معرفی اپ

5اپلیکیشن ساخت فرم آنلاین (پرسشنامه آنلاین)

اپلیکیشن ساخت فرم آنلاین یا پرسشنامه آنلاین با اپلیکیشن امروزه کار را بسیار آسان کرده است. علاوه بر اینکه این نوع پرسشنامه ها به خوبی می توانند در دریافت اطلاعات کمک کنند حتی می توانند به خوبی داده ها را تحلیل کنند.

آیا تا به حال به دنبال راه هایی برای ساخت فرم آنلاین بوده‌اید؟ اگر تدریس می‌کنید و آموزش می‌دهید شاید برایتان مهم باشد نظرات شاگردان و والدین خود را دریافت کنید. شاید بخواهید کیفیت آموزشی را ارزیابی کنید. یا می‌خواهید از مشتریان خود بازخورد بگیرید. تمام این خدمات با کمک نرم افزارهای ویژه‌ی ساخت پرسشنامه آنلاین به سادگی امکان پذیر است.

اگر تصور می‌کنید برای تهیه پرسشنامه آنلاین باید برنامه نویسی کنید، سخت در اشتباهید. نرم افزارها و اپلیکیشن‌ها مثل همیشه به کمک شما می‌آیند. نرم افزارهایی برای تهیه‌ی فرم آنلاین وجود دارد که شما به راحتی آب خوردن می‌توانید سوالات و پاسخ‌های چهار گزینه‌ای خود را داخل آن درج کرده و به کاربران هدف خود ارسال کنید.

با توجه به محبوبیت اپلیکیشن‌‌های پرسشنامه ساز، یک دسته بندی از وب‌‌سایت زینسی، به معرفی نرم افزارهای فرم ساز و ارزیابی اختصاص یافته است و شما با کلیک روی این لینک می‌توانید به تمامی اپلیکیشن‌های آن دسترسی پیدا کنید. همچنین می‌توانید از طریق ابزار مقایسه‌ی زینسی به مقایسه‌‌ی اپلیکیشن‌های مربوطه بپردازید.

اپلیکیشن ساخت فرم آنلاین
اپلیکیشن هایی که کمک ی کنند تا پرسشنامه های آنلاین یا فرم های آنلاین داشته باشید در ادامه آمده

1- ساخت فرم آنلاین با سامانه آزمون ساز و پرسشنامه‌ آنلاین پرسال

یکی از نرم افزارهای کاربردی برای ساخت فرم آنلاین، پرسال نام دارد. توسعه دهندگان این نرم افزار سعی کرده‌اند نرم افزاری با رابط کاربری آسان ارائه دهند تا کاربران به راحتی بتوانند برای خودشان پرسشنامه‌ آنلاین طراحی کنند.

امکان برگزاری آزمون آنلاین برای دبیران، مدارس و دانشگاه‌ها در پرسال فراهم شده است. در حال حاضر، با شیوع کرونا که آزمونهای مدارس و دانشگاه‌ها به صورت آنلاین برگزار می‌شود، این نرم افزار کاربرد بسیار زیادی دارد.

یکی دیگر از مزیتهای جالب آن، نظرسنجی و ضبط صدای مشتری است. کسب و کارها برای افزایش کیفیت خدمات و مشتریان خود باید نقاط قوت و ضعف کسب و کار خود را شناساسیی کرده و سامانه‌ی نظر سنجی، این امکان را به راحتی برای مدیران کسب و کارها فراهم می‌کند. با توجه به ضبط کردن صدا، مشتری به دلیل صرفه‌جویی در وقت، تمایل بیشتری برای ثبت نظر خود دارد.

بعد از ثبت سوالات در پرسشنامه و یا آزمون آنلاین به راحتی چند کلیک می‌توانید آنها را به کاربران هدف خود (دانش آموز، دانشجو، مشتری و …) از طریق انتشار لینک در تلگرام، اس ام اس، ایمیل و … برسانید و بدون این‌که خودتان اطلاعات کاربران را در جدولهای Excel و یا Word وارد کنید، اطلاعات را در یک فایل اکسل تحویل بگیرید.

یک امکان ویژه که باعث برجسته شدن نرم افزار پرسال در کنار دیگر نرم افزارها شده، امکان تجزیه و تحلیل داده‌هاست. مطمئنا برای هر کسب و کاری تجزیه و تحلیل داده‌ها به اندازه‌ی تهیه خودِ پرسشنامه اهمیت دارد. با این کار در واقع شما، با یک تیر دو نشان خواهید زد، این عالی نیست؟! پرسال قابلیت تحویل داده‌ها را به صورت فایلspss دارد.

اگر تجربه‌ی استفاده از این نرم افزار را دارید آن را با ما در میان بگذارید؟

اپلیکیشن ساخت فرم آنلاین پرسال
نرم افزار ساخت فرم آنلاین پرسال ایرانی است.

2- ساخت پرسشنامه آنلاین اول فرم

با کمک اول فرم، می‌توانید به دو صورت آنلاین و کاغذی پرسشنامه تهیه کنید و در اختیار کاربران خود قرار دهید. در اول فرم برای ساخت پرسشنامه آنلاین، رابط کاربری ساده‌ای ایجاد شده که در عین حال جذابیت ظاهری آن را نیز حفظ نموده است. این ویژگی کمک می کند تا کاربر با ذهنی منظم و آرام پرسشنامه خود را طراحی کند.

یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد اول فرم، ایجاد تم سفارشی است. شما در این نرم افزار می‌توانید از لوگوی شرکت خود استفاده کنید، از فونت سفارشی و دلخواه خود استفاده نمایید، پس زمینه‌ی دلخواه برای پرسشنامه‌ی خود وارد کنید و به طور کلی صفر تا صد فرم را بر اساس سلیقه‌ی خود شخصی سازی نمایید. همین ویژگی باعث جذب کاربران زیادی برای استفاده از این نرم افزار شده است.

از دیگر ویژگی‌های جذاب این نرم افزار که مشابه پرسال است، می‌توان به تهیه‌ی انواع گزارشها اشاره کرد. شما با کمک نرم افزار اول فرم، به راحتی می‌توانید نمودارهای دایره‌ای و میله‌ای و … را از داده‌های موجود در پرسشنامه تهیه کنید و از تجزیه و تحلیل آنها بهره گیرید. دیگر ویژگی جذاب این نرم افزار، ایجاد رابطه بین سوالات و صفحه پیام سفارشی است. توسعه دهندگان این نرم ‌افزار برای اطمینان خاطرِ کاربران، نسخه رایگان آن را در اختیار قرار داده‌اند.

از نظر شما ویژگی متمایز کننده این نرم افزار چیست؟

ساخت پرسشنامه آنلاین با فرم اول

3- کافه پردازش، از بهترینها برای ساخت فرم آنلاین

با رابط کاربری ساده کافه پردازش، کاربران می‌توانند به راحتی با چند drag & drop پرسشنامه آنلاین خود را طراحی کنند. محدود نبودن تعداد سوالات از ویژگیهای مهم آن است. به این ترتیب شما هر تعداد سوال که نیاز دارید می‌توانید در این پرسشنامه قرار دهید. همچنین امکان ساخت انواع سوالات، از جمله سوالات متنی، چند گزینه‌ای و لیستی وجود دارد. متن سوالات را می‌توانید در نرم افزار کپی کنید.

از دیگر ویژگیهای جذاب که در دو نرم افزار قبلی وجود نداشت امکان آپلود فایل و امضای دیجیتالی است. با کمک کافه پردازش می‌توانید انواع گزارش را برای پرسشنامه خود مشاهده کنید. گزارشها به انتخاب خودِ شما می‌توانند نمودار، جدول و … باشند. مانند نرم افزار اول فرم، امکان شخصی سازی تم سوالات نیز وجود دارد که شما بر حسب سلیقه‌ی شخصی می‌توانید ظاهر پرسشنامه مانند رنگ، فونت و … را تغییر دهید.

اگر در مورد خرید آن مطمئن نیستید، می‌توانید نسخه‌ی رایگان آن را امتحان کنید و سپس با خیال راحت خریداری نمایید. قابل ذکر است که مانند دیگر نرم افزارهای بررسی شده می‌توانید خروجی اکسل آماده از این نرم افزار دریافت کنید.

ساخت فرم آنلاین با کافه پردازش
کافه پردازش یکی از بهترین های ساخت فرم آنلاین است.

4- نرم‌افزار ساخت پرسشنامه آنلاین و فرم ساز پرس لاین

اگر به دنبال نرم افزار کاملا رایگان فرم آنلاین هستید، استفاده از پرس لاین را به شما توصیه می‌کنیم. شما در این نرم افزار با انواع پرسشنامه و فرم‌های آماده روبرو خواهید شد که می‌توانید به راحتی از آنها استفاده کنید. بعد از طرح پرسشنامه می‌توانید با یک کلیک آن را به شبکه‌های اجتماعی خود ارسال کنید تا کاربران هدف آن پرسشنامه را تکمیل کنند.

از ویژگیهای خاص پرس لاین، این است که به صورت همزمان برای ساخت فرم نیز استفاده می‌شود. بنابراین اگر به یک نرم افزار فرم ساز هم نیاز دارید، دیگر لازم نیست دنبالِ نرم افزار دیگری باشید. با همین یک نرم افزار می‌توانید به هر 2 هدف خود، یعنی ایجاد پرسشنامه آنلاین و ساخت فرم دست یابید.

قابلیت جذاب درج تصویر، ویدئو و صدا نیز از امتیازهای این نرم افزار نسبت به نرم افزارهای مشابه محسوب می‌شود. می‌توانید خروجی فوری به صورت فایل اکسل دریافت نمایید. پرس لاین در حفظ امنیت اطلاعات نیز دقت زیادی به خرج داده و از رمزنگاری پروتکل SSL استفاده کرده است. این ویژگی برای کسب و کارهایی که پرسشنامه خصوصی طراحی می‌کنند بسیار حائز اهمیت می‌باشد.

یک ویژگی خیلی جالب که در هیچ یک از نرم افزارهای بررسی شده در این مقاله وجود نداشت، طرح پرسشنامه هوشمند می‌باشد. چگونه؟؟ شما در این نرم افزار می‌توانید پیچیده‌ترین شروط مانند «اگر پاسخ …. بود، برو به ….» را با ترکیب عملگرهای «و» و «یا» به‌راحتی و در محیطی فارسی تعریف کنید.

آیا تجربه‌ی استفاده از این نرم افزار را دارید؟ از نظر شما ویژگی خاص پرس لاین چیست؟

اپلیکیشن ساخت فرم آنلاین
اپلیکیشن ساخت فرم آنلاین با پرس لاین را در این تصویر می بینید.

5- فرم نگار گوگل، از قدیمی‌ترین‌های فرم ساز آنلاین

همانطور که می‌دانید گوگل همواره سعی بر توسعه نرم افزارهایی داشته که مشکلات ساده و عمومی مردم را برطرف نماید. توسعه پلتفرم فرم نگار نیز در زمینه تهیه پرسشنامه آنلاین بسیار مفید و کاربردی است. با کمک این پلتفرم خیلی سریع می‌توانید پرسشنامه‌ای برای ارزیابی کسب و کار خود تهیه کنید و همه دوستان و کارکنان خود را درگیرِ این ارزیابی کنید. حتی با کمک این پلتفرم، معلمان می‌توانند با طرح پرسش، دانش آموزان خود را ارزیابی کنند.

امکان شخصی سازی فرم یا پرسشنامه نیز در این پلتفرم وجود دارد. شما به راحتی می‌توانید از لوگو و یا عکس دلخواه خود استفاده کرده و رنگ آن را نیز متناسب با سلیقه‌ی خود تغییر دهید. همچنین طرح زمینه‌های آماده نیز در این پلتفرم وجود دارد که شما می‌توانید از آنها استفاده کنید.

از انواع سوالات متنی، لیستی و … در این پرسشنامه بهره ببرید. استفاده از تصویر و ویدئو نیز در آن مجاز است. حتی می‌توانید از ویدئوهای یوتیوب در این پلتفرم استفاده کنید. تجزیه و تحلیل اطلاعات نیز از دیگر ویژگی‌های مثبت این پلتفرم می‌باشد. خیلی سریع می‌توانید به این تجزیه و تحلیل دست یابید. ویژگی برجسته‌ای که پلتفرم فرم نگار گوگل را از دیگر نرم افزارهای مشابه متمایز کرده، امکان مشارکت در طرح سوالات می‌باشد. مثلا چند همکار با کمک هم از راه دور می‌توانند پرسشنامه را تهیه کنند.

از نظر شما ویژگی خاص گوگل فرم چیست؟

فرم نگار گوگل فرم ساز آنلاین
در فرم نگار گوگل اپلیکیشن فرم آنلاین است.

سخن آخر

نویسندگان زینسی این مقاله را به صورت اختصاصی برای شما که علاقمند به استفاده از فرم سازها و ساخت پرسشنامه آنلاین هستید گردآوری نموده‌اند. در این مقاله با 5 پرسشنامه ساز و فرم ساز آشنا شدیم. اگر تا کنون از هر یک از آنها استفاده کرده‌اید و مزایا و مشکلات احتمالی آنها را می‌شناسید، در بخش نظرات با ما و سایر خوانندگان به اشتراک بگذارید. ممنون که همراه ما هستید. نظرات و پیشنهادات شما راه ما را روشن کرده و به بهبود پاسخگویی به نیازهای شما کمک می‌کند. با کمال افتخار منتظر دریافت نظرات شما هستیم.

امتیاز شما به این مقاله

نوشته های مشابه

‫24 دیدگاه ها

 1. من برای پایان نامم از این فرم نگار گوگل استفاده میکنم واقعا کارمو خیلی کم کرده کار کردن باهاش خیلی راحتههههههه

 2. اپلیکیشن ساخت فرم آنلاین نسخه محدودی داره برای پنل رایگان؟ اگه تعداد فرممون زیاد باشه باید اشتراک تهیه کنیم؟

 3. سلام دوست عزیز
  گوگل فرم هست. که محدودیتی براش ذکر نشده. اما دارای ویژگی های محدودتری هست. فرم سایز های ایرانی هم هستن که ویژگی های محدودی دارن. اما ارتباطی به تعداد فرم ندارن.

 4. سلام اپلیکیشن ساخت فرم آنلاین یا پرسشنامه آنلاین فقط چهار گزینه ای هست یا میتونیم سوالات تشریحی هم بپرسیم؟

 5. خیلی ممنون ازتون. همش فکر میکردم کار سختیه می‌بردم بیرون برام فرم تهیه میکردن. با اپلیکیشن ساخت فرم آنلاین یا پرسشنامه آنلاین خیلی راحته

 6. سلام فرم نگار گوگل با اکانت گوگل وصل میشه یا ثبت نام جدا میخواد؟؟؟

 7. اپلیکیشن ساخت فرم آنلاین کار ما رو راحت کرده واقعا. رایگان بودنش هم یک مزیت بزرگ محسوب میشه.

 8. اول فرم خیلی خوب بود. هم حرفه ای و هم سادگی کار . کار باهاش لذت بخش بود

 9. پرسشنامه آنلاین قدیمی ترین فرم ساز سازگار به زبان فارسی و یکی از بهترینها در این زمینه است که متاسفانه در این متن بهش اشاره نکردین.
  https://porseshnameonline.com

 10. پیشنهاد من سامانه پُرس‌آل است
  خیلی خوبه بیش از 15 نوع سوال میتونی طراحی کنی و در آخر بدون نیاز به هزینه اضافه فایل SPSS دریافت میکنی
  پشتیبانی عالی دارند

 11. اپلیکیشن ساخت فرم آنلاین واقعا کارسازه الان مخصوصا برای من که معلم هستم. خیلی ازش استفاده میکنم برای آزمون هام و فقط پرینت میگیرم.

 12. اپلیکیشن ساخت فرم آنلاین پرسال بهترینهههه فوق العاده س خیلی راحت و سریع.

 13. در پاسخ به احمد

  احمد عزیز ممنون که تجربه تون رو در اختیار دیگر کاربران زینسی قرار میدید

 14. در پاسخ به علی

  علی عزیز بله کاملا درسته، ممنون از معرفی و توجه تون.

 15. اپلیکیشن آشپزی ایرانی پرسال و آنلاین فرم فوق العاده س پیشنهاددددددد میشههههه

 16. اپلیکیشن ساخت فرم آنلاین پرسال استفاده میکنم راضیم بد نیست

 17. اپلیکیشن ساخت فرم آنلاین اول فرم واقعا خوبه هیچی کم ندااااره همیشه ازش استفاده میکنم

 18. از طریق اپلیکیشن ساخت فرم آنلاین میتونم برای امتحان شاگردام سوال آماده کنم؟

 19. در پاسخ به مهرانگیز
  مهرانگیز عزیز بله حتما میتونید. خیلی کارتون راحتتر و سریعتر میشه. یکی از کاربردهای اپلیکیشن ساخت فرم آنلاین طراحی سوال هستش.

 20. در پاسخ به سیمین
  سیمین عزیز از اپلیکیشن ساخت فرم آنلاین گوگل میتونید به صورت رایگان استفاده کنید و لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا