیرا اکثر پلتفرم‌های استخدام و کاریابی آنلاین چت آنلاین برای رفع سوالات و مشکلات کاربران را ندارند.

2.رابط کاربری آسان

با وارد شدن به قسمت اصلی سایت بانی کار و یا اپلیکیشن بانی کار سردرگم نخواهید ماند، همه گزینه‌ها پیش روی شما قرار دارند. در حقیقت می‌توانیم بگوییم که یکی از مزایای بانی کار ، رابط کاربری ساده است تا همه کاربران با هر سطح دانشی بتوانند از آن استفاده کنند.

3.دسته بندی‌های شغلی متنوع

در بانی کار دسته بندی‌های شغلی متنوعی وجود دارد. برخی از شغل‌های موجود در این وبسایت عبارتنداز: کارگر ماهر و نیمه ماهر، باریستا، آشپز، قناد و نانوا، جوشکار، تراشکار، انباردار، مسئول خرید تدارکات، کارشناس و پشتیبان آی تی، امور زیبایی کلینیک و بهداشت، مرکز تماس و پشتیبانی تلفنی و … ‌.

در مورد استخدام و کاریابی مطالب بیشتری بخوانید:

4.یافتن هدهانتینگ‌ها

بانی کار علاوه بر این که به یافتن نیروهای پایه و میان پایه به شما کمک می‌کند، در یافتن هدهانتینگ‌ها که تاثیر زیادی در پیشرفت کسب و کار شما دارند نیز یاری می‎رساند؛ یعنی شما می‌توانید نیروهای ماهر خود را نیز از طریق این پلتفرم پیدا کنید.

یافتن هدهانتینگ‌ها در بانی کار
در بانی کار می‌توانید هدهانتینگ‌های سازمان خود را پیدا کنید.

5.استخدام تضمینی

یکی دیگر از مزایای بانی کار وجودِ بخشی با عنوان «استخدام تضمینی» است. با وارد شدن به این بخش باید فرم مربوطه را به عنوان کارفرما تکمیل کنید. به این ترتیب بانی کار به صورت مستقیم در پیدا کردن نیروی ماهر به شما کمک خواهد کرد.

6.مراحل ثبت نام آسان

از مزایای بانی کار می‌توان به ثبت نام آسان اشاره کرد. با مشخص کردن چند گزینه و وارد کردن اطلاعات پایه خود می‌توانید به آسانی به عنوان کارجو و کارفرما در این وب سایت و یا اپلیکیشن ثبت نام کنید.

7.رایگان بودن

برای ارسال رزومه و مشاهده کردن شغل‌ها، نیاز به پرداخت مبلغ وجود ندارد و خدمات مربوط به این بخش از بانی کار رایگان است.

8.دارای نسخه اندروید

بانی کار برای راحتی کاربران اندرویدی خود یک اپلیکیشن در نظر گرفته است. کاربران با دانلود آن می‌توانند به صورت روزانه و راحت‌تر مشاغل پیشنهادی را مشاهده کنند.

نسخه اندروید بانی کار
بانی کار دارای اپلیکیشن اندروید است.

معایب بانی کار

در مقابل مزایایی که بانی کار به عنوان سامانه استخدامی آنلاین دارد، با معایبی نیز همراه است که در ادامه به بررسی معایب سایت بانی کار می‌پردازیم:

1.ثبت نام اجباری برای مشاهده جزئیات مشاغل

در صفحه اصلی بانی کار با مشخص کردن شغل می‌توانید آگهی‌های متنوعی را مشاهده کنید. قبل از وارد شدن به سایت شما می‌توانید لوگو، شهر و عنوان شغل را مشاهده کنید، اما اگر در سال ثبت نامی ‌انجام نداده باشید با کلیک بر روی مشاغل کادری در صفحه شما ظاهر خواهد شد که برای مشاهده این آگهی باید وارد شوید و ثبت نام کنید.

ثبت نام اجباری برای مشاهده جزئیات مشاغل را می‌توانیم به عنوان معایب سایت بانی کار در نظر بگیریم، زیرا کاربران در ابتدا می‌خواهند فقط جزئیات شغل را مشاهده کنند و سپس اقدام به ثبت نام و ارسال رزومه نمایند که در بانی کار عملی نیست.

2.تعداد کم آگهی‌ها

اگر بخواهیم تعداد مشاغل موجود در بانی کار را با سایر رقبای آن مقایسه کنیم، درمی‌یابیم که تعداد مشاغل در بانی کار بسیار کمتر از کاریابی‌های آنلاین رقیب است. بانی کار برای بهبود شرایط خود باید تعداد آگهی‌های خود را افزایش دهد.

کم بودن تعداد آگهی های بانی کار
کم بودن تعداد آگهی‌های بانی کار جزو معایب آن محسوب می‌شود.

3.عدم درج مشاغل از همه شهرهای ایران

از دیگر معایب بانی کار می‌توانیم به محدود بودن شهر‌ها به هشت شهر تهران، اصفهان، مشهد، کرج، شیراز، تبریز، اهواز و رشت اشاره کنیم. اکثر کاریابی‌های آنلاین ایرانی، همه شهرهای ایران را دربر می‌گیرند.

4.ثبت و نگهداری آگهی‌های منقضی شده

با کلیک بر روی برخی از بسته بندی‌های شغلی مشاهده می‌کنیم که همه آگهی‌های مربوط به این بخش منقضی شده‌اند. شاید بهتر باشد بانی کار تعداد آگهی منقضی شده را کمتر کرده و یا آن‌ها را حذف کند، زیرا مشاهده این صحنه که همه آگهی‌ها منقضی شده‌اند، برای کاربران خوشایند نیست و نشانی بر آپدیت نبودن سایت دارد.

خواندن این مقاله‌ها را از دست ندهید، با بررسی سایت‌های کاریابی، بهترین گزینه را برای خودتان انتخاب کنید:

معرفی و بررسی نرم افزارها و سایت‌ها در زینسی

در این مقاله از زینسی به بررسی مزایا و معایب سایت بانی کار پرداختیم. اگر بخواهیم نظر شخصی خود را در مورد بانی کار ارائه کنیم، باید بگوییم که بانی کار هنوز نیاز به پیشرفته بسیار زیادی دارد و برای رقابت در این عرصه تنگاتنگ باید فعالیت خود را افزایش دهد. نظر شما در مورد معایب و مزایای سایت بانی کار چیست؟ ما در زینسی قصد داریم به انتخاب بهتر نرم افزارها و اپلیکیشن‌ها کمک کرده و با مقایسه هوشمند آن‌ها، مسیر درستی را برای شما هموار کنیم. خوشحال می‌شویم اگر هرگونه نظر و سوالی در رابطه با سایت‌های آنلاین کاریابی دارید، در قسمت کامنت با ما در میان بگذارید.

سوالات متداول:

سامانه استخدامی بانی کار چیست؟

بانی کار اولین و سریع‌ترین سامانه هوشمند استخدام است که ارتباط بین کارجو و کارفرما را برقرار می‌کند.

سایت استخدامی سه سوت جابز چیست؟

 بانی کار در ابتدا با نام تجاری سه سوت جابز شناسایی می‌شد که بعدها اقدام به تغییر نام نمود. پس سایت استخدامی سه سوت جابز همان سایت بانی کار است.

از مهم‌ترین معایب بانی کار کدام‌ها هستند؟

  کم بودن تعداد آگهی و منقضی شدن آن‌ها از مهم‌ترین عیوب بانی کار به شمار می‌آیند.
امتیاز شما به این مقاله

نوشته های مشابه

‫10 دیدگاه ها

 1. سایت بانی کار در یک کلمه فوق العادددددددددددددده س خدا ازشون راضی باشه شغل دلخواهمو پیدا کردم.

 2. در پاسخ به زهرا آقایی
  زهرای عزیز چقدر خوب که شغل دلخواهتون رو پیدا کردین و ممنون که تجربه تون رو باهامون به اشتراک گذاشتین

 3. در پاسخ به نادر حبیبی
  نادر عزیزخدمات سایت بانی کار از سمت کارجو اکثرا رایگانه ولی از سمت کارفرما خیر.

 4. همین الان سایت بانی کار رو باز کردم همون صفحه اول همه آگهی هاش منقضی شده هست!! این چه کاریابی هست.

 5. در پاسخ به بهنام
  بهنام عزیز ممنون از درج دیدگاه و اطلاع رسانی تون

 6. در پاسخ به شایان
  ممنون از درج دیدگاهتون دوست عزیز

 7. سایت بانی کار زیاد فعالیت نداره یادشون رفته سایت کاریابی هستن و باید آگهی بزارن.

 8. در پاسخ به هاله قربانی
  ممنون از درج نظر ارزشمندتون هاله عزیز. بله متاسفانه اخیرا آپدیتی نداشتن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا